اخبار > رونمایی از نرم افرا تلفن همراه با موضوع HIV _ ایدز

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


به مناسبت هفته اطلاع رسانی ایدز انجام شد؛
                                                               رونمایی از نرم افرا تلفن همراه با موضوع HIV _ ایدز

     
به مناسبت هفته جهانی اطلاع رسانی بیماری ایدز از نرم افزار تلفنی (اپلیکیشن موبایل) این بیماری در محل سینما هلال زاهدان رونمایی شد.
معاون اموراجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این مورد گفت: عفونت با ویروس عامل نقص ایمنی اکتسابی(HIV) و بیماری ایدز نوعی بیماری عفونی نوپدید است که در صورت غفلت، قشر فعّال و مولّد جامعه را گرفتار می کند.
به گفته مهندس احمد بامری اگرچه ایدز نوعی بیماری رفتاری محسوب می شود امّا این بیماری جنبه های مختلف اجتماعی نیز دارد.
وی افزود؛ نه تنها بخش عمده ای از عوامل خطر بیماری ایدز ریشه در بنیان ها و حرکات اجتماعی دارد، بلکه ابتلاء افراد به بیماری نیز تبعات مختلف و متعدد اجتماعی را به بار خواهد آورد.
معاون امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزایش آگاهی عمومی، ایجاد محیط حمایتی در خانواده و جامعه و در دسترس بودن خدمات مشاوره ای را از جمله متغییرهای اجتماعی موثر بر پیشگیری و کاهش عوارض عنوان کرد.
وی ادامه داد: با توجه به پیشرفت فن آوری اطلاعات و ارتباطات در عصر حاضر و ذائقه خاصّ جامعه جوانان برای استفاده از فن آوری های نوین از جمله تلفن همراه، با مشارکت انجمن پیشگامان عصر نوین موفق به طراحی نرم افزار اپلیکشین موبایلی این بیماری برپایه اندروید شدیم.
بامری افزود: علاوه بر حساس سازی و آگاه سازی جوانان نسبت به عوامل خطر، شیوه های پیشگیری و راه های کنترل عوارض این بیماری، آموزش شیوه صحیح استفاده از فضای مجازی و فرهنگ سازی دراین زمینه نیز در طراحی این نرم افزار کاربری مد نظر بوده است.
وی استقرار اتوبوس سیار کمپین "من هم آزمایش می دهم" در نقاط جمعیتی، جذب داوطلب آموزش راههای انتقال بیماری ایدز واکران فیلم با مضمون بیماری ایدز را از دیگر برنامه های هفته اطلاع رسانی این بیماری ذکر کرد.
مهندس جعفر خسروی دبیر انجمن پیشگامان عصر نوین و طراح اپلیکشین موبایلی ایدز هم در این مراسم گفت:این برنامه موبایلی که برپایه آموزش طراحی شده است علاوه بر تعریف و راه های پیشگیری از ابتلا حاوی 1000 سوال پاسخ داده شده در رابطه با این موضوع می باشد.
وی افزود: کاربران می توانند هر گونه سوال احتمالی خود را دراین سامانه ثبت کنند که پس از دریافت پاسخ توسط کارشناسان به آن جواب داده خواهد شد
وی درخصوص نحوه دریافت این اپلیکشین گفت: بزودی این نرم افزار در سایت کافه بازار جهت دانلود قرار داده خواهد شد.
رونمایی از اپلیکشین موبایلی ایدز با هدف آشنایی هر چه بیشتر جوانان با مشارکت سازمان هلال احمر استان در ‌ محل سینما هلال برگزار گردید.روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی درمانی زاهدان1397/09/15
٢٠٠٧٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

اسامی پژوهشگران منتخب و برگزیده گان دانشگاه
معاون بهداشتی دانشگاه در میرجاوه عنوان کرد: ناب ترین فرصت اجتماعی شدن سلامت، بهره مندی از مشارکت 10 هزارداوطلب سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
قابل توجه کارکنان دانشگاه / تورهای گردشگری و تفریحی کیش و قشم
انتصاب سرپرست مدیریت منابع انسانی دانشگاه
پیام معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت هفته پژوهش،
به صدا در آمدن زنگ پژوهش در دبیرستان دخترانه نرجس زاهدان
پیام تسلیت و ابراز همدردی سرپرست روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و مدیر شبکه بهداشت ودرمان خاش، در پی درگذشت مرحوم دارایی خبرنگار واحد مرکزی خبر شهرستان خاش
تیم بدمینتون بانوان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان حائز مقام قهرمانی مسابقات بدمینتون منتخب کارکنان دولت
طرح عاری از پوسیدگی دندان برای 16 هزار دانش آموز پایه ششم ابتدائی در مراکز خدمات جامع سلامت ...والدین محترم در اجرای طرح همکاری نمایند.
حضور فرزندانم بعنوان داوطلبان سلامت، خود نمودی از اتحاد و همدلی مسلمانان در راستای اهداف مشترک و حفاظت از آرمان های انقلاب اسلامی ایران است.
عارضه نخاعی دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، حاصل بی احتیاطی در رانندگی
نقش موثر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در تولید علم کشور با تولید 400 مقاله در سال 97 ودرخشش 10 نفر از اساتید دانشگاه در ردیف پژوهشگران برترکشور
مرکز مطالعه سلامت(کوهورت) زاهدان سند توانمندی های پژوهشی و محققان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است.
گردهمایی برای پیشگیری از HIV ومشارکت داوطلبانه سلامت
بیانیه 9797
حضور پرشور و بی سابقه دانشجویان در برنامه های ورزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
فراخوان پذیرش فراگیر بهورزی
قابل توجه کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه /برنامه ورزشی آمادگی جسمانی, دفاع شخصی, حرکات اصلاحی
اجرایی شدن برنامه واکسیناسیون هپاتیت B در زندانهای زاهدان با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
قابل توجه کارکنان/آغاز فعالیت رسمی هیئت ورزش های پهلوانی و زورخانه ای دانشگاه

محتوای مرتبط