اخبار > روابط عمومی / زیبایی شناسی، واقعیت های اقلیمی و رعایت اصل صرفه جوئی در توسعه فضای سبز پردیس

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


تاکید بر توسعه فضا سبز در پردیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با نگاه به زیبایی شناسی، واقعیت های اقلیمی و رعایت اصل صرفه جوئی

 

با احیاء و راه اندازی گلخانه اختصاصی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در محوطه پردیس، نیاز واحدهای تابعه به بوته ها و درختچه های زینتی با حداقل قیمت و بالاترین کیفیّت تامین خواهد شد.

این موضوع روز گذشته و در بازدید رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از طرح توسعه و نگهداری  فضای سبز پردیس مطرح شد. مجری این طرح با تشریح اقدامات صورت گرفته در زمینه کاشت و نگهداری بوته ها و درختچه های زینتی در قسمت های مختلف پردیس دانشگاه گفت: با تولید گیاهان زینتی در این گلخانه اختصاصی نه تنها نیاز واحدهای مستقر در پردیس و سایر واحدهای تابعه دانشگاه به گیاهان زینتی بر آورده خواهد شد، بلکه هزینه تمام شده این گیاهان به یک پنجم تا یک دهم قیمت خرید از تولید کنندگان متفرقه کاهش خواهد یافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در این بازدید بر ضرورت تسریع در توسعه فضای سبز با  رعایت اصول علمی تاکید کرد.

به گفته دکتر سید محمد هاشمی شهری فضای سبز یکی از ابعاد مهم زیباسازی در پردیس دانشگاه به شمار می رود و لازم است تا این موضوع با رعایت اصل زیبائی شناختی، نگاه واقع بینانه به اقلیم خشک منطقه، کمبود دسترسی به منابع ارزان قیمت آب، لحاظ اصل صرفه جوئی و نگاه هزینه اثر بخشی مورد توجه مسئولین و متولیان ذیربط قرار گرفته و با سرعت و دقت بیشتری استمرار یابد.

دکتر هاشمی شهری با اشاره به راه اندازی قریب الوقوع ساختمان جدید ستاد مرکزی دانشگاه زیباسازی و توسعه فضای سبز در معابر دسترسی به این ساختمان را از اولویت های مهم حوزه معاونت توسعه دانشگاه برشمرد و خواستار تسریع در این امر شد.

وی با تقدیر از اقدامات انجام شده در زمینه نگهداری و توسعه فضای سبز گفت: مکان یابی محل مناسب برای استقرار گلخانه اصلی دانشگاه در جائی که مزاحمتی برای فعالیت های آموزشی، اداری، خوابگاهی و رفاهی پردیس نداشته باشد و در عین حال امکان استفاده از فاضلاب تصفیه شده پردیس را نیز فراهم نماید با جدیّت مورد توجه قرار گیرد.

شایان ذکر  است در ماه های اخیر فضای سبز دانشگاه با استفاده از توان تخصصی شرکت طرف قرار داد و با انجام اقداماتی از قبیل بازسازی و بهسازی باغچه ها و فضای سبز موجود، احیاء خاک و غرس درختان مثمر در فضاهای جدید، استفاده از گونه های جدید و مقاوم در برابر کم آبی که ترجیحا از ارزش اقتصادی و امکان بهره برداری نیز برخوردار باشند مورد توجه قرار گرفته است.

کاشت گونه های زینتی چند ساله و یا مقاوم از قبیل "گل داوودی"، "چای ترش" "ابری نقره ای" و "گازاریا " از جمله این اقدامات است. همچنین کشت آزمایشی درخت "پالونیا" معروف به درخت نوروز و یا درخت پولساز که علاوه بر رشد سریع و گل دادن در فصل بهار امکان استفاده از چوب آن به عنوان یک گونه تجاری و اقتصادی نیز ممکن می باشد در پردیس دانشگاه شروع شده است.

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان   

 

 


1397/08/15
١٩٧٨٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

آیین غبارروبی وعطر افشانی گلزار شهدا زاهدان
عضویت رییس و اعضاء هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در پویش ملی بهار همدلی
اقدام انسان دوستانه جمعی از دانشجویان فعال و اعضاء تشکل های دانشگاهی در راه اندازی پویش بهار همدلی مقدمه مشارکت جمع کثیری از اعضاء هیئت علمی، کارکنان و دانشجویان در امور خیریه و عام المنفعه خواهد شد.
برپایی نمایشگاه دستاوردهای سازمان های مردم نهاد و کانون های خیریه فعال در عرصه سلامت به همت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
دعوت از سهامداران تعاونی مسکن کارکنان دانشگاه جهت حضور در نخستین مجمع عمومی این تعاونی با هدف انتخاب اعضای هیئت مدیره و بازرسی
آغاز پویش ملی "نه به مواد مخدر با نه به مواد دخانی" استان سيستان و بلوچستان با همراهی داوطلبانه فروشندگان مواد غذایی
آغاز ثبت نام انتخابات اعضای شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
آغاز برنامه سلامت شغلی کارکنان در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در چهارمین روز از هفته سلامت
افزوده شدن 110 هزار متر مربع به مجموع فضاهای بهداشتی، درمانی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تکمیل پروژه های در دست اجرا
افتتاح همزمان 19 کانون سلامت محله در شهرستان خاش در سومین روز از هفته سلامت
رقابت 203 دانشجو در سه شهر زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در قالب المپیاد سلامت دانشجوئی
اتمام عملیات ساختمانی پایگاه اورژانس کوله سنگی زاهدان
راه اندازی کلینیک های سیار مشاوره و اطلاع رسانی HIV در دانشگاه سیستان و بلوچستان
جامعه و آینده سالم، مستلزم سرمایه گذاری سلامت دانش آموزان
استفاده 20هزار نفر از خدمات کلینیک دیابت بیمارستان بوعلی زاهدان در سالی که گذشت
قابل توجه متقاضیان آزمون المپیاد سلامت
عیادت از بیماران بستری در بیمارستان
آغاز طرح مداخله ای بهداشت حرفه ای و سلامت محیط کار اولین برنامه رسمی هفته سلامت سال 1398 در زاهدان
آموزش، زیربنای همه تحولات اجتماعی است
شرکت های تعاونی مسکن و مصرف کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ساماندهی می شود

محتوای مرتبط