اخبار > از پیشنهادات و نظرات رسانه ها و جامعه خبری با ارائه راهکار سازنده استقبال می کنیم

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛

از پیشنهادات و نظرات رسانه ها و جامعه خبری با ارائه راهکار سازنده استقبال می کنیم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مراسم تجلیل از خبرنگاران فعال در عرصه سلامت  گفت:  دست اندرکاران عرصه سلامت پیشنهادات و انتقادات اقشار مختلف مردم و رسانه ها را در مسیر خدمت رسانی بهتر پذیرا هستند.

به گزارش روابط عمومی- دکتر سید محمد هاشمی شهری با تبریک روز خبرنگار یاد و خاطره شهدای گرانقدر حوزه خبر و اطلاع رسانی و به  خصوص شهیدان  صارمی و خزایی را گرامی داشت و گفت: دستاوردهای بزرگ نظام جمهوری اسلامی در تمامی حوزه ها و به خصوص در حوزه بهداشت و درمان با کمک و هنر جامعه خبری و رسانه ای کشور به اطلاع مردم می رسد و رسانه ها نقش مهمی در ارتقاء سواد سلامت شهروندان دارند.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تلاش شبانه روزی همه تیم های سلامت ومشارکت خوب مردم خوشبختانه درسیمای سلامت استان نسبت به گذشته توسعه چشمگیری رخ داده است.

دکتر هاشمی ادامه داد: با وجود مرز طولانی و مشترکی که با دو کشور افغانستان وپاکستان داریم ودر معرض انواع بیماریهای واگیر وغیر واگیر هستیم ولی خوشبختانه شاهد  پوشش صد درصدی واکسیناسیون(ایرانی وغیر ایرانی ) و کاهش چشمگیر بار بیماریهای واگیر در استان هستیم.

وی با اشاره به اینکه  این مردم عزیز حق دارند از بهترین امکانات وخدمات سلامت بهره مند شوند، خاطر نشان کرد: رسانه ها واصحاب قلم در مسیر اجتماعی کردن مقوله سلامت به ما کمک کنند تا شاهد تغییر سبک زندگی مردم وکاهش چشمگیر تری در بروز  بیماریهای غیر واگیر باشیم.

دکتر هاشمی شهری با اشاره به اینکه در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در 11 رشته تخصصی پزشکی و 2 رشته تخصصی دندانپزشکی دستیار  پذیرش می شوند، این توفیقات را از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی برشمرد.

وی با  تشکر از انعکاس مناسب اخبار و رویدادهای دانشگاه و حضور پر رنگ خبرنگاران و نمایندگان  رسانه در برنامه های سلامت گفت: با گذشت بیش از 30 سال از عمر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، این مرکز بزرگ دانشگاهی در بسیاری از زمینه ها و از جمله در حوزه روابط عمومی به بلوغ رسیده است که انتشار منظم  اخبار صحیح وموثق حوزه سلامت و پیشگیری از چرخش نادرست اطلاعات در تعداد معدودی از رسانه های مجازی از نشانه های آن است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به انتشار برخی اخبار منفی در برخی رسانه ها در خصوص بهداشت و درمان گفت؛ در برخی از موارد این اخبار واقعیت دارد و در این قبیل موارد تمام تلاش خود را برای اصلاح وضع موجود و رفع مشکل به کار می گیریم.

وی افزود؛ به عنوان مثال بعد از پخش گزارشی در زمینه وضعیت نا مناسب اتاق عمل یکی از بیمارستانها به دوستان توصیه کردم که به هیچ وجه این خبر را تکذیب نکنند زیرا خود ما هم از وضعیت مزبور ناراضی هستیم و ان شا الله در آینده ای نزدیک از شما خبرنگاران عزیز برای افتتاح یکی از مجهزترین و استانداردترین اتاق های عمل کشور دعوت خواهیم کرد.

