اخبار > دستان پرتوان شما بهورزان عزیز، سازنده سلامت امروز ونوید بخش فردایی بهتر است ..... بهورزان سفیران اجتماعی سلامت

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمانبهورزان سنگربانان سلامت در ارائه خدمات و تکریم ارباب رجوع هستند که علاوه بر ارائه خدمات تخصصی و کمک به حفظ و ارتقاء سلامت، حضور گسترده ای در فعالیت های اجتماعی دارند.

به گزارش روابط عمومی: دکتر سید مهدی طباطبائی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مراسم تکریم منزلت بهورزان با اشاره به اینکه بهورزان افتخار آفرینان نظام سلامت هستند،خاطرنشان کرد: نقش بهورز تضمین کننده ارتقای سلامت مردمانی است که دسترسی آنان به خدمات سلامت کمتر است ویکی از عوامل موفقیت پایدار برنامه های سلامت تلاش بی شائبه همه بهورزان عزیز در جبهه سلامت است .

معاون بهداشتی دانشگاه با اشاره به این مطلب که نقش همه دست اندرکاران عرصه سلامت ونظام سلامت در ارتقای شاخصهای سلامت نقش 20 درصدی است،  از همه بهورزان استان خواست با فن آوری مناسب وجامعیت خدمات ، علاوه بر ارائه خدمات سلامت به مردم در راستای اجتماعی کردن سلامت تلاش کنند تا شاهد مشارکت مردم در برنامه های سلامت باشیم زیرا هرکجا حضور مردم را در برنامه ها داشته ایم نتایج موفقیت آمیزی را کسب کرده ایم .

دکتر طباطبایی ادامه داد : در ابتدای انقلاب به ازای هر 100 هزار تولد زنده 140مورد مرگ مادر باردار اتفاق می افتاد که این میزان در حال حاضر به 18 مورد در هر 100 هزار تولد زنده کاهش یافته است.
 که در مناطق روستائی و عشایری شاهد کاهش چشمگیر این مرگ ومیر هستیم که این موفقیت بزرگ و افتخار ارزشمند مرهون حضور بهورزان پرتلاش در خط اول ارائه خدمات نظام سلامت است.
 معاون بهداشتی دانشگاه تصریح کرد: در حال حاضر 433 نفر از همکاران بهورز در مناطق روستائی و عشایری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به ارائه خدمات اشتغال دارند و 90 نفر از دانش آموزان بهورزی نیز دوره آموزشی خود را طی می کنند تا بعد از دانش آموختگی به خانه های بهداشت روستای خود اعزام شوند.
وی با اشاره به اینکه طرح تحول سلامت نقطه عطف ارائه خدمات سلامت بود، یاد آور شد با  اجرای طرح تحول نظام سلامت خدمات قابل ارائه به مردم توسعه یافته است و برای پاسخگوئی به نیازهای فعلی نیازمند جذب حداقل 200 نفر دیگر از ساکنان مناطق روستائی به عنوان بهورز هستیم.

مهندس نجاری، معاون اداری ومالی فرمانداری زاهدان که از میهمانان ویژه این مراسم بود با قرائت پیام تقدیر فرماندار زاهدان از خدمات بهورزان اظهار داشت :
 
فرهنگ سازی عمومی و نظارت اجرائی دو عامل عمده برای ارتقاء کمّی و کیفی خدمات اجتماعی است و نظام شبکه بهداشت و درمان در کشور و استان ما با تکیه بر این دو اصل علمی و با کمک بهورزان شاغل در خانه های بهداشت روستائی از آزمون ارائه خدمات حرفه ای سربلند بیرون آمده است.
وی ادامه داد:  
بر اساس اطلاعات و شواهد موجود، بهورزان روستائی از کارکنان پیشتاز دولت در ارائه خدمات و تکریم ارباب رجوع هستند که علاوه بر ارائه خدمات تخصصی و کمک به حفظ و ارتقاء سلامت، حضور گسترده ای در فعالیت های اجتماعی دارند و بخشداری ها و دهیاری ها از ظرفیت ارتباطی و اجتماعی این عزیزان برای انجام برنامه های خدماتی استفاده می کنند.

لازم به ذکر است : در این همایش که جمع زیادی از بهورزان حضور داشتند  از حدود 40 نفر از بهورزان شهرستان زاهدان ومیرجاوه تقدیر گردید .

 

         روابط عمومی وامور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان


1397/06/19
١٩١٩٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار جدید

گسترش دامنه خدمات مرکز درمان ناباروری مولود زاهدان
خبرهای خوشی برای علاقمندان به رشته بهیاری در خاش وسراوان در راه است
راه اندازی مرکز پزشکی هسته ای در مجتمع بیمارستانی علی ابن ابیطالب (ع) هدف بعدی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای تکمیل زنجیره خدمات تشخیصی
اجرای طرح تحول نظام سلامت، اقدامی شجاعانه و تصمیمی متهورانه بود
افتتاح مرکز جامع بیماران خاص در زاهدان همزمان با سراسر کشور
شناسایی ابتلای حدود 4 در صد از زنان باردار استان سیستان وبلوچستان به بی سرو صدا ترین بیماری قرن
سبک زندگی قرآنی وانس گرفتن با قرآن یگانه راه نجات بشر از پرتگاه مشکلات اجتماعی است .
از نگهداری محلول "بخور اکالیپتوس" در کنار شربت های خوراکی، خودداری کنید
استمرار توسعه و تجهیز سالن های ورزشی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه منصوب شد
مصاحبه با معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
درخشش پنج نفر از اعضاء هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر اساس مستندات سامانه علم سنجی اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
معیار صحیح ارزیابی فعالیت های پژوهشی، تولید فن آوری و تجاری سازی است
سبک زندگی قرآنی مشکلات فعلی جامعه ما را برطرف خواهد کرد
استفاده بیش از هزار نفر از بیماران دیابتی از خدمات کلینیک دیابت بیمارستان بوعلی زاهدان
خدمات آزمایشگاهی ، روزانه به حدود 500 بیمار در بزرگترین مرکز خدمات آزمایشگاهی استان سیستان وبلوچستان
قابل توجه همکاران، دانشجویان و اعضاء هیات علمی دانشگاه:( برنامه استقرار تیم انتقال خون)
امکان درمان تمام هم استانی های مبتلا به نارسایی کلیه با نهادینه شدن فرهنگ اهداء عضو در استان
مشارکت موثر و حضور تخصصی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در تامین سلامت عزاداران حسینی
به ثمر نشستن دومین مورد موفقیت آمیز از انجام روش پیشرفته IVF در مرکز درمان ناباروری مولود بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان

محتوای مرتبط