اخبار > اختصاص دو درصد سود سالیانه یک مجموعه صنعتی با مدیریت یک هم استانی مقیم مشهد به مجمع خیرین سلامت استان سیستان و بلوچستان

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درماناختصاص دو درصد سود سالیانه یک مجموعه صنعتی با مدیریت یک هم استانی مقیم مشهد به مجمع خیرین سلامت استان سیستان و بلوچستان

در مجمع خیرین سلامت استان سیستان و بلوچستان اعلام شد: یک مجموعه صنعتی تحت مدیریت هم استانی مقیم مشهد سالیانه دو درصد از سود سهام آن مجموعه را به مجمع خیرین سلامت استان سیستان و بلوچستان اهدا کرد.

به گزارش روابط عمومی- علاوه بر این،  در این مجمع که با حضور هم استانی های مقیم استان خراسان رضوی  در مشهد مقدس برگزار شد، دو دستگاه دیالیز ، و مبلغ ١١ میلیارد و ٣٨٠ میلیون تومان برای صرف در امور مربوط به ارتقاء سلامت مردم استان سیستان و بلوچستان اعطا شد.

دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: این اطمینان خاطر را به همه خیرین می دهم که استفاده از منابع موقوفه با رعایت اصل امانتداری و توجه به نیت واقف صورت گیرد.

وی افزود: امروز ما در اینجا جمع شده ایم تا به همت مجمع خیرین سلامت زمینه توسعه و افزایش مشارکت های جمعی در  برنامه های بهداشت و درمان را در زمینه هایی از جمله کمک به افراد برای استفاده بهینه از خدمات نظام سلامت و ایجاد مشارکت اجتماعی در تامین سلامت هم استانی ها فراهم کنیم.

دکتر هاشمی شهری با استفاده از این توصیف که  همه ما در یک کشتی نشسته ایم و سلامت همه ما بهم پیوند خورده است. ادامه داد: ما نمی توانیم در جامعه ای زندگی کنیم که سایر افراد از سلامت کافی برخوردار نیستند و بعد انتظار داشته باشیم که خودمان از سلامت کافی برخوردار باشیم.  

وی همچنین به سابقه انجام امور خیر در تامین زیر ساخت های سلامت اشاره کرد و گفت: آنچه تا کنون در حوزه بهداشت و درمان سیستان و بلوچستان صورت گرفته است به صورت عمده با استفاده از اعتبارات دولتی و دریافت مستقیم از مردم بوده است و بجز 2 بیمارستان در زابل، یک مرکز دیالیز در زاهدان و یک مرکز بیماران خاص در ایرانشهر طرح و پروژه عمرانی مهم دیگری با استفاده از کمک های خیرین ساخته نشده است.

قائم مقام وزیر در استان تاکید کرد: خیرین سلامت می توانند با حضور موثر خود در این عرصه نقش خود در گذر موفق استان از این پیچ تاریخی را به خوبی ایفا نمایند.

دکتر محمد هادی ایازی معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی هم گفت: افزایش سواد سلامت یکی از نیاز های بزرگ استان برای توسعه سلامت و پیشگیری از ابتلاء به بیماری است.

 دکتر ایازی معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در مجمع خیرین سلامت استان سیستان و بلوچستان در مشهد گفت: استان سیستان و بلوچستان بالاترین نرخ تالاسمی و هموفیلی را در کشور دارد و این نشات گرفته از نا آگاهی خانواده ها در مسائل مرتبط با بهداشت و درمان و سلامت است

 وی گفت: اگر سواد سلامت مردم را افزایش ندهیم هیچ اعتبار و هزینه ای تکافوی درمان بیماران را نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: همکاری خیرین در ارتقاء سواد سلامت مردم بسیار می تواند موثر باشد.

وی همچنین بر نقش ائمه جمعه و جماعات در ارتقاء سلامت مردم تاکید کرد و گفت: علاوه بر تلاش های داخلی باید از ظرفیت ایرانیان و هم استانی های مقیم خارج از کشور نیز استفاده کرد.

وی ابراز امیدواری کرد: بتوانیم بخش عمده ای از نیازهای سلامت را از طریق خیرین تامین کنیم.

دکتر شهریاری دبیر مجمع خیرین سلامت کشور در همایش مجمع خیرین سلامت استان که با حضور هم استانی های ساکن مشهد برگزار شد گفت: همه ما باید برای کاهش آلام بیماران و ارتقاء سلامت در استان سیستان و بلوچستان دست در دست هم دهیم.

