اخبار > روابط عمومی / زیبایی شناسی، واقعیت های اقلیمی و رعایت اصل صرفه جوئی در توسعه فضای سبز پردیس

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


تاکید بر توسعه فضا سبز در پردیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با نگاه به زیبایی شناسی، واقعیت های اقلیمی و رعایت اصل صرفه جوئی

 

با احیاء و راه اندازی گلخانه اختصاصی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در محوطه پردیس، نیاز واحدهای تابعه به بوته ها و درختچه های زینتی با حداقل قیمت و بالاترین کیفیّت تامین خواهد شد.

این موضوع روز گذشته و در بازدید رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از طرح توسعه و نگهداری  فضای سبز پردیس مطرح شد. مجری این طرح با تشریح اقدامات صورت گرفته در زمینه کاشت و نگهداری بوته ها و درختچه های زینتی در قسمت های مختلف پردیس دانشگاه گفت: با تولید گیاهان زینتی در این گلخانه اختصاصی نه تنها نیاز واحدهای مستقر در پردیس و سایر واحدهای تابعه دانشگاه به گیاهان زینتی بر آورده خواهد شد، بلکه هزینه تمام شده این گیاهان به یک پنجم تا یک دهم قیمت خرید از تولید کنندگان متفرقه کاهش خواهد یافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در این بازدید بر ضرورت تسریع در توسعه فضای سبز با  رعایت اصول علمی تاکید کرد.

به گفته دکتر سید محمد هاشمی شهری فضای سبز یکی از ابعاد مهم زیباسازی در پردیس دانشگاه به شمار می رود و لازم است تا این موضوع با رعایت اصل زیبائی شناختی، نگاه واقع بینانه به اقلیم خشک منطقه، کمبود دسترسی به منابع ارزان قیمت آب، لحاظ اصل صرفه جوئی و نگاه هزینه اثر بخشی مورد توجه مسئولین و متولیان ذیربط قرار گرفته و با سرعت و دقت بیشتری استمرار یابد.

دکتر هاشمی شهری با اشاره به راه اندازی قریب الوقوع ساختمان جدید ستاد مرکزی دانشگاه زیباسازی و توسعه فضای سبز در معابر دسترسی به این ساختمان را از اولویت های مهم حوزه معاونت توسعه دانشگاه برشمرد و خواستار تسریع در این امر شد.

وی با تقدیر از اقدامات انجام شده در زمینه نگهداری و توسعه فضای سبز گفت: مکان یابی محل مناسب برای استقرار گلخانه اصلی دانشگاه در جائی که مزاحمتی برای فعالیت های آموزشی، اداری، خوابگاهی و رفاهی پردیس نداشته باشد و در عین حال امکان استفاده از فاضلاب تصفیه شده پردیس را نیز فراهم نماید با جدیّت مورد توجه قرار گیرد.

شایان ذکر  است در ماه های اخیر فضای سبز دانشگاه با استفاده از توان تخصصی شرکت طرف قرار داد و با انجام اقداماتی از قبیل بازسازی و بهسازی باغچه ها و فضای سبز موجود، احیاء خاک و غرس درختان مثمر در فضاهای جدید، استفاده از گونه های جدید و مقاوم در برابر کم آبی که ترجیحا از ارزش اقتصادی و امکان بهره برداری نیز برخوردار باشند مورد توجه قرار گرفته است.

کاشت گونه های زینتی چند ساله و یا مقاوم از قبیل "گل داوودی"، "چای ترش" "ابری نقره ای" و "گازاریا " از جمله این اقدامات است. همچنین کشت آزمایشی درخت "پالونیا" معروف به درخت نوروز و یا درخت پولساز که علاوه بر رشد سریع و گل دادن در فصل بهار امکان استفاده از چوب آن به عنوان یک گونه تجاری و اقتصادی نیز ممکن می باشد در پردیس دانشگاه شروع شده است.

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان   

 

 


1397/08/15
١٩٧٨٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار جدید

راه اندازی مرکز پزشکی هسته ای در مجتمع بیمارستانی علی ابن ابیطالب (ع) هدف بعدی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای تکمیل زنجیره خدمات تشخیصی
اجرای طرح تحول نظام سلامت، اقدامی شجاعانه و تصمیمی متهورانه بود
افتتاح مرکز جامع بیماران خاص در زاهدان همزمان با سراسر کشور
شناسایی ابتلای حدود 4 در صد از زنان باردار استان سیستان وبلوچستان به بی سرو صدا ترین بیماری قرن
سبک زندگی قرآنی وانس گرفتن با قرآن یگانه راه نجات بشر از پرتگاه مشکلات اجتماعی است .
از نگهداری محلول "بخور اکالیپتوس" در کنار شربت های خوراکی، خودداری کنید
استمرار توسعه و تجهیز سالن های ورزشی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه منصوب شد
مصاحبه با معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
درخشش پنج نفر از اعضاء هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر اساس مستندات سامانه علم سنجی اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
معیار صحیح ارزیابی فعالیت های پژوهشی، تولید فن آوری و تجاری سازی است
سبک زندگی قرآنی مشکلات فعلی جامعه ما را برطرف خواهد کرد
استفاده بیش از هزار نفر از بیماران دیابتی از خدمات کلینیک دیابت بیمارستان بوعلی زاهدان
خدمات آزمایشگاهی ، روزانه به حدود 500 بیمار در بزرگترین مرکز خدمات آزمایشگاهی استان سیستان وبلوچستان
قابل توجه همکاران، دانشجویان و اعضاء هیات علمی دانشگاه:( برنامه استقرار تیم انتقال خون)
امکان درمان تمام هم استانی های مبتلا به نارسایی کلیه با نهادینه شدن فرهنگ اهداء عضو در استان
مشارکت موثر و حضور تخصصی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در تامین سلامت عزاداران حسینی
به ثمر نشستن دومین مورد موفقیت آمیز از انجام روش پیشرفته IVF در مرکز درمان ناباروری مولود بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان
راه اندازی اولین کلینیک دندانپزشکی ویژه بیماران خاص و عفونی در زاهدان
روابط عمومی / زیبایی شناسی، واقعیت های اقلیمی و رعایت اصل صرفه جوئی در توسعه فضای سبز پردیس

محتوای مرتبط