اخبار > مناسبت ترین و علمی ترین خدمات تشخیصی و درمانی توسط مجموعه پزشکان، پرستاران و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مجروحان حادثه تروریستی جاده خاش ارائه شده است

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


 بر اساس بررسی های صورت گرفته مناسبت ترین و علمی ترین خدمات تشخیصی و درمانی و خدمات امدادی و پرستاری توسط مجموعه پزشکان، پرستاران و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مجروحان حادثه تروریستی جاده خاش ارائه شده است ارائه شده است .

دکتر ایرج حریرچی، معاون کل و سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زاهدان  که به منظور بررسی وضعیت درمان  مجروحان حادثه تروریستی جاده خاش که به زاهدان سفر کرده بود ضمن تقدیر از تلاش وزحمات دست اندرکاران بهداشت ودرمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اظهار داشت:

 بر اساس بررسی های صورت گرفته مناسبت ترین و علمی ترین خدمات تشخیصی و درمانی توسط مجموعه پزشکان، پرستاران و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ارائه شده است و با توجه به وخامت حال تعدادی از مجروحان حادثه تروریستی اخیر، در ساعات اولیه احتمال افزایش تعداد شهداء متصوّر بود امّا خدمات امدادی، پزشکی و پرستاری علمی و هنرمندانه ای که برای این عزیزان انجام شد باعث گردید تا به برگشت سلامت این عزیزان امیدوار باشیم.

وی ادامه دا: در حال حاضر حال ۷ مجروح این حادثه  پس از دریافت خدمات امدادی اولیه و پایدار شدن شرایط جسمی، امکان انتقال را پیدا کردند و به شهر محل زندگی خود منتقل شدند تا خانواده هایشان برای دیدار و ملاقات آنها متحمل سفر به زاهدان نشوند و 5 مصدوم دیگری که در بخش مراقبت های ویژه(ICU) بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) زاهدان بستری هستند نیز به شرایط نسبتا پایدار جسمی رسیده اند و در حال حاضر تحت مراقبت های خاصّ درمانی قرار دارند. به محض اینکه شرایط جسمی این عزیزان انتقال را امکان پذیر نماید، برای تسهیل شرایط خانواده های آنان این کار انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: وزیر محترم بهداشت که در ماموریت خوزستان حضور داشتند از نخستین ساعات وقوع  حادثه از روند ارائه خدمات به مصدومان مطلع بودند

 معاون کل و سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  اتدامه داد: مراقبت های علمی، رسیدگی به موقع و برنامه ریزی صحیح در حوزه مدیریت بحران باعث شده است تا مناسبترین خدمات درمانی و تشخیصی برای مصدومین و مجروحان حادثه تروریستی محور خاش_ زاهدان ارائه شود و ما متخصصین جراحی در چنین زمان هائی از اصطلاح " State of the art" یا خدمات هنرمندانه برای توصیف این شکل از امدادرسانی و درمان استفاده می کنیم.

وی افزود: به لطف خدا و به همت مجموعه همکارانمان در نظام بهداشت و درمان سیستان و بلوچستان به مرحله ای رسیدیم که مطلوبترین خدمات تخصصی و فوق تخصصی در این استان قابل ارائه است.

 علاوه بر برنامه ریزی و آمادگی قبلی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای پذیرش و تریاژ این حجم از مجروح و مصدوم، وجه مشخصه بحران اخیر حضور داوطلبانه مجموعه پزشکان، پرستاران و کادر درمانی در اورژانس و برنامه ریزی برای استفاده مطلوب از این حضور داوطلبانه بوده است. 

مهندس احمدعلی موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان نیز در عیادت از مجروحان اظهار داشت:

همدلی و هم افزائی دستگاه های امدادی و درمانی در استان در کنار توانمندی های انسانی و حضور هوشمندانه این عزیزان باعث شد تا نحوه ارائه خدمات به مصدومین حادثه تروریستی خاش- زاهدان به حداقل ممکن کاهش پیدا کند و مطمئنا این اقدام ددمنشانه تروریست ها به تحکیم وحدت و همدلی در استان سیستان و بلوچستان منجر خواهد شد.  

