اخبار > حضور در تشکّل های دانشجوئی تمرین همزمان آرمان گرائی، واقع بینی و مداخله گری اجتماعی است

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


خبر

حضور در تشکّل های دانشجوئی تمرین همزمان آرمان گرائی، واقع بینی و مداخله گری اجتماعی است


حمایت از آرمان گرایی، تقویت روحیه مطالبه گری، و توسعه توانمندی مداخلات موثر اجتماعی مهمترین رسالت فرهنگی دانشگاه هاست و حضور دانشجویان در تشکّل های دانشجویی فرصتی برای کسب همزمان این توانمندی هاست.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تاکید بر این واقعیت که دانشجو فلسفه وجودی دانشگاه است گفت: ایجاد بستر مناسب و حمایت از فعالیت تشکّل های دانشجویی برای فراهم کردن فرصت مطلوب تحصیل، تهذیب و ورزش باید همواره مورد توجه مسئولین و کارشناسان دانشگاه قرار گیرد.
دکتر سید محمد هاشمی در آستانه روز دانشجو به طور جداگانه با اعضاء شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و اعضاء شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل این دانشگاه دیدار و گفتگوئی صریح و صمیمی داشت. وی در این دیدارها آماده سازی دانشجویان برای شناسائی مشکلات، پیدا کردن راه حلّ های مناسب و مداخله گری در امور اجتماعی را یکی دیگر از وظائف فرهنگی و اجتماعی دانشگاه برشمرد و گفت: دانشگاه های علوم پزشکی علاوه بر فعالیت های آموزشی و پژوهشی وظیفه ارائه خدمات بهداشتی، درمانی، نظارتی و داروئی را نیز بر عهده دارند و این واقعیت باعث شده است تا این دانشگاه ها ارتباط بسیار نزدیکی با واقعیت ها و مسائل اجتماعی داشته باشند. به گفته دکتر هاشمی این قرابت کاری فرصت و ضرورتی را ایجاد می کند تا دانشجویان و تشکّل های دانشجوئی در دانشگاه های علوم پزشکی نیز از توان و ظرفیت برخورد منطقی و واقع بینانه با مسائل اجتماعی برخوردار باشند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان آرمان گرائی و مطالبه گری را نقطه ثقل جنبش دانشجوئی برشمرد و افزود: واقع بینی و قدرت تحلیل واقعیت ها روی دیگر سکه آرمان گرائی است و دانشجویان ما قادرند تا با ادراک صحیحی که از واقعیت های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور دارند نقش تاریخی خود در گذار از شرایط تحریم و استمرار توسعه جامعه را به خوبی ایفا نمایند.
وی با اشاره به تلاش هائی که برای تبدیل مطالبات صنفی به بحران های سیاسی انجام می شود گفت: در اکثر این موارد افرادی که طعمه بدخواهان نظام و مافیای رسانه ای استکبار می شوند از ابعاد پشت پرده این موضوعات اطلاع ندارند و صرفاً بدلیل عدم اطلاع از فرایند های قانونی و حقوقی که برای پی گیری مطالباتشان وجود دارد برخی مسائل کوچک و پیش پا افتاده را وارد فضای مجازی می کنند و ناخواسته در دام افراد مغرض و رسانه های معاند می افتند.
دکتر هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روند مستمر توسعه خدمات نظام سلامت در سال های پس از انقلاب اسلامی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان را یکی از دانشگاه های مادر منطقه برشمرد و گفت: در حال حاضر بیش از 65 رشته تحصیلی در این دانشگاه ارائه می شود. وی افزود: گستردگی این خدمات و گستردگی حوزه عملکرد، باعث می شود تا برخی نقاط ضعف نیز در روند ارائه خدمات وجود داشته باشد و باید مدّنظر داشته باشیم که برخی از این مسائل به دلیل مشکلات ساختاری همانند نقشه نامناسب خوابگاه های دانشجوئی ایجاد شده و به آسانی و در کوتاه مدت نمی توان برخی از آنها را برطرف نمود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ارتباط مستمر معاون و مدیران حوزه فرهنگی و امور دانشجوئی با بدنه جامعه دانشجوئی را از مطالبات به حق دانشجویان و از انتظارات مدیریت کلان دانشگاه برشمرد و گفت: جوان بودن، با انگیزه بود و برخورداری از ارتباط نزدیک با دانشجویان مهمترین معیار برای انتخاب این افراد بوده و خوشبختانه اکثر قریب به اتفاق دانشجویان با برقراری ارتباط اداری با مسئولین این حوزه مشکلات و درخواست های خود را از مسیر متعارف آن پی گیری می کنند و هیچگونه تبعیض و تفاوتی نیز میان تشکل های مختلف دانشجوئی قائل نیستند. وی در عین حال رعایت احترام متقابل و صداقت در برخوردها و تعاملات را یکی از ضروریات هر گونه فعالیت تشکیلاتی و دانششجوئی برشمرد.
دکتر هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود به حضور دانشجویان مختلف از اقصی نقاط استان سیستان و بلوچستان و سایر نقاط کشور در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه استان سیستان و بلوچستان را می توان مجموعه متکثری از فرهنگ ها برشمرد که در عین وجود تفاوت های اندک، از نقاط اشتراک و غنای بی پایان برخوردار است.
وی افزود: مطمئناً جوانان دانشجو هم به پشتوانه این فرهنگ غنی و سابقه طولانی تمدن قادرند تا بدون توجه به فعالیت های کسانی که قصد دارند مرزبندی های قومی و مذهبی را به محیط دانشگاه تسرّی دهند به فعالیت های آموزشی و پژوهشی خود می پردازند و زندگی مسالمت آمیز و سرشار از برادری و اخوّت را در دانشگاه و جامعه ادامه می دهند.
شایان ذکر است صبح امروز سه شنبه 13/9/97 اعضاء شورای صنفی دانشجویان و اعضاء شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به طور جداگانه با رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ملاقات کردند.
دبیر شورای صنفی دانشجویان در دیدار نخست با تشکر از روند رو به بهبود ارائه خدمات رفاهی به جامعه دانشجوئی گفت: وقوع تغییرات برای ما که دانشجوی ترم بالاتر هستیم کاملاً محسوس و آشکار است.
سعید کاروانداری هدف شورای صنفی را تعامل با مسئولین دانشگاه برشمرد و گفت: ما به دنبال تقابل با مسئولین نیستیم و خوشبختانه برخی مشکلاتی که در زمینه مسائل رفاهی وجود دارد با تعامل حوزه معاونت فرهنگی و امور دانشجویی در حال پیگیری است.
وی ضمن ارائه برخی از درخواست های صنفی حذف فرانشیز خدمات درمانی به دانشجویان، بهبود وضعیت سرمایش و گرمایش خوابگاه ها، رفع کامل مشکلات اینترنت، کمبود نیروی خدماتی در خوابگاه ها و برخی مسائل آموزشی را از جمله مهمترین این مسائل برشمرد.
در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل مختلف و با دستور مستقیم رئیس دانشگاه مقرر شد تا از این پس دانشجویانی که تحت پوشش یکی از بیمه ها هستند با ارائه معرفی نامه از سوی حوزه معاونت فرهنگی و دانشجوئی از پرداخت فرانشیز سهم بیمار بابت خدمات درمانی و خدمات اورژانس دندانپزشکی در واحدهای متعلق به دانشگاه علوم پزشکی زاهدان معاف شوند. همچنین با دستور رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مقرر شد تا موضوع کمبود نیروی خدماتی در خوابگاه ها توسط حوزه معاونت فرهنگی و دانشجوئی بررسی شده و در صورت نیاز از توان شرکت های خصوصی برای رفع کمبودها استفاده شود.
دیدار با اعضاء شورای مرکزی انجمن اسلامی مستقل دانشجویان دانشگاه دومین دیدار دانشجوئی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در روز جاری بود. در این دیدار دستیاری، مسئول واحد روابط بین الملل شورای مرکزی انجمن دانشجویان مستقل کشور گزارشی از فعالیت و سابقه شکل گیری انجمن های اسلامی مستقل دانشجویان ارائه داد. وی با اشاره به فعالیت های گسترده تشکیلاتی و ارتباطات سازمانی این تشکل بر آمادگی همکاری با دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و حمایت از این دانشگاه تاکید کرد.
شایان ذکر است با توجه به اهمیت مسائل دانشجوئی برنامه ریزی لازم برای استمرار نشست ها با تشکّل های دانشجوئی و برگزاری جلسات تکمیلی صورت گرفت.

