اخبار > نقش موثر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در تولید علم کشور با تولید 400 مقاله در سال 97 ودرخشش 10 نفر از اساتید دانشگاه در ردیف پژوهشگران برترکشور

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تولید ۴۰۰ مقاله در سال ۹۷ نقش موثری در تولید علم کشور خصوصا در رشته های بالینی، علوم پایه، وبهداشت داشته است.

پرفسور ملک زاده معاون تحقیقات وفناوری وزارت بهداشت در همایش تجلیل از پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛ با بیان این مطلب که: ایران از نظر تولید مقالات علمی وپژوهشی در بین کشورهای اسلامی دنیا رتبه اول را داراست، خاطر نشان کرد:

دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تولید ۴۰۰ مقاله در سال ۹۷ نقش موثری در تولید علم کشور خصوصا در رشته های بالینی، علوم پایه، وبهداشت داشته است ،که هر 3 ماه شاهد افزایش شاخص پژوهشهای این مرکز علمی در سطح کشور هستیم.

وی از درخشش  ۱۰ نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در ردیف پژوهشگران برتر کشور خبر داد، وافزود: این 10 نفر از اساتید دانشگاه زاهدان موفق شدند  با کیفی سازی تحقیقات علوم پزشکی نام خودشان را در تراز پژوهشگران برترکشور  به ثبت رساندند.

پرفسور ملک زاده اشاره ای هم به وضعیت بیماریهای غیر واگیر داشت و عنوان کرد:  ۸۲ درصد علل مرگها در ایران بیماریهای غیر واگیر است، که لازم است در این زمینه در کشور و استان تحقیقات بیشتری صورت بگیرد.

وی گفت : فشارخون در استان سیستان وبلوچستان از همه مناطق ایران کمتر است، این حاصل طرح تحقیقاتی چندین  پژوهشگر در سطح کشور است .

معاون تحقیقات وفناوری وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه: برنامه های تحقیقاتی بزرگ در بردارنده نتایج بزرگ وماندگار است، تصریح کرد:  پتانسیل های استان بزرگ سیستان وبلوچستان جایگاه تحقیقات مشترک با دانشگاههای کل کشور و برخی کشورهای دنیا را داراست که یکی از راههای توسعه تحقیقات، وجود شرکتهای دانش بنیان در زمینه توسعه علوم پزشکی در استان است که مورد حمایت عرصه سلامت قرار خواهند گرفت.

دکتر هاشمی شهری رئیس دانشگاه نیز  در مراسم تجلیل از پژوهشگران دانشگاه اذعان کرد:  حمایتهای پرفسور ملک زاده در سالهای وزارت، امروز در زاهدان به ثمر نشسته ونقش تاثیر گذاری در توسعه علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان داشته است.

وی با اشاره به این مطلب که دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در دهه 60 با چند رشته کار خودش را آغاز کرد، تصریح کرد: در حال حاضر با دارا بودن ۶۵ رشته تحصیلی از مقطع کارشناسی تا دستیاری یکی از دانشگاههای مولد علوم پزشکی در کشور است.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تصریح کرد: تمام تلاش ما ارتقای برنامه های پژوهش محور در سطح استان است، که قطعا با همدلی وهم افزایی اعضای هیا ت علمی و مرکز کوهورت به این مهم دست خواهیم یافت.

دکتر هاشمی شهری از پارک علم و فناوری در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بعنوان پایگاهی برای رشد اقتصاد دانش بنیان

و گامی بلند در مسیر دستیابی به دانشگاه نسل سوم یاد کرد وافزود: برای ادامه این مسیر قطعا حمایتهای سایر دانشگاهها و مراکز علمی استان وکشور را نیاز داریم وآماده مشارکت در زمینه توسعه اقتصاد دانش بنیان در عرصه علوم پزشکی استان هستیم.

 معاون تحقیقات وزارت بهداشت در این سفر فشرده علاوه بر شرکت در مراسم تجلیل از پژوهشگران دانشگاه، از مراکز کوهورت، مرکز رشد، آزمایشگاه جامع تحقیقات دانشگاه بازدید و کمیته فناوری سلامت دانشجویی را افتتاح کرد.

همچنین با حضور معاون وزیر بهداشت، پارک علم وفناوری سلامت دانشگاه مورد بهره برداری اولیه وآزمایشی قرار گرفت.

 

 

                   روابط عمومی وامور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان


٢٠١٦٧ - 1397/09/22

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
چلیر و سامانه های سرمایش بیمارستان علی ابن ابی طالب (ع) با تمام ظرفیت در حال فعالیت است
تقدیر از خیّرین سلامت که در فرایند بیماریابی و غربالگری بیماران مبتلا به ناشنوائی و کم شنوائی مشارکت داشتند
سلامت موضوعی چند بعدی است و فقط در ارتباط با جسم معنی پیدا نمی کند
معرفی ایده های خلاقانه و محصلات کاربردی برای رفع مشکلات بیمارستان ها و مراکز درمانی در رقابت علمی "فن بازار" به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
سیر ارائه خدمات ادغام یافته بهداشت ودرمان در کوتاهترین زمان، با حضور تیم های سلامت و اورژانس115 در پایگاه سلامت دانش دانشگاه سیستان و بلوچستان
از ابتدای سال 1397 تاکنون 31 نفر از اعضاء هیات علمی دانشگاه به رتبه های استادیاری، دانشیاری واستادی ارتقاء مرتبه یافته اند.
حرکت در مسیر هدفمند آبشار مراقبتهای سلامت، زمینه ساز تسریع در دستیابی به آرمانهای نظام سلامت
اطلاعیه برگزاری تور بوم گردی کرمان
برگزاری آزمون های توجیهی بدو خدمت با هدف ارتقای دانش و مهارت کارکنان تازه استخدام
تغییری مختصر در سبک والگوهای تغذیه ای مردم با کاهش 16 درصدی شاخص کم خونی
استانداردشدن تشکیلات تفصیلی واحدهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
تکنیک های آموزشی کارشناسان تغذیه با زبان های اصیل سیستانی و بلوچی الگوی کشوری است.
یک گام تا اخذ موافقت نهایی پذیرش دستیار تخصصی در پنج رشته تخصصی جدید در دانشکده دندانپزشکی زاهدان
افزایش دو برابری میزان تحقق برنامه عملیاتی معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در سال گذشته
ارتقاء مرتبه علمی یازده نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
کمک واحدهای صنفی به سلامت جوانان و نوجوانان سیستان و بلوچستان با پیوستن به پویش نم نم
اوج مشارکت مردمی و هماهنگی بین بخشی را در اجرای طرح ملی کنترل فشار خون تجربه کردیم
پیام قدردانی رئیس سازمان نظام پرستاری زاهدان و توابع از حضور پر شور کادر پرستاری در پنجمین دوره انتخابات
انتصاب جناب آقای دکتر شاهپور رحمانی به عنوان مشاور فن آوری اطلاعات و IT

محتوای مرتبط