اخبار > رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در همایش بزرگ هم استانی های مقیم خراسان رضوی:

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در همایش بزرگ هم استانی های مقیم خراسان رضوی:

استان سیستان و بلوچستان نیازمند همراهی خیرین سلامت در گذار از پیچ تاریخی شرایط موجود بهداشت و درمان

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در همایش بزرگ هم استانی های مقیم خراسان رضوی گفت: استان سیستان و بلوچستان هم اکنون نیازمند همراهی خیرین سلامت برای گذار از پیچ تاریخی و ارتقاء زیرساخت های ارائه خدمت است.

به گزارش روابط عمومی- دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در همایش بزرگ سیستانی ها و بلوچستانی های مقیم خراسان رضوی گفت: از جمله منابع مورد نیاز ما برای ارائه مطلوب خدمات بعد از نیروی انسانی، زیرساخت های بهداشت و درمان است که برای رفع این مشکل، نسخه نجات بخش جمهوری اسلامی ایران، استقرار نظام شبکه بوده است.

وی ادامه داد: در  این راستا تعداد خانه های بهداشت روستائی ما از 30 خانه بهداشت به بیش از 800 خانه بهداشت روستائی افزایش پیدا کرده و بیش از 150 مرکز جامع خدمات یعنی درمانگاه در استان ما فعال هستند و با کمال افتخار تقریبا 100 درصد مناطق روستائی و عشایری ما تحت پوشش خدمات نظام شبکه قرار گرفته اند.

وی با اشاره به اینکه در این مدت تعداد جمعیت استان 4 برابر شده است ولی توسعه تخت ها و رشد تعداد بیمارستان ها 8 برابر بوده است. تصریح کرد: این روند در توسعه تخت ها همچنان ادامه خواهد داشت به طوری که در آینده نزدیک حدود 700  تخت دیگر به ظرفیت استان اضافه شده و عملیات اجرائی 1600 تخت دیگر هم به زودی شروع می شود و بدین ترتیب فاصله استان با متوسط کشوری به حداقل ممکن کاهش می یابد.

وی با بیان اینکه سومین اقدام بزرگ و مهم در حوزه سلامت استان اجرای طرح تحول نظام سلامت بود که سهم مردم در تامین هزینه های درمان را به حداقل ممکن رسانده است. افزود:  ما همکنون در استان به کرات با عزیزانی مواجه می شویم که در زمینه دریافت خدمات بهداشت و درمان مشکلی ندارند ولی پول رساندن خود به بیمارستان را ندارند.

وی گفت: ما در قالب طرح تحول مرکز رادیوتراپی را در زاهدان افتتاح کرده ایم که خدمات آن رایگان است همچنین مرکز درمان ناباروری زاهدان هم قادر به ارائه خدمات با هزینه قابل تامین از سوی زوج های نابارور است ولی با توجه به اینکه استفاده مطلوب از خدمات این دو مرکز نیاز به حضور طولانی مدت بیماران در زاهدان دارد، بعضی از بیماران نیازمند استان برای دریافت خدمات این دو مرکز مشکلات متعددی دارند.

وی با تاکید بر اینکه منابع انسانی و زیر ساخت های فیزیکی بهداشت و درمان استان تا حدود زیادی تامین شده و یا به زودی تکمیل خواهد شد. ادامه داد: در دنیای امروز موضوع مشارکت یکی از اصول علمی در حوزه بهداشت و درمان است که بدون توجه به آن دستیابی به سلامت عمومی غیر ممکن خواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: امروز ما در اینجا جمع شده ایم تا به همت مجمع خیرین سلامت زمینه توسعه و افزایش مشارکت های جمعی در  برنامه های بهداشت و درمان را در زمینه هایی از جمله کمک به افراد برای استفاده بهینه از خدمات نظام سلامت و ایجاد مشارکت اجتماعی در تامین سلامت هم استانی ها فراهم کنیم.

دکتر هاشمی شهری با استفاده از این توصیف که  همه ما در یک کشتی نشسته ایم و سلامت همه ما بهم پیوند خورده است. ادامه داد: ما نمی توانیم در جامعه ای زندگی کنیم که سایر افراد از سلامت کافی برخوردار نیستند و بعد انتظار داشته باشیم که خودمان از سلامت کافی برخوردار باشیم.  

