دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

اخبار > دستان پرتوان شما بهورزان عزیز، سازنده سلامت امروز ونوید بخش فردایی بهتر است ..... بهورزان سفیران اجتماعی سلامت

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمانبهورزان سنگربانان سلامت در ارائه خدمات و تکریم ارباب رجوع هستند که علاوه بر ارائه خدمات تخصصی و کمک به حفظ و ارتقاء سلامت، حضور گسترده ای در فعالیت های اجتماعی دارند.

به گزارش روابط عمومی: دکتر سید مهدی طباطبائی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مراسم تکریم منزلت بهورزان با اشاره به اینکه بهورزان افتخار آفرینان نظام سلامت هستند،خاطرنشان کرد: نقش بهورز تضمین کننده ارتقای سلامت مردمانی است که دسترسی آنان به خدمات سلامت کمتر است ویکی از عوامل موفقیت پایدار برنامه های سلامت تلاش بی شائبه همه بهورزان عزیز در جبهه سلامت است .

معاون بهداشتی دانشگاه با اشاره به این مطلب که نقش همه دست اندرکاران عرصه سلامت ونظام سلامت در ارتقای شاخصهای سلامت نقش 20 درصدی است،  از همه بهورزان استان خواست با فن آوری مناسب وجامعیت خدمات ، علاوه بر ارائه خدمات سلامت به مردم در راستای اجتماعی کردن سلامت تلاش کنند تا شاهد مشارکت مردم در برنامه های سلامت باشیم زیرا هرکجا حضور مردم را در برنامه ها داشته ایم نتایج موفقیت آمیزی را کسب کرده ایم .

دکتر طباطبایی ادامه داد : در ابتدای انقلاب به ازای هر 100 هزار تولد زنده 140مورد مرگ مادر باردار اتفاق می افتاد که این میزان در حال حاضر به 18 مورد در هر 100 هزار تولد زنده کاهش یافته است.
 که در مناطق روستائی و عشایری شاهد کاهش چشمگیر این مرگ ومیر هستیم که این موفقیت بزرگ و افتخار ارزشمند مرهون حضور بهورزان پرتلاش در خط اول ارائه خدمات نظام سلامت است.
 معاون بهداشتی دانشگاه تصریح کرد: در حال حاضر 433 نفر از همکاران بهورز در مناطق روستائی و عشایری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به ارائه خدمات اشتغال دارند و 90 نفر از دانش آموزان بهورزی نیز دوره آموزشی خود را طی می کنند تا بعد از دانش آموختگی به خانه های بهداشت روستای خود اعزام شوند.
وی با اشاره به اینکه طرح تحول سلامت نقطه عطف ارائه خدمات سلامت بود، یاد آور شد با  اجرای طرح تحول نظام سلامت خدمات قابل ارائه به مردم توسعه یافته است و برای پاسخگوئی به نیازهای فعلی نیازمند جذب حداقل 200 نفر دیگر از ساکنان مناطق روستائی به عنوان بهورز هستیم.

مهندس نجاری، معاون اداری ومالی فرمانداری زاهدان که از میهمانان ویژه این مراسم بود با قرائت پیام تقدیر فرماندار زاهدان از خدمات بهورزان اظهار داشت :
 
فرهنگ سازی عمومی و نظارت اجرائی دو عامل عمده برای ارتقاء کمّی و کیفی خدمات اجتماعی است و نظام شبکه بهداشت و درمان در کشور و استان ما با تکیه بر این دو اصل علمی و با کمک بهورزان شاغل در خانه های بهداشت روستائی از آزمون ارائه خدمات حرفه ای سربلند بیرون آمده است.
وی ادامه داد:  
بر اساس اطلاعات و شواهد موجود، بهورزان روستائی از کارکنان پیشتاز دولت در ارائه خدمات و تکریم ارباب رجوع هستند که علاوه بر ارائه خدمات تخصصی و کمک به حفظ و ارتقاء سلامت، حضور گسترده ای در فعالیت های اجتماعی دارند و بخشداری ها و دهیاری ها از ظرفیت ارتباطی و اجتماعی این عزیزان برای انجام برنامه های خدماتی استفاده می کنند.

لازم به ذکر است : در این همایش که جمع زیادی از بهورزان حضور داشتند  از حدود 40 نفر از بهورزان شهرستان زاهدان ومیرجاوه تقدیر گردید .

 

         روابط عمومی وامور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان


1397/06/19
١٩١٩٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار جدید

اجرای طرح تحول نظام سلامت از جمله مهمترین افتخارات دولت است
زمان و مکان جهت ثبت نام از پذیرفته شدگان آزمون پذیرش دستیار تخصصی دندانپزشکی
اطلاعیه 2: زمان ،مکان و مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون سراسری و کارشناسی ناپیوسته سال تحصیلی 98 – 97
بهسازی و خانه تکانی تابستانی خوابگاه های دانشجویی با صرف اعتباری بالغ بر 1 میلیارد تومان؛ اولویت اول، ایمن سازی محیط
ورود بیش از 11 هزار زائر اباعبدالله الحسین (ع) از مرز میرجاوه به کشور از ابتدای محرم تا کنون
تقدیر رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت از رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به سبب مجموعه اقدامات منجر به ارتقاء خدمات درمانی
تعطیلی مجموعه فرهنگی، تفریحی سلامت (میثاق ) در روزهای تاسوعا و عاشورا
هشدار فوری و جدّی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
بازدید رئیس هیات بورد تخصصی بیماریهای عفونی وگرمسیری از بیمارستان 320 تختخوابی در حال ساخت زاهدان
شناسایی و بین المللی سازی ظرفیتهای بهداشتی ، مستلزم پژوهش و حضور دانشجویان در کنار تیم های ارائه دهنده خدمات سلامت
ترنم تحول در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان
تجهیز آزمایشگاه جامع تحقیقات زاهدان با دستگاه توالی یاب سلولی (Cell Sequencer )
نظارتهای بازرسان بهداشت محیط بر مراکز تهیه وتوزیع موادغذایی ویژه مراسم مذهبی وحضورهمیشه در صحنه تیم های اورژانس 115 در کنار عزاداران حسینی
ویزیت بیش از 69 هزار نفر در کلینیک فوق تخصصی بیمارستان علی اصغر (ع) زاهدان از ابتدای سال تا کنون
ارائه خدمات اورژانس دندانپزشکی در ایام تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی در زاهدان
گزارش تصویری از همایش شیرخواران حسینی با مشارکت اورژانس 115 و داوطلبان سلامت با آموزش ترویج تغذیه با شیرمادر
راه اندازی پایگاه سلامت همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه سیستان و بلوچستان با هدف بهره مندی 16 هزار دانشجو از خدمات سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
پیام تبریک رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در خصوص پذیرش 17 نفر از دانش آموزان دبیرستان شهید مطهری شهرستان سراوان در رشته های پزشکی و داروسازی
معاون بهداشت دانشگاه با حضور در مرکز خدمات جامع سلامت نصرت آباد: تکمیل مرکز تسهیلات زایمانی نصرت آباد گامی مهم درجهت استاندارد سازی خدمات سلامت
اطلاعیه 1: قابل توجه پذیرفته شدگان آزمون سراسری سال تحصیلی 98 – 97

محتوای مرتبط