اخبار > دستان پرتوان شما بهورزان عزیز، سازنده سلامت امروز ونوید بخش فردایی بهتر است ..... بهورزان سفیران اجتماعی سلامت

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمانبهورزان سنگربانان سلامت در ارائه خدمات و تکریم ارباب رجوع هستند که علاوه بر ارائه خدمات تخصصی و کمک به حفظ و ارتقاء سلامت، حضور گسترده ای در فعالیت های اجتماعی دارند.

به گزارش روابط عمومی: دکتر سید مهدی طباطبائی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مراسم تکریم منزلت بهورزان با اشاره به اینکه بهورزان افتخار آفرینان نظام سلامت هستند،خاطرنشان کرد: نقش بهورز تضمین کننده ارتقای سلامت مردمانی است که دسترسی آنان به خدمات سلامت کمتر است ویکی از عوامل موفقیت پایدار برنامه های سلامت تلاش بی شائبه همه بهورزان عزیز در جبهه سلامت است .

معاون بهداشتی دانشگاه با اشاره به این مطلب که نقش همه دست اندرکاران عرصه سلامت ونظام سلامت در ارتقای شاخصهای سلامت نقش 20 درصدی است،  از همه بهورزان استان خواست با فن آوری مناسب وجامعیت خدمات ، علاوه بر ارائه خدمات سلامت به مردم در راستای اجتماعی کردن سلامت تلاش کنند تا شاهد مشارکت مردم در برنامه های سلامت باشیم زیرا هرکجا حضور مردم را در برنامه ها داشته ایم نتایج موفقیت آمیزی را کسب کرده ایم .

دکتر طباطبایی ادامه داد : در ابتدای انقلاب به ازای هر 100 هزار تولد زنده 140مورد مرگ مادر باردار اتفاق می افتاد که این میزان در حال حاضر به 18 مورد در هر 100 هزار تولد زنده کاهش یافته است.
 که در مناطق روستائی و عشایری شاهد کاهش چشمگیر این مرگ ومیر هستیم که این موفقیت بزرگ و افتخار ارزشمند مرهون حضور بهورزان پرتلاش در خط اول ارائه خدمات نظام سلامت است.
 معاون بهداشتی دانشگاه تصریح کرد: در حال حاضر 433 نفر از همکاران بهورز در مناطق روستائی و عشایری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به ارائه خدمات اشتغال دارند و 90 نفر از دانش آموزان بهورزی نیز دوره آموزشی خود را طی می کنند تا بعد از دانش آموختگی به خانه های بهداشت روستای خود اعزام شوند.
وی با اشاره به اینکه طرح تحول سلامت نقطه عطف ارائه خدمات سلامت بود، یاد آور شد با  اجرای طرح تحول نظام سلامت خدمات قابل ارائه به مردم توسعه یافته است و برای پاسخگوئی به نیازهای فعلی نیازمند جذب حداقل 200 نفر دیگر از ساکنان مناطق روستائی به عنوان بهورز هستیم.

مهندس نجاری، معاون اداری ومالی فرمانداری زاهدان که از میهمانان ویژه این مراسم بود با قرائت پیام تقدیر فرماندار زاهدان از خدمات بهورزان اظهار داشت :
 
فرهنگ سازی عمومی و نظارت اجرائی دو عامل عمده برای ارتقاء کمّی و کیفی خدمات اجتماعی است و نظام شبکه بهداشت و درمان در کشور و استان ما با تکیه بر این دو اصل علمی و با کمک بهورزان شاغل در خانه های بهداشت روستائی از آزمون ارائه خدمات حرفه ای سربلند بیرون آمده است.
وی ادامه داد:  
بر اساس اطلاعات و شواهد موجود، بهورزان روستائی از کارکنان پیشتاز دولت در ارائه خدمات و تکریم ارباب رجوع هستند که علاوه بر ارائه خدمات تخصصی و کمک به حفظ و ارتقاء سلامت، حضور گسترده ای در فعالیت های اجتماعی دارند و بخشداری ها و دهیاری ها از ظرفیت ارتباطی و اجتماعی این عزیزان برای انجام برنامه های خدماتی استفاده می کنند.

لازم به ذکر است : در این همایش که جمع زیادی از بهورزان حضور داشتند  از حدود 40 نفر از بهورزان شهرستان زاهدان ومیرجاوه تقدیر گردید .

 

         روابط عمومی وامور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان


1397/06/19
١٩١٩٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

در مراسم تکریم از مادران و همسران شهداء داانشگاه علوم پزشکی زاهدان ؛
عیادت فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق و دادستان زاهدان از مجروحان حادثه تروریستی و تقدیر از خدمات کادر امداد و درمان
تنها نیمی از ظرفیت سالن های ورزشی دانشگاه مورد استفاده قرار می گیرد
پیام های مجموعه بهداشت و درمان به مناسبت حادثه تروریستی در محور خاش به زاهدان
گسترش ارائه خدمات سلا مت با توسعه بیش از 11 هزار متر مربع زیر ساختهای بهداشت ودرمان خاش در سال 97
خوشحالم که در چنین مجموعه ای مسئولیت خدمت رسانی به مردم را بعهده دارم
کلینیک شنوایی شناسی آزمایشگاه رزمجو مقدم آماده ارائه خدمات پیشرفته تشخیصی برای کودکان 1-4 ساله است
برگزاری اردوی جهادی "سیستان گلدان من است" به همت دانشجویان نیکوکار دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
بازدید جناب آقای دکتر حریرچی از بخش های بیمارستانی و پروژه های دانشگاه
تداخل دارویی، موضوعی که از آن غافلیم!
مناسبت ترین و علمی ترین خدمات تشخیصی و درمانی توسط مجموعه پزشکان، پرستاران و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مجروحان حادثه تروریستی جاده خاش ارائه شده است
پیام تسلیت رئیس دانشگاه در پی حادثه تروریستی جاده خاش به زاهدان
پیام تسلیت وزیر بهداشت در پی حادثه تروریستی جاده خاش به زاهدان
تاکید رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر ضرورت تسهیل فرایندهای تولید علم در شرکت های دانش بنیان فعال در عرصه سلامت
دانشکده پرستاری ومامایی زاهدان در جمع 7 دانشکده پژوهش محور برتر کشور
هشدار مجدد به همکاران
کسب استقلال، آزادی و خودباوری ملی؛ دستاورد ارزشمند انقلاب اسلامی ایران
آموزش مستمر و ارتقاء آگاهی های مادران باردار کلیدی ترین اقدام برای حفظ سلامت مادر و نوزاد
دوره آموزش مجاری فجر فاطمی
گزارش تصویری ازاعضای خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، همراه و همگام با مردم در "مسیر آزادی"

محتوای مرتبط