دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

اخبار > رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در همایش بزرگ هم استانی های مقیم خراسان رضوی:

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در همایش بزرگ هم استانی های مقیم خراسان رضوی:

استان سیستان و بلوچستان نیازمند همراهی خیرین سلامت در گذار از پیچ تاریخی شرایط موجود بهداشت و درمان

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در همایش بزرگ هم استانی های مقیم خراسان رضوی گفت: استان سیستان و بلوچستان هم اکنون نیازمند همراهی خیرین سلامت برای گذار از پیچ تاریخی و ارتقاء زیرساخت های ارائه خدمت است.

به گزارش روابط عمومی- دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در همایش بزرگ سیستانی ها و بلوچستانی های مقیم خراسان رضوی گفت: از جمله منابع مورد نیاز ما برای ارائه مطلوب خدمات بعد از نیروی انسانی، زیرساخت های بهداشت و درمان است که برای رفع این مشکل، نسخه نجات بخش جمهوری اسلامی ایران، استقرار نظام شبکه بوده است.

وی ادامه داد: در  این راستا تعداد خانه های بهداشت روستائی ما از 30 خانه بهداشت به بیش از 800 خانه بهداشت روستائی افزایش پیدا کرده و بیش از 150 مرکز جامع خدمات یعنی درمانگاه در استان ما فعال هستند و با کمال افتخار تقریبا 100 درصد مناطق روستائی و عشایری ما تحت پوشش خدمات نظام شبکه قرار گرفته اند.

وی با اشاره به اینکه در این مدت تعداد جمعیت استان 4 برابر شده است ولی توسعه تخت ها و رشد تعداد بیمارستان ها 8 برابر بوده است. تصریح کرد: این روند در توسعه تخت ها همچنان ادامه خواهد داشت به طوری که در آینده نزدیک حدود 700  تخت دیگر به ظرفیت استان اضافه شده و عملیات اجرائی 1600 تخت دیگر هم به زودی شروع می شود و بدین ترتیب فاصله استان با متوسط کشوری به حداقل ممکن کاهش می یابد.

وی با بیان اینکه سومین اقدام بزرگ و مهم در حوزه سلامت استان اجرای طرح تحول نظام سلامت بود که سهم مردم در تامین هزینه های درمان را به حداقل ممکن رسانده است. افزود:  ما همکنون در استان به کرات با عزیزانی مواجه می شویم که در زمینه دریافت خدمات بهداشت و درمان مشکلی ندارند ولی پول رساندن خود به بیمارستان را ندارند.

وی گفت: ما در قالب طرح تحول مرکز رادیوتراپی را در زاهدان افتتاح کرده ایم که خدمات آن رایگان است همچنین مرکز درمان ناباروری زاهدان هم قادر به ارائه خدمات با هزینه قابل تامین از سوی زوج های نابارور است ولی با توجه به اینکه استفاده مطلوب از خدمات این دو مرکز نیاز به حضور طولانی مدت بیماران در زاهدان دارد، بعضی از بیماران نیازمند استان برای دریافت خدمات این دو مرکز مشکلات متعددی دارند.

وی با تاکید بر اینکه منابع انسانی و زیر ساخت های فیزیکی بهداشت و درمان استان تا حدود زیادی تامین شده و یا به زودی تکمیل خواهد شد. ادامه داد: در دنیای امروز موضوع مشارکت یکی از اصول علمی در حوزه بهداشت و درمان است که بدون توجه به آن دستیابی به سلامت عمومی غیر ممکن خواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: امروز ما در اینجا جمع شده ایم تا به همت مجمع خیرین سلامت زمینه توسعه و افزایش مشارکت های جمعی در  برنامه های بهداشت و درمان را در زمینه هایی از جمله کمک به افراد برای استفاده بهینه از خدمات نظام سلامت و ایجاد مشارکت اجتماعی در تامین سلامت هم استانی ها فراهم کنیم.

دکتر هاشمی شهری با استفاده از این توصیف که  همه ما در یک کشتی نشسته ایم و سلامت همه ما بهم پیوند خورده است. ادامه داد: ما نمی توانیم در جامعه ای زندگی کنیم که سایر افراد از سلامت کافی برخوردار نیستند و بعد انتظار داشته باشیم که خودمان از سلامت کافی برخوردار باشیم.  

