اخبار > از پیشنهادات و نظرات رسانه ها و جامعه خبری با ارائه راهکار سازنده استقبال می کنیم

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛

از پیشنهادات و نظرات رسانه ها و جامعه خبری با ارائه راهکار سازنده استقبال می کنیم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مراسم تجلیل از خبرنگاران فعال در عرصه سلامت  گفت:  دست اندرکاران عرصه سلامت پیشنهادات و انتقادات اقشار مختلف مردم و رسانه ها را در مسیر خدمت رسانی بهتر پذیرا هستند.

به گزارش روابط عمومی- دکتر سید محمد هاشمی شهری با تبریک روز خبرنگار یاد و خاطره شهدای گرانقدر حوزه خبر و اطلاع رسانی و به  خصوص شهیدان  صارمی و خزایی را گرامی داشت و گفت: دستاوردهای بزرگ نظام جمهوری اسلامی در تمامی حوزه ها و به خصوص در حوزه بهداشت و درمان با کمک و هنر جامعه خبری و رسانه ای کشور به اطلاع مردم می رسد و رسانه ها نقش مهمی در ارتقاء سواد سلامت شهروندان دارند.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تلاش شبانه روزی همه تیم های سلامت ومشارکت خوب مردم خوشبختانه درسیمای سلامت استان نسبت به گذشته توسعه چشمگیری رخ داده است.

دکتر هاشمی ادامه داد: با وجود مرز طولانی و مشترکی که با دو کشور افغانستان وپاکستان داریم ودر معرض انواع بیماریهای واگیر وغیر واگیر هستیم ولی خوشبختانه شاهد  پوشش صد درصدی واکسیناسیون(ایرانی وغیر ایرانی ) و کاهش چشمگیر بار بیماریهای واگیر در استان هستیم.

وی با اشاره به اینکه  این مردم عزیز حق دارند از بهترین امکانات وخدمات سلامت بهره مند شوند، خاطر نشان کرد: رسانه ها واصحاب قلم در مسیر اجتماعی کردن مقوله سلامت به ما کمک کنند تا شاهد تغییر سبک زندگی مردم وکاهش چشمگیر تری در بروز  بیماریهای غیر واگیر باشیم.

دکتر هاشمی شهری با اشاره به اینکه در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در 11 رشته تخصصی پزشکی و 2 رشته تخصصی دندانپزشکی دستیار  پذیرش می شوند، این توفیقات را از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی برشمرد.

وی با  تشکر از انعکاس مناسب اخبار و رویدادهای دانشگاه و حضور پر رنگ خبرنگاران و نمایندگان  رسانه در برنامه های سلامت گفت: با گذشت بیش از 30 سال از عمر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، این مرکز بزرگ دانشگاهی در بسیاری از زمینه ها و از جمله در حوزه روابط عمومی به بلوغ رسیده است که انتشار منظم  اخبار صحیح وموثق حوزه سلامت و پیشگیری از چرخش نادرست اطلاعات در تعداد معدودی از رسانه های مجازی از نشانه های آن است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به انتشار برخی اخبار منفی در برخی رسانه ها در خصوص بهداشت و درمان گفت؛ در برخی از موارد این اخبار واقعیت دارد و در این قبیل موارد تمام تلاش خود را برای اصلاح وضع موجود و رفع مشکل به کار می گیریم.

وی افزود؛ به عنوان مثال بعد از پخش گزارشی در زمینه وضعیت نا مناسب اتاق عمل یکی از بیمارستانها به دوستان توصیه کردم که به هیچ وجه این خبر را تکذیب نکنند زیرا خود ما هم از وضعیت مزبور ناراضی هستیم و ان شا الله در آینده ای نزدیک از شما خبرنگاران عزیز برای افتتاح یکی از مجهزترین و استانداردترین اتاق های عمل کشور دعوت خواهیم کرد.

دکتر هاشمی ادامه داد؛ در برخورد با معدود اخباری که از سر عناد و با رویکرد یک جانبه منتشر می شود هم لازم نیست حتما واکنش نشان دهیم و از نظر من انعکاس عملکردها و برخورد صادقانه با مسائل کفایت می کند.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان نیز که از میهمانان ویژه این مراسم بود درسخنانی اظهار داشت: قرآن و قیامت از نوع خبرهای صادقه است، که با نرمش و لطافت خاصی خداوند را معرفی می کند، خدایی که چتررحمتش گسترانیده شده است.

مهندس محمود دولت کردستانی نقش خبرنگار در جامعه را بیدار سازی و حرکت آفرینی برشمرد و بر ضرورت احساس مسئولیت بیشتر این عزیزان در عصر حاضر تاکید کرد.

وی با قدردانی از حمایت های ریاست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و روابط عمومی دانشگاه از حوزه رسانه  ادامه داد: ارتباطات بین بخشی و تقویت سرمایه های اجتماعی از مسیر همگرائی می گذرد و چه خوب است که به عنوان مثال بزرگداشت اقشاری که برای سلامت مردم تلاش می کنند مانند روز پرستار و روز پزشک توسط نهادهائی برگزار شود که از خدمات این عزیزان بهره می گیرند.

وی افزود؛ برگزاری مراسم تجلیل از خبرنگاران توسط حوزه سلامت سنت حسنه ای است که توسط این دانشگاه اجرا شد و چه خوب است که توسط سایر نهادها استمرار یابد.  

مدیر کل صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اصحاب خبر دارای فکر و اندیشه ای باز هستند  و لازم است تا به رسم امانت واقعیات را بیان کنند و زبان گویای مردم و مسئولین برای رفع مشکلات باشند.

