اخبار > صدو هشتاد و هشت پروژه عمرانی بهداشتی در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حال اجراست

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


صدو هشتاد و هشت پروژه عمرانی بهداشتی در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حال اجراست


188پروژه عمرانی بهداشتی در محدوده تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حال اجراست که بیش از نیمی از این طرح ها مراحل انتهائی ساخت را طی می کند و در آستانه تجهیز و بهره برداری قرار دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان با اعلام این مطلب گفت: 20 طرح عمرانی بزرگ و متوسط بهداشتی در حوزه شهرستان خاش در دست اجراست که با بهره برداری از این واحدها که عموما در مناطق روستائی و عشایری شهرستان قرار دارند وضعیت دسترسی مردم به خدمات نظام سلامت بیش از پیش بهبود پیدا خواهد کرد.
دکتر سید محمد هاشمی شهری که پیش از ظهر امروز پنجشنبه در جلسه تکریم و معارفه مدیران بهداشت و درمان شهرستان خاش سخن می گفت بر ضرورت توسعه بیشتر تخت های بستری در همه شهرستان ها و از جمله شهرستان خاش تاکید کرد و افزود: با توجه به نیاز شدید مردم خاش به فضای درمانی بیشتر تلاش می کنیم تا بخش اورژانس جدید بیمارستان امام خمینی(ره) را که از مهمترین طرح های زیربنائی حوزه درمان در این شهرستان است در آینده نزدیک به بهره برداری برسد.
وی افزود؛ اگرچه ساخت و تجهیز این طرح های عمرانی نیازمند تامین اعتبارات هنگفت می باشد امّا مهمترین پیش نیاز برای راه اندازی این مراکز تامین نیروی انسانی متخصص است. دکتر هاشمی اجرای قانون بومی گزینی را که منجر به پذیرش گسترده دانش آموزان استان در رشته های علوم پزشکی شده است را یکی از سیاست های دولت برای تامین ماندگار نیروی انسانی در مناطق در حال توسعه برشمرد و گفت: امیدواریم تا جوانان سیستانی و بلوچستانی با تلاش و ممارست در امر تحصیل و مطالعه بتوانند به شکل مناسبی از این فرصت قانونی استفاده کنند و بعد از قبولی در دانشگاه نیز با تقویت بنیه علمی و آموزشی به تعهدات اخلاقی و عرفی خود در قبال مردم و خانواده هایشان عمل نمایند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بخش دیگری از سخنان خود مردم را مهمترین معیار برای ارزیابی نحوه خدمات برشمرد و گفت: همه اعضاء تیم مدیریتی دانشگاه ملزم هستند تا بدون توجه به برخی سیاه نمایی ها از تمام توان و ظرفیت خود برای صیانت از اعتماد و سرمایه های اجتماعی استفاده کنند.
وی افزود؛ بدنه مدیریتی بهداشت و درمان استان برای توسعه کیفیّت و کمیّت خدمات از نقدهای سازنده و پیشنهادات مبتنی بر اظهار نظر های تخصصی استقبال می کنند.
به گفته دکتر هاشمی نقد سازنده با سیاه نمائی و بهانه جوئی تفاوت دارد و فعالان حوزه بهداشت و درمان انتظار دارند تا هر نقدی با پیشنهاد عملی، و هر ایرادگیری با ارائه راه حل علمی همراه باشد چرا که عدم توجه به واقعیت ها بعضا منجر به قضاوت ها و اظهار نظرهای غیرمنصفانه می شود و می تواند دستاوردهای 40 ساله مردم مسلمان ایران در کسب استقلال و واگذاری مسئولیت اداره کشور به خودشان را زیر سوال ببرد.
وی اظهار نظر صادقانه و تخصصی درباره مسائل مختلف اجتماعی را مصداق پایبندی به مکارم اخلاق برشمرد و گفت: اگرچه تمام هم استانی های عزیزی که دوران گذشته را به خاطر دارند به عمق و وسعت خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران در حوزه بهداشت و درمان اذعان دارند امّا لازم است تا واقعیت های موجود به شکل صادقانه و بدور از دور نمائی به نسل جوانی که دوران انقلاب اسلامی را تجربه نکرده اند نیز منتقل شود.
دکتر هاشمی افزود: با وجود تمام این اقدامات و خدمات هنوز هم معتقدیم مردم در زمینه دسترسی به امکانات مطلوب بهداشتی و درمانی مشکلاتی دارند و به همین دلیل نظام سلامت آماده است تا از تمام ظرفیت های موجود و از جمله توان و ارتباطات نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی برای رفع این مشکلات کمک بگیرد.


روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

1397/08/11
١٩٧٠٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

صدور "مجوز ایمنی و بهداشت" برای اماکن عمومی و آموزشی
ثبت کمترین میزان مرگ مبتلایان به تب کنگو در استان سیستان و بلوچستان با وجود بیشترین تعداد مبتلا، موفقیتی بزرگ است
سرطان عامل ۹ درصد مرگ ومیرها در سیستان و بلوچستان است.
اطلاعیه همکاری با آزمایشگاه جامع تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
افق آینده دانشگاه علوم پزشکی زاهدان توسعه پژوهش محور و مبتنی بر ارتقاء کیفیت است
بازدید رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان و هیات همراه از واحدهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
داروخانه، مطمئن ترین محل تهیه فرآورده های آرایشی و بهداشتی
راه اندازی کلینیک تخصصی دیابت و بیماری های غیر واگیر در سراوان
اقدام به موقع اطرافیان بیمار جهت تماس با مرکز اورژانس، سرعت عمل اورژانس کشور، ارائه خدمات در زمان طلائی سه بخش مهم اثربخشی درمان
متخصص طب اورژانس به مجموعه متخصصین بیمارستان امام خمینی(ره) خاش اضافه شد
انتخاب دو تیم از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به عنوان نماینده استان در مسابقات قهرمانی کشور
همراهی زنجیره ای از خیرین سلامت در کمک به بیمار 3 ساله ای که در سه ماهگی باید عمل می شد
مراحل تکمیل و بهسازی شش بخش تخصصی و اتاق عمل دانشکده دندانپزشکی زاهدان با سرعت در حال انجام است
کارگاه آموزشی 2 روزه با عنوان مهارتهای گرنت نویسی ویژه اعضا محترم هیات علمی
راه اندازی بخش فیزیوتراپی در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان و پذیرش بیماران سرپایی و بستری در این بخش
ارائه خدمات سلامت به بیش از 1200نفر از زوار پاکستانی در مرز میر جاوه
انجام عمل جراحی ترمیم شکستگی فک برای اولین بار دربیمارستان رازی سراوان
برگزاری مسابقه پیامکی «حجاب فاطمی» در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و معرفی 10 اثر برگزیده
تشکر و قدردانی
کارگاه آشنایی با ابزارهای پژوهشی و نظام نوین اطلاعات پژوهش های پزشکی کشور(نوپا) ویژه اعضا هیات علمی

محتوای مرتبط