وی همچنین به سابقه انجام امور خیر در تامین زیر ساخت های سلامت اشاره کرد و گفت: آنچه تا کنون در حوزه بهداشت و درمان سیستان و بلوچستان صورت گرفته است به صورت عمده با استفاده از اعتبارات دولتی و دریافت مستقیم از مردم بوده است و بجز 2 بیمارستان در زابل، یک مرکز دیالیز در زاهدان و یک مرکز بیماران خاص در ایرانشهر طرح و پروژه عمرانی مهم دیگری با استفاده از کمک های خیرین ساخته نشده است.

قائم مقام وزیر در استان تاکید کرد: خیرین سلامت می توانند با حضور موثر خود در این عرصه نقش خود در گذر موفق استان از این پیچ تاریخی را به خوبی ایفا نمایند.

وی در پایان گفت:  این اطمینان خاطر را به همه خیرین می دهم که استفاده از منابع موقوفه با رعایت اصل امانتداری و توجه به نیت واقف صورت گیرد.

گفتنی است : ساعاتی قبل همایش بزرگ سیستانی و بلوچستانی های مقیم خراسان رضوی به همت مجمع خیرین سلامت استان شروع به کار کرد.

بسیاری از متنفذین، ریش سفیدان ، کارآفرینان  هم استانی ساکن مشهد در این همایش حضور به هم رساندند.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

 

 

 


1397/05/20
١٨٩٥٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار جدید

اجرای طرح تحول نظام سلامت از جمله مهمترین افتخارات دولت است
زمان و مکان جهت ثبت نام از پذیرفته شدگان آزمون پذیرش دستیار تخصصی دندانپزشکی
اطلاعیه 2: زمان ،مکان و مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون سراسری و کارشناسی ناپیوسته سال تحصیلی 98 – 97
بهسازی و خانه تکانی تابستانی خوابگاه های دانشجویی با صرف اعتباری بالغ بر 1 میلیارد تومان؛ اولویت اول، ایمن سازی محیط
ورود بیش از 11 هزار زائر اباعبدالله الحسین (ع) از مرز میرجاوه به کشور از ابتدای محرم تا کنون
تقدیر رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت از رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به سبب مجموعه اقدامات منجر به ارتقاء خدمات درمانی
تعطیلی مجموعه فرهنگی، تفریحی سلامت (میثاق ) در روزهای تاسوعا و عاشورا
هشدار فوری و جدّی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
بازدید رئیس هیات بورد تخصصی بیماریهای عفونی وگرمسیری از بیمارستان 320 تختخوابی در حال ساخت زاهدان
شناسایی و بین المللی سازی ظرفیتهای بهداشتی ، مستلزم پژوهش و حضور دانشجویان در کنار تیم های ارائه دهنده خدمات سلامت
ترنم تحول در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان
تجهیز آزمایشگاه جامع تحقیقات زاهدان با دستگاه توالی یاب سلولی (Cell Sequencer )
نظارتهای بازرسان بهداشت محیط بر مراکز تهیه وتوزیع موادغذایی ویژه مراسم مذهبی وحضورهمیشه در صحنه تیم های اورژانس 115 در کنار عزاداران حسینی
ویزیت بیش از 69 هزار نفر در کلینیک فوق تخصصی بیمارستان علی اصغر (ع) زاهدان از ابتدای سال تا کنون
ارائه خدمات اورژانس دندانپزشکی در ایام تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی در زاهدان
گزارش تصویری از همایش شیرخواران حسینی با مشارکت اورژانس 115 و داوطلبان سلامت با آموزش ترویج تغذیه با شیرمادر
راه اندازی پایگاه سلامت همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه سیستان و بلوچستان با هدف بهره مندی 16 هزار دانشجو از خدمات سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
پیام تبریک رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در خصوص پذیرش 17 نفر از دانش آموزان دبیرستان شهید مطهری شهرستان سراوان در رشته های پزشکی و داروسازی
معاون بهداشت دانشگاه با حضور در مرکز خدمات جامع سلامت نصرت آباد: تکمیل مرکز تسهیلات زایمانی نصرت آباد گامی مهم درجهت استاندارد سازی خدمات سلامت
اطلاعیه 1: قابل توجه پذیرفته شدگان آزمون سراسری سال تحصیلی 98 – 97

محتوای مرتبط