وی با اشاره به شرایط جغرافیائی استان و شرایطی که ناشی از حرکت در مسیر توسعه پایدار است گفت:  خبرنگاران استان باید زبان گویا و گوش شنوا برای مردم باشند و با هدف کمک به مردم قلم زنند و در راستای مطالبه گری حق و حقوق مردم قدم بردارند.

سرپرست روابط عمومی وامور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در ابتدای این جلسه ضمن تبریک روز خبرنگار به اصحاب مطبوعات و جراید استان گفت: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان آرمان هائی را برای دستیابی به نقطه مطلوب خدمت رسانی تعریف کرده است که حقوق شهروندی و حق الناس در محوریت آن قرار دارد.

دکتر محمدهادی عباسی افزود: به رسمیت شناختن حق مردم در انتقال پیامهایشان به  مسئولین حوزه سلامت و اطلاع از حقوق و وظائفشان در واحدهای ارائه دهنده خدمات سلامت از جمله مهمترین حقوقی است که برای تک تک شهروندان جمهوری اسلامی ایران قائل هستیم.

  وی در عین حال اطلاع رسانی صحیح وموثق از خدمات نظام بهداشت و درمان و به رسمیت شناختن حق کارکنان و مدیران دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در زمینه معرفی سیاست ها و برنامه های کلان دانشگاه، انتظارات، درخواست ها، پیام ها و گزارش فعالیت های خود به مردم  را  از دیگر آرمان های مهم روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برشمرد.

سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از مشارکت فعالانه و هوشمندانه جامعه خبری استان از خبرنگاران و ارباب جرائد خواست تا همچون گذشته به روابط عمومی دانشگاه در انجام وظائف ذاتی و دستیابی به آرمان های تعریف شده کمک کنند.

دکتر عباسی ادامه داد: در طول 6 ماه گذشته تاکنون  297 خبر از حوزه های مختلف دانشگاه تهیه و منتشر شده است و تعداد موارد بارگزاری و  بهره برداری رسانه ها از این اخبار نیز بالغ بر 500 مورد بوده است.

 وی افزود: در این مدت یک کنفرانس مطبوعاتی و یک تور خبری نیز برگزار شد و لازم است از همکاری خبرنگاران عزیز در این دو برنامه نیز تشکر نمایم.

سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تصریح کرد: این مراسم به پاس خدمات تمامی اعضاء جامعه خبری استان و به منظور تبریک و بزرگداشت این روز برگزار شد و با وجود آنکه همه خبرنگاران را شایسته تقدیر و تشکر می دانیم امّا بر اساس یک سنت آشنا، خبرنگارانی که بیشترین آمار انعکاس اخبار و رویدادهای حوزه سلامت، ارتقاء سواد و ترویج فرهنگ سلامت را در کارنامه یکساله خود داشته اند با اهداء لوح های زرین، سیمین و نگارین سلامت نگار تجلیل به عمل می آید. 

حیدر سرایانی مدیر خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در سیستان و بلوچستان به عنوان پیشکسوت و اعظم مرادی، خبرنگار روزنامه سیستان وبلوچستان به عنوان خبرنگار جوان  از دیگر سخنرانان این مراسم بودند که به بیان دیدگاه ها و نظرات خود به عنوان نماینده خبرنگاران استان پرداختند.

در پایان این مراسم که عصر روز سه شنبه 16 مردادماه 1397 برگزار شد از خبرنگاران فعال عرصه سلامت با اهدای لوح سپاس تقدیر و تشکر شد.

              روابط عمومی وامور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشت درمانی زاهدان

 

 


1397/05/17
١٨٩٣٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

انتصاب سرپرست مدیریت منابع انسانی دانشگاه
پیام معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت هفته پژوهش،
به صدا در آمدن زنگ پژوهش در دبیرستان دخترانه نرجس زاهدان
تیم بدمینتون بانوان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان حائز مقام قهرمانی مسابقات بدمینتون منتخب کارکنان دولت
طرح عاری از پوسیدگی دندان برای 16 هزار دانش آموز پایه ششم ابتدائی در مراکز خدمات جامع سلامت ...والدین محترم در اجرای طرح همکاری نمایند.
حضور فرزندانم بعنوان داوطلبان سلامت، خود نمودی از اتحاد و همدلی مسلمانان در راستای اهداف مشترک و حفاظت از آرمان های انقلاب اسلامی ایران است.
عارضه نخاعی دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، حاصل بی احتیاطی در رانندگی
نقش موثر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در تولید علم کشور با تولید 400 مقاله در سال 97 ودرخشش 10 نفر از اساتید دانشگاه در ردیف پژوهشگران برترکشور
مرکز مطالعه سلامت(کوهورت) زاهدان سند توانمندی های پژوهشی و محققان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است.
گردهمایی برای پیشگیری از HIV ومشارکت داوطلبانه سلامت
بیانیه 9797
حضور پرشور و بی سابقه دانشجویان در برنامه های ورزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
فراخوان پذیرش فراگیر بهورزی
قابل توجه کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه /برنامه ورزشی آمادگی جسمانی, دفاع شخصی, حرکات اصلاحی
اجرایی شدن برنامه واکسیناسیون هپاتیت B در زندانهای زاهدان با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
قابل توجه کارکنان/آغاز فعالیت رسمی هیئت ورزش های پهلوانی و زورخانه ای دانشگاه
از زایشگاه به اتاق عمل، در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان درمان نوزادان مبتلا به شکاف کام و لب از بدو تولد شروع می شود
فعالیت های فرهنگی و ورزشی از برنامه های اصلی برای دانشجویان باشد نه صرفا فوق برنامه
برنامه هفتگی فوتسال کارکنان دانشگاه
درخشش دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مسابقات دو و میدانی بین دانشگاهی

محتوای مرتبط