دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

اخبار > اختصاص دو درصد سود سالیانه یک مجموعه صنعتی با مدیریت یک هم استانی مقیم مشهد به مجمع خیرین سلامت استان سیستان و بلوچستان

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درماناختصاص دو درصد سود سالیانه یک مجموعه صنعتی با مدیریت یک هم استانی مقیم مشهد به مجمع خیرین سلامت استان سیستان و بلوچستان

در مجمع خیرین سلامت استان سیستان و بلوچستان اعلام شد: یک مجموعه صنعتی تحت مدیریت هم استانی مقیم مشهد سالیانه دو درصد از سود سهام آن مجموعه را به مجمع خیرین سلامت استان سیستان و بلوچستان اهدا کرد.

به گزارش روابط عمومی- علاوه بر این،  در این مجمع که با حضور هم استانی های مقیم استان خراسان رضوی  در مشهد مقدس برگزار شد، دو دستگاه دیالیز ، و مبلغ ١١ میلیارد و ٣٨٠ میلیون تومان برای صرف در امور مربوط به ارتقاء سلامت مردم استان سیستان و بلوچستان اعطا شد.

دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: این اطمینان خاطر را به همه خیرین می دهم که استفاده از منابع موقوفه با رعایت اصل امانتداری و توجه به نیت واقف صورت گیرد.

وی افزود: امروز ما در اینجا جمع شده ایم تا به همت مجمع خیرین سلامت زمینه توسعه و افزایش مشارکت های جمعی در  برنامه های بهداشت و درمان را در زمینه هایی از جمله کمک به افراد برای استفاده بهینه از خدمات نظام سلامت و ایجاد مشارکت اجتماعی در تامین سلامت هم استانی ها فراهم کنیم.

دکتر هاشمی شهری با استفاده از این توصیف که  همه ما در یک کشتی نشسته ایم و سلامت همه ما بهم پیوند خورده است. ادامه داد: ما نمی توانیم در جامعه ای زندگی کنیم که سایر افراد از سلامت کافی برخوردار نیستند و بعد انتظار داشته باشیم که خودمان از سلامت کافی برخوردار باشیم.  

وی همچنین به سابقه انجام امور خیر در تامین زیر ساخت های سلامت اشاره کرد و گفت: آنچه تا کنون در حوزه بهداشت و درمان سیستان و بلوچستان صورت گرفته است به صورت عمده با استفاده از اعتبارات دولتی و دریافت مستقیم از مردم بوده است و بجز 2 بیمارستان در زابل، یک مرکز دیالیز در زاهدان و یک مرکز بیماران خاص در ایرانشهر طرح و پروژه عمرانی مهم دیگری با استفاده از کمک های خیرین ساخته نشده است.

قائم مقام وزیر در استان تاکید کرد: خیرین سلامت می توانند با حضور موثر خود در این عرصه نقش خود در گذر موفق استان از این پیچ تاریخی را به خوبی ایفا نمایند.

دکتر محمد هادی ایازی معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی هم گفت: افزایش سواد سلامت یکی از نیاز های بزرگ استان برای توسعه سلامت و پیشگیری از ابتلاء به بیماری است.

 دکتر ایازی معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در مجمع خیرین سلامت استان سیستان و بلوچستان در مشهد گفت: استان سیستان و بلوچستان بالاترین نرخ تالاسمی و هموفیلی را در کشور دارد و این نشات گرفته از نا آگاهی خانواده ها در مسائل مرتبط با بهداشت و درمان و سلامت است

 وی گفت: اگر سواد سلامت مردم را افزایش ندهیم هیچ اعتبار و هزینه ای تکافوی درمان بیماران را نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: همکاری خیرین در ارتقاء سواد سلامت مردم بسیار می تواند موثر باشد.

وی همچنین بر نقش ائمه جمعه و جماعات در ارتقاء سلامت مردم تاکید کرد و گفت: علاوه بر تلاش های داخلی باید از ظرفیت ایرانیان و هم استانی های مقیم خارج از کشور نیز استفاده کرد.

وی ابراز امیدواری کرد: بتوانیم بخش عمده ای از نیازهای سلامت را از طریق خیرین تامین کنیم.

دکتر شهریاری دبیر مجمع خیرین سلامت کشور در همایش مجمع خیرین سلامت استان که با حضور هم استانی های ساکن مشهد برگزار شد گفت: همه ما باید برای کاهش آلام بیماران و ارتقاء سلامت در استان سیستان و بلوچستان دست در دست هم دهیم.

وی گفت: در سایر استان های کشور مانند استان فارس، آذربایجان شرقی و غربی، کرمان ، خیرین سلامت مشارکت گسترده ای در تامین سلامت داشته اند و دسترسی مردم را به خدمات ارتقاء داده اند.

