اخبار > نخستین پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاهی استان در دانشگاه سیستان و بلوچستان افتتاح شد

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


خبـــر


با امضای تفاهم نامه همکاری بین دو قطب علمی استان؛
            نخستین پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاهی استان در دانشگاه سیستان و بلوچستان افتتاح شد


پیش از ظهر امروز، با امضای تفاهم نامه همکاری، نخستین پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاهی استان در دانشگاه سیستان و بلوچستان افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی-  در مراسم بهره برداری از این پایگاه اورژانس که در ورودی دانشکده مهندسی دانشگاه سیستان و بلوچستان واقع است دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تاکید بر ضرورت افزایش همکاری های علمی و فنی دو دانشگاه به عنوان دو قطب علمی استان تصریح کرد: همکاری دو دانشگاه در زمینه های فنی از جمله تجهیزات پزشکی روند خوبی را طی می کند.
وی با اشاره به وجود حدود 20 هزار نفر کارمند، دانشجو، خانواده اعضای هیئت علمی و اساتید در دانشگاه سیستان و بلوچستان افزود: با بهره برداری از این پایگاه، خدمات فوریت های پزشکی در کمترین زمان، به مصدومین یا بیماران نیازمند به رسیدگی سریع در این مجتمع بزرگ دانشگاهی  ارائه می شود.
دکتر فریبرز راشدی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هم در این مراسم گفت: این پایگاه چهاردهمین پایگاه اورژانس شهری در زاهدان و صد و سی و نهمین پایگاه اورژانس در استان است.
وی با اشاره به حضور دائمی یک آمبولانس و 2 نیروی فوریت های پزشکی در  ابراز امیدواری کرد: با افزایش تعداد پایگاه های شهری، زمان رسیدن بر بالین مصدومان به کمتر از 4 دقیقه و 47 ثانیه برسد.
دکتر علیرضا بندانی رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان نیز ضمن ابراز خرسندی از راه اندازی این پایگاه اذعان داشت: عملیات احداث پایگاه ثابت اورژانس دانشگاه به عنوان مرکزی مجزا به زودی آغاز خواهد شد.
وی ادامه داد: 8 هزار دانشجو در خوابگاه های این دانشگاه اسکان دارند و حضور نیروهای فوریت های پزشکی به صورت دائم در دانشگاه، در صورت بروز حادثه به هردلیلی  برای ساکنین این مجتمع و دانشجویان در کلاس های درس، می تواند اطمینان خاطر برای امداد رسانی فوری و کاهش عوارض جانی باشد.


روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان1397/09/14
٢٠٠٧٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

اسامی پژوهشگران منتخب و برگزیده گان دانشگاه
معاون بهداشتی دانشگاه در میرجاوه عنوان کرد: ناب ترین فرصت اجتماعی شدن سلامت، بهره مندی از مشارکت 10 هزارداوطلب سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
قابل توجه کارکنان دانشگاه / تورهای گردشگری و تفریحی کیش و قشم
انتصاب سرپرست مدیریت منابع انسانی دانشگاه
پیام معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت هفته پژوهش،
به صدا در آمدن زنگ پژوهش در دبیرستان دخترانه نرجس زاهدان
پیام تسلیت و ابراز همدردی سرپرست روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و مدیر شبکه بهداشت ودرمان خاش، در پی درگذشت مرحوم دارایی خبرنگار واحد مرکزی خبر شهرستان خاش
تیم بدمینتون بانوان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان حائز مقام قهرمانی مسابقات بدمینتون منتخب کارکنان دولت
طرح عاری از پوسیدگی دندان برای 16 هزار دانش آموز پایه ششم ابتدائی در مراکز خدمات جامع سلامت ...والدین محترم در اجرای طرح همکاری نمایند.
حضور فرزندانم بعنوان داوطلبان سلامت، خود نمودی از اتحاد و همدلی مسلمانان در راستای اهداف مشترک و حفاظت از آرمان های انقلاب اسلامی ایران است.
عارضه نخاعی دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، حاصل بی احتیاطی در رانندگی
نقش موثر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در تولید علم کشور با تولید 400 مقاله در سال 97 ودرخشش 10 نفر از اساتید دانشگاه در ردیف پژوهشگران برترکشور
مرکز مطالعه سلامت(کوهورت) زاهدان سند توانمندی های پژوهشی و محققان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است.
گردهمایی برای پیشگیری از HIV ومشارکت داوطلبانه سلامت
بیانیه 9797
حضور پرشور و بی سابقه دانشجویان در برنامه های ورزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
فراخوان پذیرش فراگیر بهورزی
قابل توجه کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه /برنامه ورزشی آمادگی جسمانی, دفاع شخصی, حرکات اصلاحی
اجرایی شدن برنامه واکسیناسیون هپاتیت B در زندانهای زاهدان با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
قابل توجه کارکنان/آغاز فعالیت رسمی هیئت ورزش های پهلوانی و زورخانه ای دانشگاه

محتوای مرتبط