وی همچنین به سابقه انجام امور خیر در تامین زیر ساخت های سلامت اشاره کرد و گفت: آنچه تا کنون در حوزه بهداشت و درمان سیستان و بلوچستان صورت گرفته است به صورت عمده با استفاده از اعتبارات دولتی و دریافت مستقیم از مردم بوده است و بجز 2 بیمارستان در زابل، یک مرکز دیالیز در زاهدان و یک مرکز بیماران خاص در ایرانشهر طرح و پروژه عمرانی مهم دیگری با استفاده از کمک های خیرین ساخته نشده است.

قائم مقام وزیر در استان تاکید کرد: خیرین سلامت می توانند با حضور موثر خود در این عرصه نقش خود در گذر موفق استان از این پیچ تاریخی را به خوبی ایفا نمایند.

وی در پایان گفت:  این اطمینان خاطر را به همه خیرین می دهم که استفاده از منابع موقوفه با رعایت اصل امانتداری و توجه به نیت واقف صورت گیرد.

گفتنی است : ساعاتی قبل همایش بزرگ سیستانی و بلوچستانی های مقیم خراسان رضوی به همت مجمع خیرین سلامت استان شروع به کار کرد.

بسیاری از متنفذین، ریش سفیدان ، کارآفرینان  هم استانی ساکن مشهد در این همایش حضور به هم رساندند.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

 

 

 


١٨٩٥٠ - 1397/05/20

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
چلیر و سامانه های سرمایش بیمارستان علی ابن ابی طالب (ع) با تمام ظرفیت در حال فعالیت است
تقدیر از خیّرین سلامت که در فرایند بیماریابی و غربالگری بیماران مبتلا به ناشنوائی و کم شنوائی مشارکت داشتند
سلامت موضوعی چند بعدی است و فقط در ارتباط با جسم معنی پیدا نمی کند
برگزاری 32 درصد آزمون های دانشکده دندانپزشکی زاهدان به صورت الکترونیکی در نیمسال دوم 97-98 و صرفه جوئی در هزینه ها
معرفی ایده های خلاقانه و محصلات کاربردی برای رفع مشکلات بیمارستان ها و مراکز درمانی در رقابت علمی "فن بازار" به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
سیر ارائه خدمات ادغام یافته بهداشت ودرمان در کوتاهترین زمان، با حضور تیم های سلامت و اورژانس115 در پایگاه سلامت دانش دانشگاه سیستان و بلوچستان
از ابتدای سال 1397 تاکنون 31 نفر از اعضاء هیات علمی دانشگاه به رتبه های استادیاری، دانشیاری واستادی ارتقاء مرتبه یافته اند.
حرکت در مسیر هدفمند آبشار مراقبتهای سلامت، زمینه ساز تسریع در دستیابی به آرمانهای نظام سلامت
اطلاعیه برگزاری تور بوم گردی کرمان
برگزاری آزمون های توجیهی بدو خدمت با هدف ارتقای دانش و مهارت کارکنان تازه استخدام
تغییری مختصر در سبک والگوهای تغذیه ای مردم با کاهش 16 درصدی شاخص کم خونی
استانداردشدن تشکیلات تفصیلی واحدهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
تکنیک های آموزشی کارشناسان تغذیه با زبان های اصیل سیستانی و بلوچی الگوی کشوری است.
یک گام تا اخذ موافقت نهایی پذیرش دستیار تخصصی در پنج رشته تخصصی جدید در دانشکده دندانپزشکی زاهدان
افزایش دو برابری میزان تحقق برنامه عملیاتی معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در سال گذشته
ارتقاء مرتبه علمی یازده نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
کمک واحدهای صنفی به سلامت جوانان و نوجوانان سیستان و بلوچستان با پیوستن به پویش نم نم
اوج مشارکت مردمی و هماهنگی بین بخشی را در اجرای طرح ملی کنترل فشار خون تجربه کردیم
پیام قدردانی رئیس سازمان نظام پرستاری زاهدان و توابع از حضور پر شور کادر پرستاری در پنجمین دوره انتخابات

محتوای مرتبط