وی گفت: در سایر استان های کشور مانند استان فارس، آذربایجان شرقی و غربی، کرمان ، خیرین سلامت مشارکت گسترده ای در تامین سلامت داشته اند و دسترسی مردم را به خدمات ارتقاء داده اند.

وی افزود: حرکت هایی در استان سیستان و بلوچستان هم تا کنون انجام شده است اما کافی نیست.

وی با اشاره به اینکه در استان ما علاوه بر تجهیزات پزشکی و زیرساخت های سلامت، نیاز به انجام فعالیت های پژوهشی برای ارتقاء بهداشت و پیشگیری از بیماری ها وجود دارد تصریح کرد: خوشبختانه در سراسر استان مراکز خدمات جامع سلامت به خوبی ساخته شده اما نیاز به ساخت آن به عنوان اولین سطح ارائه خدمات و پیشگیری از بیماری ها احساس می شود.

وی از خیرین سلامت دعوت کرد تا در این مشارکت همگانی که دستاورد آن نشاندن لبخند صحت بر جان بیماران هم استانی است همراهی کنند.

آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان هم در این همایش بزرگ گفت: انسان های پاک نهاد زیادی در این کشور وجود داشته و دارند که قلبشان برای خدمت به هم نوع و هم وطنشان می تپد.

وی به ساخت مرکز درمانی در سیستان توسط آیت الله سیستانی اشاره و تصریح کرد: مراجع تقلید و علما بزرگوار در سراسر کشور پیشتاز انجام امور خیر و بخصوص بحث خیرین سلامت هستند.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش به نقش موثر آیت الله سیستانی در برقراری صلح در عراق اشاره کرد و گفت: باید جایزه صلح نوبل به ایشان تعلق می گرفت.

بیا ن خواسته های بیماران تالاسمی توسط  گل افروز بلوچی بیمار مبتلا به تالاسمی و ساکن شهرستان نیک شهر، و قرائن سروده ای توسط  آقای صباغ زاده شاعر شهیر هم استانی ساکن مشهد به لهجه سیستانی از ویژه برنامه های جالب توجه این همایش بود.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

1397/05/20
١٨٩٥٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار جدید

گسترش دامنه خدمات مرکز درمان ناباروری مولود زاهدان
خبرهای خوشی برای علاقمندان به رشته بهیاری در خاش وسراوان در راه است
راه اندازی مرکز پزشکی هسته ای در مجتمع بیمارستانی علی ابن ابیطالب (ع) هدف بعدی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای تکمیل زنجیره خدمات تشخیصی
اجرای طرح تحول نظام سلامت، اقدامی شجاعانه و تصمیمی متهورانه بود
افتتاح مرکز جامع بیماران خاص در زاهدان همزمان با سراسر کشور
شناسایی ابتلای حدود 4 در صد از زنان باردار استان سیستان وبلوچستان به بی سرو صدا ترین بیماری قرن
سبک زندگی قرآنی وانس گرفتن با قرآن یگانه راه نجات بشر از پرتگاه مشکلات اجتماعی است .
از نگهداری محلول "بخور اکالیپتوس" در کنار شربت های خوراکی، خودداری کنید
استمرار توسعه و تجهیز سالن های ورزشی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه منصوب شد
مصاحبه با معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
درخشش پنج نفر از اعضاء هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر اساس مستندات سامانه علم سنجی اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
معیار صحیح ارزیابی فعالیت های پژوهشی، تولید فن آوری و تجاری سازی است
سبک زندگی قرآنی مشکلات فعلی جامعه ما را برطرف خواهد کرد
استفاده بیش از هزار نفر از بیماران دیابتی از خدمات کلینیک دیابت بیمارستان بوعلی زاهدان
خدمات آزمایشگاهی ، روزانه به حدود 500 بیمار در بزرگترین مرکز خدمات آزمایشگاهی استان سیستان وبلوچستان
قابل توجه همکاران، دانشجویان و اعضاء هیات علمی دانشگاه:( برنامه استقرار تیم انتقال خون)
امکان درمان تمام هم استانی های مبتلا به نارسایی کلیه با نهادینه شدن فرهنگ اهداء عضو در استان
مشارکت موثر و حضور تخصصی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در تامین سلامت عزاداران حسینی
به ثمر نشستن دومین مورد موفقیت آمیز از انجام روش پیشرفته IVF در مرکز درمان ناباروری مولود بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان

محتوای مرتبط