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان
1397/09/13
٢٠٠٥٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

برپایی نمایشگاه دستاوردهای سازمان های مردم نهاد و کانون های خیریه فعال در عرصه سلامت به همت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
دعوت از سهامداران تعاونی مسکن کارکنان دانشگاه جهت حضور در نخستین مجمع عمومی این تعاونی با هدف انتخاب اعضای هیئت مدیره و بازرسی
آغاز پویش ملی "نه به مواد مخدر با نه به مواد دخانی" استان سيستان و بلوچستان با همراهی داوطلبانه فروشندگان مواد غذایی
آغاز ثبت نام انتخابات اعضای شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
آغاز برنامه سلامت شغلی کارکنان در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در چهارمین روز از هفته سلامت
افزوده شدن 110 هزار متر مربع به مجموع فضاهای بهداشتی، درمانی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تکمیل پروژه های در دست اجرا
افتتاح همزمان 19 کانون سلامت محله در شهرستان خاش در سومین روز از هفته سلامت
رقابت 203 دانشجو در سه شهر زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در قالب المپیاد سلامت دانشجوئی
اتمام عملیات ساختمانی پایگاه اورژانس کوله سنگی زاهدان
راه اندازی کلینیک های سیار مشاوره و اطلاع رسانی HIV در دانشگاه سیستان و بلوچستان
جامعه و آینده سالم، مستلزم سرمایه گذاری سلامت دانش آموزان
استفاده 20هزار نفر از خدمات کلینیک دیابت بیمارستان بوعلی زاهدان در سالی که گذشت
قابل توجه متقاضیان آزمون المپیاد سلامت
عیادت از بیماران بستری در بیمارستان
آغاز طرح مداخله ای بهداشت حرفه ای و سلامت محیط کار اولین برنامه رسمی هفته سلامت سال 1398 در زاهدان
آموزش، زیربنای همه تحولات اجتماعی است
شرکت های تعاونی مسکن و مصرف کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ساماندهی می شود
تشریح جزئیات بیشتری از انجام عمل جراحی آندوسکوپیک سینوس در بیمارستان رازی سراوان
کاهش زایمانهای غیر بهداشتی، با انجام بیش از 1700 مورد زایمان طبیعی در تسهیلات زایمانی حضرت فاطمه زهرا(س)زاهدان
تا کنون هیچ بیمار مبتلا به تب دانگ در بیمارستان بوعلی زاهدان پذیرش نشده است

محتوای مرتبط