دکتر سید محمد هاشمی شهری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز گفت:

از نخستین دقایق وقوع حادثه تیم های فوریتهای پزشکی وارد عمل شده و ستاد بحران سلامت نیز در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تشکیل گردید و علاوه بر پزشکان، پرستاران و پیراپزشکانی که بر اساس برنامه در بخش اورژانس، اتاق عمل، آزمایشگاه و سایر بخش های بیمارستان حضور داشتند، اقدام ارزشمند و خودجوش جمع کثیری از همکاران، اینترن ها و دستیاران تخصصی برای حضور در بیمارستان و بخش اورژانس فضای امید بخش و پرشوری را ایجاد کرده بود. 

رییس دانشگاه ادامه داد:  حضور نیروی انسانی مجرّب و به خصوص پزشکان متخصص جراحی، بیهوشی، طب اورژانس، جراحی مغز و اعصاب، ارتوپدی، جراحی عروق و سایر پزشکان در کنار رعایت اصول علمی تریاژ و توجه به نظم وانضباط باعث شد تا حدود زیادی از عوارض داخل بیمارستانی این حادثه تروریستی کاسته شود. 

 خوشبختانه نحوه ارائه خدمات به شکلی بود که ۷ نفر از مجروحین با حال عمومی مطلوب و وضعیت جسمی  پایدار و STABLE  به شهر محل زندگیشان اعزام شدند تا ادامه روند درمانی این عزیزان در کنار خانواده هایشان طی شود.

s

 


1397/11/26
٢٠٨٦٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

فعالیت تمام کلینیک های بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی در روزهای غیر تعطیل نوروزی
مدیریت زمان در درمان پیش بیمارستانی و آغاز درمان از بالین با افزوده شدن تجهیزات موقعیت یاب اتوماسیون عملیاتی اورژانس به تجهیزات اورژانس 115 دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
انجام نظارت های بهداشتی توسط مهندسین بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با استفاده از دستگاه های قابل حمل نمونه برداری از مواد خوراکی و آشامیدنی
خدمات دهی به 10 بیمار قلبی در ایستگاه های سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در یک هفته گذشته
ادامه بازسازی بخش اورژانس بیمارستان علی اصغر (ع) زاهدان در تعطیلات نوروز
بهره برداری از سامانه پایش مراقبت های درمانی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی زاهدان در هفته سلامت امسال
تجدید میثاق اعضای ستاد سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با مقام شامخ شهدا
پیام تسلیت رییس دانشگاه در پی حمله ناجوانمردانه افراد ناشناس به تکنسین خدوم اورژانس 115 خاش
بازرسی از 4 هزار و 295 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی توسط اکیپ های بازرسی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:
فعالیت بیش از 40 درصد داروخانه های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در ایام تعطیلات نوروزی
پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۸ هجری شمسی
رییس آزمایشگاه مرجع سلامت و امور آزمایشگاه های دانشگاه اعلام کرد؛
مراجعه 5 هزار و 110 نفر به اورژانس بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان طی روز گذشته
پیام معاون امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت روز مددکار اجتماعی
خبری خوش از ثمردهی مجموعه تلاش ها و برنامه ریزی های یکساله دانشگاه در حفظ سلامت مادران باردار:
نگذاریم تجربه تلخ بی احتیاطی چهارشنبه سوری های گذشته تکرار شود
تاکید معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر همراهی خانواده ها با فرزندان برای گذراندن چهارشنبه سوری سلامت
پیام رئیس دانشگاه و اعضاء هیئت رئیسه خطاب به همکاران محترم شاغل در بیمارستان ها، پایگاه های اورژانس، واحدهای نظارتی بهداشت محیط، مراکز خدمات جامع سلامت، مراکز تسهیلات زایمانی واحدهای تاسیساتی و پشتیبانی و سار همکارانی که در تعطیلات سال نو در خدمت هموطنان عزیز و مسافران نوروزی هستند:
در تعطیلات نوروزی امکان‌ ارتباط مستمر مردم با واحدهای ارایه دهنده خدمات سلامت وجود دارد

محتوای مرتبط