وی افزود: حرکت هایی در استان سیستان و بلوچستان هم تا کنون انجام شده است اما کافی نیست.

وی با اشاره به اینکه در استان ما علاوه بر تجهیزات پزشکی و زیرساخت های سلامت، نیاز به انجام فعالیت های پژوهشی برای ارتقاء بهداشت و پیشگیری از بیماری ها وجود دارد تصریح کرد: خوشبختانه در سراسر استان مراکز خدمات جامع سلامت به خوبی ساخته شده اما نیاز به ساخت آن به عنوان اولین سطح ارائه خدمات و پیشگیری از بیماری ها احساس می شود.

وی از خیرین سلامت دعوت کرد تا در این مشارکت همگانی که دستاورد آن نشاندن لبخند صحت بر جان بیماران هم استانی است همراهی کنند.

آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان هم در این همایش بزرگ گفت: انسان های پاک نهاد زیادی در این کشور وجود داشته و دارند که قلبشان برای خدمت به هم نوع و هم وطنشان می تپد.

وی به ساخت مرکز درمانی در سیستان توسط آیت الله سیستانی اشاره و تصریح کرد: مراجع تقلید و علما بزرگوار در سراسر کشور پیشتاز انجام امور خیر و بخصوص بحث خیرین سلامت هستند.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش به نقش موثر آیت الله سیستانی در برقراری صلح در عراق اشاره کرد و گفت: باید جایزه صلح نوبل به ایشان تعلق می گرفت.

بیا ن خواسته های بیماران تالاسمی توسط  گل افروز بلوچی بیمار مبتلا به تالاسمی و ساکن شهرستان نیک شهر، و قرائن سروده ای توسط  آقای صباغ زاده شاعر شهیر هم استانی ساکن مشهد به لهجه سیستانی از ویژه برنامه های جالب توجه این همایش بود.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

1397/05/20
١٨٩٥٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار جدید

اجرای طرح تحول نظام سلامت از جمله مهمترین افتخارات دولت است
زمان و مکان جهت ثبت نام از پذیرفته شدگان آزمون پذیرش دستیار تخصصی دندانپزشکی
اطلاعیه 2: زمان ،مکان و مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون سراسری و کارشناسی ناپیوسته سال تحصیلی 98 – 97
بهسازی و خانه تکانی تابستانی خوابگاه های دانشجویی با صرف اعتباری بالغ بر 1 میلیارد تومان؛ اولویت اول، ایمن سازی محیط
ورود بیش از 11 هزار زائر اباعبدالله الحسین (ع) از مرز میرجاوه به کشور از ابتدای محرم تا کنون
تقدیر رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت از رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به سبب مجموعه اقدامات منجر به ارتقاء خدمات درمانی
تعطیلی مجموعه فرهنگی، تفریحی سلامت (میثاق ) در روزهای تاسوعا و عاشورا
هشدار فوری و جدّی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
بازدید رئیس هیات بورد تخصصی بیماریهای عفونی وگرمسیری از بیمارستان 320 تختخوابی در حال ساخت زاهدان
شناسایی و بین المللی سازی ظرفیتهای بهداشتی ، مستلزم پژوهش و حضور دانشجویان در کنار تیم های ارائه دهنده خدمات سلامت
ترنم تحول در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان
تجهیز آزمایشگاه جامع تحقیقات زاهدان با دستگاه توالی یاب سلولی (Cell Sequencer )
نظارتهای بازرسان بهداشت محیط بر مراکز تهیه وتوزیع موادغذایی ویژه مراسم مذهبی وحضورهمیشه در صحنه تیم های اورژانس 115 در کنار عزاداران حسینی
ویزیت بیش از 69 هزار نفر در کلینیک فوق تخصصی بیمارستان علی اصغر (ع) زاهدان از ابتدای سال تا کنون
ارائه خدمات اورژانس دندانپزشکی در ایام تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی در زاهدان
گزارش تصویری از همایش شیرخواران حسینی با مشارکت اورژانس 115 و داوطلبان سلامت با آموزش ترویج تغذیه با شیرمادر
راه اندازی پایگاه سلامت همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه سیستان و بلوچستان با هدف بهره مندی 16 هزار دانشجو از خدمات سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
پیام تبریک رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در خصوص پذیرش 17 نفر از دانش آموزان دبیرستان شهید مطهری شهرستان سراوان در رشته های پزشکی و داروسازی
معاون بهداشت دانشگاه با حضور در مرکز خدمات جامع سلامت نصرت آباد: تکمیل مرکز تسهیلات زایمانی نصرت آباد گامی مهم درجهت استاندارد سازی خدمات سلامت
اطلاعیه 1: قابل توجه پذیرفته شدگان آزمون سراسری سال تحصیلی 98 – 97

محتوای مرتبط