دکتر هاشمی ادامه داد؛ در برخورد با معدود اخباری که از سر عناد و با رویکرد یک جانبه منتشر می شود هم لازم نیست حتما واکنش نشان دهیم و از نظر من انعکاس عملکردها و برخورد صادقانه با مسائل کفایت می کند.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان نیز که از میهمانان ویژه این مراسم بود درسخنانی اظهار داشت: قرآن و قیامت از نوع خبرهای صادقه است، که با نرمش و لطافت خاصی خداوند را معرفی می کند، خدایی که چتررحمتش گسترانیده شده است.

مهندس محمود دولت کردستانی نقش خبرنگار در جامعه را بیدار سازی و حرکت آفرینی برشمرد و بر ضرورت احساس مسئولیت بیشتر این عزیزان در عصر حاضر تاکید کرد.

وی با قدردانی از حمایت های ریاست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و روابط عمومی دانشگاه از حوزه رسانه  ادامه داد: ارتباطات بین بخشی و تقویت سرمایه های اجتماعی از مسیر همگرائی می گذرد و چه خوب است که به عنوان مثال بزرگداشت اقشاری که برای سلامت مردم تلاش می کنند مانند روز پرستار و روز پزشک توسط نهادهائی برگزار شود که از خدمات این عزیزان بهره می گیرند.

وی افزود؛ برگزاری مراسم تجلیل از خبرنگاران توسط حوزه سلامت سنت حسنه ای است که توسط این دانشگاه اجرا شد و چه خوب است که توسط سایر نهادها استمرار یابد.  

مدیر کل صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اصحاب خبر دارای فکر و اندیشه ای باز هستند  و لازم است تا به رسم امانت واقعیات را بیان کنند و زبان گویای مردم و مسئولین برای رفع مشکلات باشند.

وی با اشاره به شرایط جغرافیائی استان و شرایطی که ناشی از حرکت در مسیر توسعه پایدار است گفت:  خبرنگاران استان باید زبان گویا و گوش شنوا برای مردم باشند و با هدف کمک به مردم قلم زنند و در راستای مطالبه گری حق و حقوق مردم قدم بردارند.

سرپرست روابط عمومی وامور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در ابتدای این جلسه ضمن تبریک روز خبرنگار به اصحاب مطبوعات و جراید استان گفت: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان آرمان هائی را برای دستیابی به نقطه مطلوب خدمت رسانی تعریف کرده است که حقوق شهروندی و حق الناس در محوریت آن قرار دارد.

دکتر محمدهادی عباسی افزود: به رسمیت شناختن حق مردم در انتقال پیامهایشان به  مسئولین حوزه سلامت و اطلاع از حقوق و وظائفشان در واحدهای ارائه دهنده خدمات سلامت از جمله مهمترین حقوقی است که برای تک تک شهروندان جمهوری اسلامی ایران قائل هستیم.

  وی در عین حال اطلاع رسانی صحیح وموثق از خدمات نظام بهداشت و درمان و به رسمیت شناختن حق کارکنان و مدیران دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در زمینه معرفی سیاست ها و برنامه های کلان دانشگاه، انتظارات، درخواست ها، پیام ها و گزارش فعالیت های خود به مردم  را  از دیگر آرمان های مهم روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برشمرد.

سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از مشارکت فعالانه و هوشمندانه جامعه خبری استان از خبرنگاران و ارباب جرائد خواست تا همچون گذشته به روابط عمومی دانشگاه در انجام وظائف ذاتی و دستیابی به آرمان های تعریف شده کمک کنند.

دکتر عباسی ادامه داد: در طول 6 ماه گذشته تاکنون  297 خبر از حوزه های مختلف دانشگاه تهیه و منتشر شده است و تعداد موارد بارگزاری و  بهره برداری رسانه ها از این اخبار نیز بالغ بر 500 مورد بوده است.

 وی افزود: در این مدت یک کنفرانس مطبوعاتی و یک تور خبری نیز برگزار شد و لازم است از همکاری خبرنگاران عزیز در این دو برنامه نیز تشکر نمایم.

سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تصریح کرد: این مراسم به پاس خدمات تمامی اعضاء جامعه خبری استان و به منظور تبریک و بزرگداشت این روز برگزار شد و با وجود آنکه همه خبرنگاران را شایسته تقدیر و تشکر می دانیم امّا بر اساس یک سنت آشنا، خبرنگارانی که بیشترین آمار انعکاس اخبار و رویدادهای حوزه سلامت، ارتقاء سواد و ترویج فرهنگ سلامت را در کارنامه یکساله خود داشته اند با اهداء لوح های زرین، سیمین و نگارین سلامت نگار تجلیل به عمل می آید. 

حیدر سرایانی مدیر خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در سیستان و بلوچستان به عنوان پیشکسوت و اعظم مرادی، خبرنگار روزنامه سیستان وبلوچستان به عنوان خبرنگار جوان  از دیگر سخنرانان این مراسم بودند که به بیان دیدگاه ها و نظرات خود به عنوان نماینده خبرنگاران استان پرداختند.

در پایان این مراسم که عصر روز سه شنبه 16 مردادماه 1397 برگزار شد از خبرنگاران فعال عرصه سلامت با اهدای لوح سپاس تقدیر و تشکر شد.

              روابط عمومی وامور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشت درمانی زاهدان

 

 


1397/05/17
١٨٩٣٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار جدید

مادر 37 ساله سراوانی پس از هشتمین زایمان خود به کما رفت
تشکیل دبیرخانه شورای اجتماعی سلامت با حضور مسئولان و کارشناسان معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شهرداری
آغاز برنامه آموزشی مدیریت استرس، برای دانش آموزان پایه دوازدهم و کنکوری های استان، حرکتی زیبا وماندگار از گروه سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
سخنرانی به زبان انگلیسی توسط آقای دکتر حسین باقری _ عضو هیئت علمی گروه زبان روز چهارشنبه 25 مهرماه، ساعت 13 تا 14 موضوع : Creativity مکان : سالن اجتماعات پردیس
انعقاد قرارداد همکاری با یک شرکت دانش بنیان جهت استفاده از دستاوردهای تحقیقاتی خاص خود در توسعه و نگهداشت فضای سبز
بازدید معاون بهداشتی دانشگاه ورئیس فوریتهای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از روند ارائه خدمات سلامت به زوار پاکستانی در مرز میرجاوه...بیش از 100 نفر از تیم های بهداشت ،درمان واورژانس 115 وداوطلبان سلامت به زوار پاکستانی خدمات سلامت ارائه می کنند.
برخورد ریشه ای با آسیب به جای آسیب دیده برنامه ای موفق در پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر و ترویج خود مراقبتی
مراسم پرفیض دعای کمیل
موفقیت نظام سلامت استان در کاهش شاخص های ابتلاء به بیماری ها و افزایش کمی و ارتقاء کیفی زیرساخت های ارائه خدمت ثمره ی گام های استوار فرزندان انقلاب در چهل سال گذشته
قابل توجه اعضای هیات علمی دانشگاه
برنامه بهبود تغذیه جامعه زنان روستایی استان با آموزش کاشت وایجاد باغچه های خانگی
موفقیتهای امروز عرصه سلامت استان ثمره همت دیروز شما فرهیختگان وبازنشستگان پرتلاش است
بازگشت دستگاه پرتو درمانی بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان به چرخه خدمت؛ دو شیفته شدن بخش رادیوتراپی این بیمارستان جهت ارائه خدمت فوری به بیماران
تاکنون 10 هزار نفر از زوار پاکستانی اربعین از طریق استان سیستان و بلوچستان راهی کربلای معلی شده اند
کسب چهار رتبه برتر توسط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه های علوم پزشکی کشور
توسعه همکاری های مشترک دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و دانشگاه سیستان و بلوچستان در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و ارتقاء سواد سلامت مردم
شروع رسمی دوران تحصیل 51 دستیار تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
معرفی رشته جدید ورزشی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
اطلاعیه 2 : قابل توجه معرفی شدگان مرحله اول رشته های نیمه متمرکز کنکور سراسری سال 1397
با اهداء اعضاء ۲۰ درصد از بیماران مرگ مغزی، مشکل تمام بیماران نیازمند به پیوند در کشور برطرف خواهد شد.

محتوای مرتبط