اخبار > دستان پرتوان شما بهورزان عزیز، سازنده سلامت امروز ونوید بخش فردایی بهتر است ..... بهورزان سفیران اجتماعی سلامت

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمانبهورزان سنگربانان سلامت در ارائه خدمات و تکریم ارباب رجوع هستند که علاوه بر ارائه خدمات تخصصی و کمک به حفظ و ارتقاء سلامت، حضور گسترده ای در فعالیت های اجتماعی دارند.

به گزارش روابط عمومی: دکتر سید مهدی طباطبائی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مراسم تکریم منزلت بهورزان با اشاره به اینکه بهورزان افتخار آفرینان نظام سلامت هستند،خاطرنشان کرد: نقش بهورز تضمین کننده ارتقای سلامت مردمانی است که دسترسی آنان به خدمات سلامت کمتر است ویکی از عوامل موفقیت پایدار برنامه های سلامت تلاش بی شائبه همه بهورزان عزیز در جبهه سلامت است .

معاون بهداشتی دانشگاه با اشاره به این مطلب که نقش همه دست اندرکاران عرصه سلامت ونظام سلامت در ارتقای شاخصهای سلامت نقش 20 درصدی است،  از همه بهورزان استان خواست با فن آوری مناسب وجامعیت خدمات ، علاوه بر ارائه خدمات سلامت به مردم در راستای اجتماعی کردن سلامت تلاش کنند تا شاهد مشارکت مردم در برنامه های سلامت باشیم زیرا هرکجا حضور مردم را در برنامه ها داشته ایم نتایج موفقیت آمیزی را کسب کرده ایم .

دکتر طباطبایی ادامه داد : در ابتدای انقلاب به ازای هر 100 هزار تولد زنده 140مورد مرگ مادر باردار اتفاق می افتاد که این میزان در حال حاضر به 18 مورد در هر 100 هزار تولد زنده کاهش یافته است.
 که در مناطق روستائی و عشایری شاهد کاهش چشمگیر این مرگ ومیر هستیم که این موفقیت بزرگ و افتخار ارزشمند مرهون حضور بهورزان پرتلاش در خط اول ارائه خدمات نظام سلامت است.
 معاون بهداشتی دانشگاه تصریح کرد: در حال حاضر 433 نفر از همکاران بهورز در مناطق روستائی و عشایری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به ارائه خدمات اشتغال دارند و 90 نفر از دانش آموزان بهورزی نیز دوره آموزشی خود را طی می کنند تا بعد از دانش آموختگی به خانه های بهداشت روستای خود اعزام شوند.
وی با اشاره به اینکه طرح تحول سلامت نقطه عطف ارائه خدمات سلامت بود، یاد آور شد با  اجرای طرح تحول نظام سلامت خدمات قابل ارائه به مردم توسعه یافته است و برای پاسخگوئی به نیازهای فعلی نیازمند جذب حداقل 200 نفر دیگر از ساکنان مناطق روستائی به عنوان بهورز هستیم.

مهندس نجاری، معاون اداری ومالی فرمانداری زاهدان که از میهمانان ویژه این مراسم بود با قرائت پیام تقدیر فرماندار زاهدان از خدمات بهورزان اظهار داشت :
 
فرهنگ سازی عمومی و نظارت اجرائی دو عامل عمده برای ارتقاء کمّی و کیفی خدمات اجتماعی است و نظام شبکه بهداشت و درمان در کشور و استان ما با تکیه بر این دو اصل علمی و با کمک بهورزان شاغل در خانه های بهداشت روستائی از آزمون ارائه خدمات حرفه ای سربلند بیرون آمده است.
وی ادامه داد:  
بر اساس اطلاعات و شواهد موجود، بهورزان روستائی از کارکنان پیشتاز دولت در ارائه خدمات و تکریم ارباب رجوع هستند که علاوه بر ارائه خدمات تخصصی و کمک به حفظ و ارتقاء سلامت، حضور گسترده ای در فعالیت های اجتماعی دارند و بخشداری ها و دهیاری ها از ظرفیت ارتباطی و اجتماعی این عزیزان برای انجام برنامه های خدماتی استفاده می کنند.

لازم به ذکر است : در این همایش که جمع زیادی از بهورزان حضور داشتند  از حدود 40 نفر از بهورزان شهرستان زاهدان ومیرجاوه تقدیر گردید .

 

         روابط عمومی وامور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان


١٩١٩٩ - 1397/06/19

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
چلیر و سامانه های سرمایش بیمارستان علی ابن ابی طالب (ع) با تمام ظرفیت در حال فعالیت است
تقدیر از خیّرین سلامت که در فرایند بیماریابی و غربالگری بیماران مبتلا به ناشنوائی و کم شنوائی مشارکت داشتند
سلامت موضوعی چند بعدی است و فقط در ارتباط با جسم معنی پیدا نمی کند
برگزاری 32 درصد آزمون های دانشکده دندانپزشکی زاهدان به صورت الکترونیکی در نیمسال دوم 97-98 و صرفه جوئی در هزینه ها
معرفی ایده های خلاقانه و محصلات کاربردی برای رفع مشکلات بیمارستان ها و مراکز درمانی در رقابت علمی "فن بازار" به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
سیر ارائه خدمات ادغام یافته بهداشت ودرمان در کوتاهترین زمان، با حضور تیم های سلامت و اورژانس115 در پایگاه سلامت دانش دانشگاه سیستان و بلوچستان
از ابتدای سال 1397 تاکنون 31 نفر از اعضاء هیات علمی دانشگاه به رتبه های استادیاری، دانشیاری واستادی ارتقاء مرتبه یافته اند.
حرکت در مسیر هدفمند آبشار مراقبتهای سلامت، زمینه ساز تسریع در دستیابی به آرمانهای نظام سلامت
اطلاعیه برگزاری تور بوم گردی کرمان
برگزاری آزمون های توجیهی بدو خدمت با هدف ارتقای دانش و مهارت کارکنان تازه استخدام
تغییری مختصر در سبک والگوهای تغذیه ای مردم با کاهش 16 درصدی شاخص کم خونی
استانداردشدن تشکیلات تفصیلی واحدهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
تکنیک های آموزشی کارشناسان تغذیه با زبان های اصیل سیستانی و بلوچی الگوی کشوری است.
یک گام تا اخذ موافقت نهایی پذیرش دستیار تخصصی در پنج رشته تخصصی جدید در دانشکده دندانپزشکی زاهدان
افزایش دو برابری میزان تحقق برنامه عملیاتی معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در سال گذشته
ارتقاء مرتبه علمی یازده نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
کمک واحدهای صنفی به سلامت جوانان و نوجوانان سیستان و بلوچستان با پیوستن به پویش نم نم
اوج مشارکت مردمی و هماهنگی بین بخشی را در اجرای طرح ملی کنترل فشار خون تجربه کردیم
پیام قدردانی رئیس سازمان نظام پرستاری زاهدان و توابع از حضور پر شور کادر پرستاری در پنجمین دوره انتخابات

محتوای مرتبط