اخبار > نقش موثر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در تولید علم کشور با تولید 400 مقاله در سال 97 ودرخشش 10 نفر از اساتید دانشگاه در ردیف پژوهشگران برترکشور

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تولید ۴۰۰ مقاله در سال ۹۷ نقش موثری در تولید علم کشور خصوصا در رشته های بالینی، علوم پایه، وبهداشت داشته است.

پرفسور ملک زاده معاون تحقیقات وفناوری وزارت بهداشت در همایش تجلیل از پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛ با بیان این مطلب که: ایران از نظر تولید مقالات علمی وپژوهشی در بین کشورهای اسلامی دنیا رتبه اول را داراست، خاطر نشان کرد:

دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تولید ۴۰۰ مقاله در سال ۹۷ نقش موثری در تولید علم کشور خصوصا در رشته های بالینی، علوم پایه، وبهداشت داشته است ،که هر 3 ماه شاهد افزایش شاخص پژوهشهای این مرکز علمی در سطح کشور هستیم.

وی از درخشش  ۱۰ نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در ردیف پژوهشگران برتر کشور خبر داد، وافزود: این 10 نفر از اساتید دانشگاه زاهدان موفق شدند  با کیفی سازی تحقیقات علوم پزشکی نام خودشان را در تراز پژوهشگران برترکشور  به ثبت رساندند.

پرفسور ملک زاده اشاره ای هم به وضعیت بیماریهای غیر واگیر داشت و عنوان کرد:  ۸۲ درصد علل مرگها در ایران بیماریهای غیر واگیر است، که لازم است در این زمینه در کشور و استان تحقیقات بیشتری صورت بگیرد.

وی گفت : فشارخون در استان سیستان وبلوچستان از همه مناطق ایران کمتر است، این حاصل طرح تحقیقاتی چندین  پژوهشگر در سطح کشور است .

معاون تحقیقات وفناوری وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه: برنامه های تحقیقاتی بزرگ در بردارنده نتایج بزرگ وماندگار است، تصریح کرد:  پتانسیل های استان بزرگ سیستان وبلوچستان جایگاه تحقیقات مشترک با دانشگاههای کل کشور و برخی کشورهای دنیا را داراست که یکی از راههای توسعه تحقیقات، وجود شرکتهای دانش بنیان در زمینه توسعه علوم پزشکی در استان است که مورد حمایت عرصه سلامت قرار خواهند گرفت.

دکتر هاشمی شهری رئیس دانشگاه نیز  در مراسم تجلیل از پژوهشگران دانشگاه اذعان کرد:  حمایتهای پرفسور ملک زاده در سالهای وزارت، امروز در زاهدان به ثمر نشسته ونقش تاثیر گذاری در توسعه علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان داشته است.

وی با اشاره به این مطلب که دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در دهه 60 با چند رشته کار خودش را آغاز کرد، تصریح کرد: در حال حاضر با دارا بودن ۶۵ رشته تحصیلی از مقطع کارشناسی تا دستیاری یکی از دانشگاههای مولد علوم پزشکی در کشور است.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تصریح کرد: تمام تلاش ما ارتقای برنامه های پژوهش محور در سطح استان است، که قطعا با همدلی وهم افزایی اعضای هیا ت علمی و مرکز کوهورت به این مهم دست خواهیم یافت.

دکتر هاشمی شهری از پارک علم و فناوری در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بعنوان پایگاهی برای رشد اقتصاد دانش بنیان

و گامی بلند در مسیر دستیابی به دانشگاه نسل سوم یاد کرد وافزود: برای ادامه این مسیر قطعا حمایتهای سایر دانشگاهها و مراکز علمی استان وکشور را نیاز داریم وآماده مشارکت در زمینه توسعه اقتصاد دانش بنیان در عرصه علوم پزشکی استان هستیم.

 معاون تحقیقات وزارت بهداشت در این سفر فشرده علاوه بر شرکت در مراسم تجلیل از پژوهشگران دانشگاه، از مراکز کوهورت، مرکز رشد، آزمایشگاه جامع تحقیقات دانشگاه بازدید و کمیته فناوری سلامت دانشجویی را افتتاح کرد.

همچنین با حضور معاون وزیر بهداشت، پارک علم وفناوری سلامت دانشگاه مورد بهره برداری اولیه وآزمایشی قرار گرفت.

 

 

                   روابط عمومی وامور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان


1397/09/22
٢٠١٦٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

مراجعه 397 بیمار نیازمند به دریافت خدمات اورژانسی چشم پزشکی به بیمارستان فوق تخصصی الزهرا(س) زاهدان در تعطیلات نوروز
انگیزه خدمتی و اطلاعات علمی تکنسین مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی زاهدان دو نقطه قوت این مرکز در خدمات رسانی به بیماران
آمادگی کامل بیمارستان ها، مراکز درمانی، تیم های واکنش سریع و ستاد مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای مقابله با هرگونه حادثه غیر مترقبه احتمالی
توصیه اکید پزشکان بر خودداری از پرخوری در میهمانی ها
تکریم ارباب رجوع و روند ارائه خدمات در نظام سلامت موضوع بازدید نماینده وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از دانشگاه های علوم پزشکی استان سیستان و بلوچستان
درمان 390 نفر در اورژانس شبانه روزی دندانپزشکی زاهدان در تعطیلات نوروز
سفر به سایر استان ها برای درمان بیماری هایی که امکان درمان آن در استان وجود دارد اسراف و هدر دادن منابع مالی است
حضور نمایندگان سازمان اورژانس کشور و جمعی از کارکنان مرکز اورژانس زاهدان در منزل شهید"عبدالهادی شهدادزهی"
فعالیت تمام کلینیک های بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی در روزهای غیر تعطیل نوروزی
مدیریت زمان در درمان پیش بیمارستانی و آغاز درمان از بالین با افزوده شدن تجهیزات موقعیت یاب اتوماسیون عملیاتی اورژانس به تجهیزات اورژانس 115 دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
انجام نظارت های بهداشتی توسط مهندسین بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با استفاده از دستگاه های قابل حمل نمونه برداری از مواد خوراکی و آشامیدنی
خدمات دهی به 10 بیمار قلبی در ایستگاه های سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در یک هفته گذشته
ادامه بازسازی بخش اورژانس بیمارستان علی اصغر (ع) زاهدان در تعطیلات نوروز
بهره برداری از سامانه پایش مراقبت های درمانی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی زاهدان در هفته سلامت امسال
تجدید میثاق اعضای ستاد سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با مقام شامخ شهدا
پیام تسلیت رییس دانشگاه در پی حمله ناجوانمردانه افراد ناشناس به تکنسین خدوم اورژانس 115 خاش
بازرسی از 4 هزار و 295 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی توسط اکیپ های بازرسی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:
فعالیت بیش از 40 درصد داروخانه های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در ایام تعطیلات نوروزی
پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۸ هجری شمسی

محتوای مرتبط