اخبار > صدو هشتاد و هشت پروژه عمرانی بهداشتی در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حال اجراست

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


صدو هشتاد و هشت پروژه عمرانی بهداشتی در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حال اجراست


188پروژه عمرانی بهداشتی در محدوده تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حال اجراست که بیش از نیمی از این طرح ها مراحل انتهائی ساخت را طی می کند و در آستانه تجهیز و بهره برداری قرار دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان با اعلام این مطلب گفت: 20 طرح عمرانی بزرگ و متوسط بهداشتی در حوزه شهرستان خاش در دست اجراست که با بهره برداری از این واحدها که عموما در مناطق روستائی و عشایری شهرستان قرار دارند وضعیت دسترسی مردم به خدمات نظام سلامت بیش از پیش بهبود پیدا خواهد کرد.
دکتر سید محمد هاشمی شهری که پیش از ظهر امروز پنجشنبه در جلسه تکریم و معارفه مدیران بهداشت و درمان شهرستان خاش سخن می گفت بر ضرورت توسعه بیشتر تخت های بستری در همه شهرستان ها و از جمله شهرستان خاش تاکید کرد و افزود: با توجه به نیاز شدید مردم خاش به فضای درمانی بیشتر تلاش می کنیم تا بخش اورژانس جدید بیمارستان امام خمینی(ره) را که از مهمترین طرح های زیربنائی حوزه درمان در این شهرستان است در آینده نزدیک به بهره برداری برسد.
وی افزود؛ اگرچه ساخت و تجهیز این طرح های عمرانی نیازمند تامین اعتبارات هنگفت می باشد امّا مهمترین پیش نیاز برای راه اندازی این مراکز تامین نیروی انسانی متخصص است. دکتر هاشمی اجرای قانون بومی گزینی را که منجر به پذیرش گسترده دانش آموزان استان در رشته های علوم پزشکی شده است را یکی از سیاست های دولت برای تامین ماندگار نیروی انسانی در مناطق در حال توسعه برشمرد و گفت: امیدواریم تا جوانان سیستانی و بلوچستانی با تلاش و ممارست در امر تحصیل و مطالعه بتوانند به شکل مناسبی از این فرصت قانونی استفاده کنند و بعد از قبولی در دانشگاه نیز با تقویت بنیه علمی و آموزشی به تعهدات اخلاقی و عرفی خود در قبال مردم و خانواده هایشان عمل نمایند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بخش دیگری از سخنان خود مردم را مهمترین معیار برای ارزیابی نحوه خدمات برشمرد و گفت: همه اعضاء تیم مدیریتی دانشگاه ملزم هستند تا بدون توجه به برخی سیاه نمایی ها از تمام توان و ظرفیت خود برای صیانت از اعتماد و سرمایه های اجتماعی استفاده کنند.
وی افزود؛ بدنه مدیریتی بهداشت و درمان استان برای توسعه کیفیّت و کمیّت خدمات از نقدهای سازنده و پیشنهادات مبتنی بر اظهار نظر های تخصصی استقبال می کنند.
به گفته دکتر هاشمی نقد سازنده با سیاه نمائی و بهانه جوئی تفاوت دارد و فعالان حوزه بهداشت و درمان انتظار دارند تا هر نقدی با پیشنهاد عملی، و هر ایرادگیری با ارائه راه حل علمی همراه باشد چرا که عدم توجه به واقعیت ها بعضا منجر به قضاوت ها و اظهار نظرهای غیرمنصفانه می شود و می تواند دستاوردهای 40 ساله مردم مسلمان ایران در کسب استقلال و واگذاری مسئولیت اداره کشور به خودشان را زیر سوال ببرد.
وی اظهار نظر صادقانه و تخصصی درباره مسائل مختلف اجتماعی را مصداق پایبندی به مکارم اخلاق برشمرد و گفت: اگرچه تمام هم استانی های عزیزی که دوران گذشته را به خاطر دارند به عمق و وسعت خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران در حوزه بهداشت و درمان اذعان دارند امّا لازم است تا واقعیت های موجود به شکل صادقانه و بدور از دور نمائی به نسل جوانی که دوران انقلاب اسلامی را تجربه نکرده اند نیز منتقل شود.
دکتر هاشمی افزود: با وجود تمام این اقدامات و خدمات هنوز هم معتقدیم مردم در زمینه دسترسی به امکانات مطلوب بهداشتی و درمانی مشکلاتی دارند و به همین دلیل نظام سلامت آماده است تا از تمام ظرفیت های موجود و از جمله توان و ارتباطات نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی برای رفع این مشکلات کمک بگیرد.


روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

1397/08/11
١٩٧٠٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار جدید

راه اندازی مرکز پزشکی هسته ای در مجتمع بیمارستانی علی ابن ابیطالب (ع) هدف بعدی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای تکمیل زنجیره خدمات تشخیصی
اجرای طرح تحول نظام سلامت، اقدامی شجاعانه و تصمیمی متهورانه بود
افتتاح مرکز جامع بیماران خاص در زاهدان همزمان با سراسر کشور
شناسایی ابتلای حدود 4 در صد از زنان باردار استان سیستان وبلوچستان به بی سرو صدا ترین بیماری قرن
سبک زندگی قرآنی وانس گرفتن با قرآن یگانه راه نجات بشر از پرتگاه مشکلات اجتماعی است .
از نگهداری محلول "بخور اکالیپتوس" در کنار شربت های خوراکی، خودداری کنید
استمرار توسعه و تجهیز سالن های ورزشی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه منصوب شد
مصاحبه با معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
درخشش پنج نفر از اعضاء هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر اساس مستندات سامانه علم سنجی اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
معیار صحیح ارزیابی فعالیت های پژوهشی، تولید فن آوری و تجاری سازی است
سبک زندگی قرآنی مشکلات فعلی جامعه ما را برطرف خواهد کرد
استفاده بیش از هزار نفر از بیماران دیابتی از خدمات کلینیک دیابت بیمارستان بوعلی زاهدان
خدمات آزمایشگاهی ، روزانه به حدود 500 بیمار در بزرگترین مرکز خدمات آزمایشگاهی استان سیستان وبلوچستان
قابل توجه همکاران، دانشجویان و اعضاء هیات علمی دانشگاه:( برنامه استقرار تیم انتقال خون)
امکان درمان تمام هم استانی های مبتلا به نارسایی کلیه با نهادینه شدن فرهنگ اهداء عضو در استان
مشارکت موثر و حضور تخصصی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در تامین سلامت عزاداران حسینی
به ثمر نشستن دومین مورد موفقیت آمیز از انجام روش پیشرفته IVF در مرکز درمان ناباروری مولود بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان
راه اندازی اولین کلینیک دندانپزشکی ویژه بیماران خاص و عفونی در زاهدان
روابط عمومی / زیبایی شناسی، واقعیت های اقلیمی و رعایت اصل صرفه جوئی در توسعه فضای سبز پردیس

محتوای مرتبط