اخبار > صدو هشتاد و هشت پروژه عمرانی بهداشتی در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حال اجراست

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


صدو هشتاد و هشت پروژه عمرانی بهداشتی در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حال اجراست


188پروژه عمرانی بهداشتی در محدوده تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حال اجراست که بیش از نیمی از این طرح ها مراحل انتهائی ساخت را طی می کند و در آستانه تجهیز و بهره برداری قرار دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان با اعلام این مطلب گفت: 20 طرح عمرانی بزرگ و متوسط بهداشتی در حوزه شهرستان خاش در دست اجراست که با بهره برداری از این واحدها که عموما در مناطق روستائی و عشایری شهرستان قرار دارند وضعیت دسترسی مردم به خدمات نظام سلامت بیش از پیش بهبود پیدا خواهد کرد.
دکتر سید محمد هاشمی شهری که پیش از ظهر امروز پنجشنبه در جلسه تکریم و معارفه مدیران بهداشت و درمان شهرستان خاش سخن می گفت بر ضرورت توسعه بیشتر تخت های بستری در همه شهرستان ها و از جمله شهرستان خاش تاکید کرد و افزود: با توجه به نیاز شدید مردم خاش به فضای درمانی بیشتر تلاش می کنیم تا بخش اورژانس جدید بیمارستان امام خمینی(ره) را که از مهمترین طرح های زیربنائی حوزه درمان در این شهرستان است در آینده نزدیک به بهره برداری برسد.
وی افزود؛ اگرچه ساخت و تجهیز این طرح های عمرانی نیازمند تامین اعتبارات هنگفت می باشد امّا مهمترین پیش نیاز برای راه اندازی این مراکز تامین نیروی انسانی متخصص است. دکتر هاشمی اجرای قانون بومی گزینی را که منجر به پذیرش گسترده دانش آموزان استان در رشته های علوم پزشکی شده است را یکی از سیاست های دولت برای تامین ماندگار نیروی انسانی در مناطق در حال توسعه برشمرد و گفت: امیدواریم تا جوانان سیستانی و بلوچستانی با تلاش و ممارست در امر تحصیل و مطالعه بتوانند به شکل مناسبی از این فرصت قانونی استفاده کنند و بعد از قبولی در دانشگاه نیز با تقویت بنیه علمی و آموزشی به تعهدات اخلاقی و عرفی خود در قبال مردم و خانواده هایشان عمل نمایند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بخش دیگری از سخنان خود مردم را مهمترین معیار برای ارزیابی نحوه خدمات برشمرد و گفت: همه اعضاء تیم مدیریتی دانشگاه ملزم هستند تا بدون توجه به برخی سیاه نمایی ها از تمام توان و ظرفیت خود برای صیانت از اعتماد و سرمایه های اجتماعی استفاده کنند.
وی افزود؛ بدنه مدیریتی بهداشت و درمان استان برای توسعه کیفیّت و کمیّت خدمات از نقدهای سازنده و پیشنهادات مبتنی بر اظهار نظر های تخصصی استقبال می کنند.
به گفته دکتر هاشمی نقد سازنده با سیاه نمائی و بهانه جوئی تفاوت دارد و فعالان حوزه بهداشت و درمان انتظار دارند تا هر نقدی با پیشنهاد عملی، و هر ایرادگیری با ارائه راه حل علمی همراه باشد چرا که عدم توجه به واقعیت ها بعضا منجر به قضاوت ها و اظهار نظرهای غیرمنصفانه می شود و می تواند دستاوردهای 40 ساله مردم مسلمان ایران در کسب استقلال و واگذاری مسئولیت اداره کشور به خودشان را زیر سوال ببرد.
وی اظهار نظر صادقانه و تخصصی درباره مسائل مختلف اجتماعی را مصداق پایبندی به مکارم اخلاق برشمرد و گفت: اگرچه تمام هم استانی های عزیزی که دوران گذشته را به خاطر دارند به عمق و وسعت خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران در حوزه بهداشت و درمان اذعان دارند امّا لازم است تا واقعیت های موجود به شکل صادقانه و بدور از دور نمائی به نسل جوانی که دوران انقلاب اسلامی را تجربه نکرده اند نیز منتقل شود.
دکتر هاشمی افزود: با وجود تمام این اقدامات و خدمات هنوز هم معتقدیم مردم در زمینه دسترسی به امکانات مطلوب بهداشتی و درمانی مشکلاتی دارند و به همین دلیل نظام سلامت آماده است تا از تمام ظرفیت های موجود و از جمله توان و ارتباطات نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی برای رفع این مشکلات کمک بگیرد.


روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

1397/08/11
١٩٧٠٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

آیین غبارروبی وعطر افشانی گلزار شهدا زاهدان
عضویت رییس و اعضاء هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در پویش ملی بهار همدلی
اقدام انسان دوستانه جمعی از دانشجویان فعال و اعضاء تشکل های دانشگاهی در راه اندازی پویش بهار همدلی مقدمه مشارکت جمع کثیری از اعضاء هیئت علمی، کارکنان و دانشجویان در امور خیریه و عام المنفعه خواهد شد.
برپایی نمایشگاه دستاوردهای سازمان های مردم نهاد و کانون های خیریه فعال در عرصه سلامت به همت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
دعوت از سهامداران تعاونی مسکن کارکنان دانشگاه جهت حضور در نخستین مجمع عمومی این تعاونی با هدف انتخاب اعضای هیئت مدیره و بازرسی
آغاز پویش ملی "نه به مواد مخدر با نه به مواد دخانی" استان سيستان و بلوچستان با همراهی داوطلبانه فروشندگان مواد غذایی
آغاز ثبت نام انتخابات اعضای شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
آغاز برنامه سلامت شغلی کارکنان در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در چهارمین روز از هفته سلامت
افزوده شدن 110 هزار متر مربع به مجموع فضاهای بهداشتی، درمانی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تکمیل پروژه های در دست اجرا
افتتاح همزمان 19 کانون سلامت محله در شهرستان خاش در سومین روز از هفته سلامت
رقابت 203 دانشجو در سه شهر زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در قالب المپیاد سلامت دانشجوئی
اتمام عملیات ساختمانی پایگاه اورژانس کوله سنگی زاهدان
راه اندازی کلینیک های سیار مشاوره و اطلاع رسانی HIV در دانشگاه سیستان و بلوچستان
جامعه و آینده سالم، مستلزم سرمایه گذاری سلامت دانش آموزان
استفاده 20هزار نفر از خدمات کلینیک دیابت بیمارستان بوعلی زاهدان در سالی که گذشت
قابل توجه متقاضیان آزمون المپیاد سلامت
عیادت از بیماران بستری در بیمارستان
آغاز طرح مداخله ای بهداشت حرفه ای و سلامت محیط کار اولین برنامه رسمی هفته سلامت سال 1398 در زاهدان
آموزش، زیربنای همه تحولات اجتماعی است
شرکت های تعاونی مسکن و مصرف کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ساماندهی می شود

محتوای مرتبط