اخبار > مناسبت ترین و علمی ترین خدمات تشخیصی و درمانی توسط مجموعه پزشکان، پرستاران و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مجروحان حادثه تروریستی جاده خاش ارائه شده است

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


 بر اساس بررسی های صورت گرفته مناسبت ترین و علمی ترین خدمات تشخیصی و درمانی و خدمات امدادی و پرستاری توسط مجموعه پزشکان، پرستاران و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مجروحان حادثه تروریستی جاده خاش ارائه شده است ارائه شده است .

دکتر ایرج حریرچی، معاون کل و سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زاهدان  که به منظور بررسی وضعیت درمان  مجروحان حادثه تروریستی جاده خاش که به زاهدان سفر کرده بود ضمن تقدیر از تلاش وزحمات دست اندرکاران بهداشت ودرمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اظهار داشت:

 بر اساس بررسی های صورت گرفته مناسبت ترین و علمی ترین خدمات تشخیصی و درمانی توسط مجموعه پزشکان، پرستاران و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ارائه شده است و با توجه به وخامت حال تعدادی از مجروحان حادثه تروریستی اخیر، در ساعات اولیه احتمال افزایش تعداد شهداء متصوّر بود امّا خدمات امدادی، پزشکی و پرستاری علمی و هنرمندانه ای که برای این عزیزان انجام شد باعث گردید تا به برگشت سلامت این عزیزان امیدوار باشیم.

وی ادامه دا: در حال حاضر حال ۷ مجروح این حادثه  پس از دریافت خدمات امدادی اولیه و پایدار شدن شرایط جسمی، امکان انتقال را پیدا کردند و به شهر محل زندگی خود منتقل شدند تا خانواده هایشان برای دیدار و ملاقات آنها متحمل سفر به زاهدان نشوند و 5 مصدوم دیگری که در بخش مراقبت های ویژه(ICU) بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) زاهدان بستری هستند نیز به شرایط نسبتا پایدار جسمی رسیده اند و در حال حاضر تحت مراقبت های خاصّ درمانی قرار دارند. به محض اینکه شرایط جسمی این عزیزان انتقال را امکان پذیر نماید، برای تسهیل شرایط خانواده های آنان این کار انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: وزیر محترم بهداشت که در ماموریت خوزستان حضور داشتند از نخستین ساعات وقوع  حادثه از روند ارائه خدمات به مصدومان مطلع بودند

 معاون کل و سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  اتدامه داد: مراقبت های علمی، رسیدگی به موقع و برنامه ریزی صحیح در حوزه مدیریت بحران باعث شده است تا مناسبترین خدمات درمانی و تشخیصی برای مصدومین و مجروحان حادثه تروریستی محور خاش_ زاهدان ارائه شود و ما متخصصین جراحی در چنین زمان هائی از اصطلاح " State of the art" یا خدمات هنرمندانه برای توصیف این شکل از امدادرسانی و درمان استفاده می کنیم.

وی افزود: به لطف خدا و به همت مجموعه همکارانمان در نظام بهداشت و درمان سیستان و بلوچستان به مرحله ای رسیدیم که مطلوبترین خدمات تخصصی و فوق تخصصی در این استان قابل ارائه است.

 علاوه بر برنامه ریزی و آمادگی قبلی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای پذیرش و تریاژ این حجم از مجروح و مصدوم، وجه مشخصه بحران اخیر حضور داوطلبانه مجموعه پزشکان، پرستاران و کادر درمانی در اورژانس و برنامه ریزی برای استفاده مطلوب از این حضور داوطلبانه بوده است. 

مهندس احمدعلی موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان نیز در عیادت از مجروحان اظهار داشت:

همدلی و هم افزائی دستگاه های امدادی و درمانی در استان در کنار توانمندی های انسانی و حضور هوشمندانه این عزیزان باعث شد تا نحوه ارائه خدمات به مصدومین حادثه تروریستی خاش- زاهدان به حداقل ممکن کاهش پیدا کند و مطمئنا این اقدام ددمنشانه تروریست ها به تحکیم وحدت و همدلی در استان سیستان و بلوچستان منجر خواهد شد.  

دکتر سید محمد هاشمی شهری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز گفت:

از نخستین دقایق وقوع حادثه تیم های فوریتهای پزشکی وارد عمل شده و ستاد بحران سلامت نیز در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تشکیل گردید و علاوه بر پزشکان، پرستاران و پیراپزشکانی که بر اساس برنامه در بخش اورژانس، اتاق عمل، آزمایشگاه و سایر بخش های بیمارستان حضور داشتند، اقدام ارزشمند و خودجوش جمع کثیری از همکاران، اینترن ها و دستیاران تخصصی برای حضور در بیمارستان و بخش اورژانس فضای امید بخش و پرشوری را ایجاد کرده بود. 

رییس دانشگاه ادامه داد:  حضور نیروی انسانی مجرّب و به خصوص پزشکان متخصص جراحی، بیهوشی، طب اورژانس، جراحی مغز و اعصاب، ارتوپدی، جراحی عروق و سایر پزشکان در کنار رعایت اصول علمی تریاژ و توجه به نظم وانضباط باعث شد تا حدود زیادی از عوارض داخل بیمارستانی این حادثه تروریستی کاسته شود. 

 خوشبختانه نحوه ارائه خدمات به شکلی بود که ۷ نفر از مجروحین با حال عمومی مطلوب و وضعیت جسمی  پایدار و STABLE  به شهر محل زندگیشان اعزام شدند تا ادامه روند درمانی این عزیزان در کنار خانواده هایشان طی شود.

s

 


1397/11/26
٢٠٨٦٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

ارائه خدمات غربالگری در 50 پایگاه ثابت وسیار دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
امکان تشخیص پوکی استخوان و تخمین خطر شکستگی در بیماران
تمام ویژه برنامه های هفته خوابگاه ها با مشارکت فعال دانشجویان برگزار شد
50 درصد بیماران دیالیزی، فشار خون را بعنوان بیماری تلقی نمی کردند.
موفقیت 69 نفر از کارکنان، دانشجویان و اساتید دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در کسب نمره لازم برای حضور در مرحله کشوری بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی
راه یابی 7 دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مرحله دوم از یازدهمین المپیاد علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور
هر گونه ارائه خدمات مراقبتی و درمانی پوستی در آرایشگاه ها تخلف محسوب می شود
ارائه خدمات غربالگری فشار خون به 25 هزار مادر باردار در محدوده تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
تحقق اهداف بسیج ملی کنترل فشار خون در مناطق روستایی با مشارکت و اشراف بهورزان
یک باب داروخانه متخلف در شهر زاهدان پلمپ شد
تسلیت به همکار گرامی جناب آقای سید حمیدرضا هاشمی بنجار شاغل در مدیریت گزینش دانشگاه
اطلاعیه توزیع اقلام تنظیم بازارویژه کارکنان دانشگاه
خبر تصویری از استمرار برنامه های آموزشی، اطلاع رسانی و مشاوره ای در قالب بسیج ملی کنترل فشار خون در محل برگزاری نماز های جمعه اهل تشیع و اهل تسنن
کنترل فشارخون و سایر عوامل خطر بیماری های مزمن غیر واگیر در مناطق در حال توسعه، شرایط را به نفع سلامت مردم تغییر می دهد.
اطلاع رسانی عمومی، حساس سازی مسئولین وآموزش جامعه از پیش نیازهای اساسی برای توسعه مشارکت همگانی در سلامت است
جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی به روایت تصویر
حماسه سلامت با مشارکت مردم در بسیج ملی کنترل فشار خون
مشارکت و همدلی مجموعه مدیران و تهیه کنندگان صدا وسیمای استان با دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با پیوستن به پویش ملی کنترل فشار خون
امکان انجام فرایند زایمان بدون درد به روش فیزیولوژیک در بیمارستان دارالشفاء میر جاوه
گزارش تصویری از شرکت آحاد مردم در کمپین بسیج ملی کنترل فشارخون

محتوای مرتبط