دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

اخبار > تقویت حوزه آموزش و پژوهش در دانشگاه های علوم پزشکی، منجر به تقویت قابل توجه بخش درمان خواهد شد

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


 

معاون درمان وزیر بهداشت در سفر به زاهدان؛

تقویت حوزه آموزش و پژوهش در دانشگاه های علوم پزشکی،  منجر به تقویت قابل توجه بخش درمان خواهد شد

 

معاون درمان وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در سفر به زاهدان و در جمع رئیس و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه گفت: تزریق اعتبارات در بخش های آموزش و پژوهش به نوعی تقویت و سرمایه گذاری در بخش درمان خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی- دکتر جان بابایی معاون درمان وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: منشعب شدن دو دانشگاه علوم پزشکی از دل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان باید منجر به رشد تولید علم در این دانشگاه شود.

وی با بیان اینکه دانشگاه های مادر و تیپ یک مانند دانشگاه علوم پزشکی زاهدان علاوه بر ارائه خدمات سلامت به مردم وظیفه تولید دانش و تربیت نیروی انسانی تخصصی و فوق تخصصی را نیز برعهده دارند. ادامه داد: توسعه شاخص های پژوهشی و آموزشی در دانشگاه های مادر به طور مستقیم بر ارتقاء کیفیّت خدمات بهداشت و درمان مردم موثر است و می توان با ادغام توانمندی های و ظرفیت های آموزشی و پژوهشی دانشگاه در نظام ارائه خدمات به مردم، هم شاخص های آموزش پزشکی و هم شاخص های خدماتی را ارتقاء بخشید.

وی با تاکید بر ضرورت همراهی تمام بخش ها و حوزه های دانشگاه به صورت هماهنگ جهت حرکت منسجم و یکپارچه به سوی رشد و توسعه، تصریح کرد: توسعه زیر ساخت های بهداشت و درمان به خودی خود منجر به ارتقاء کیفیت خدمت نمی شود. بهبود سلامت مردم ‌نیازمند اعمال مدیریت بهینه و تدبیر علمی است.

وی با اشاره به  اینکه حضور و فعالیت  بیش از 400 عضو هیئت علمی در این دانشگاه، سرمایه عظیمی محسوب می شود که باید در خدمت تولید علم باشند.گفت: روحیه کار تیمی، پایبندی به اصول و اخلاق حرفه ای، همدلی و همراهی تمامی اعضاء تیم مدیریتی و اجرائی دانشگاه لازمه توفیق در انجام وظائف محوله است که خوشبختانه تمامی این مولفه ها را می توان در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان  مشاهده کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به نگرش جدید در بحث مدیریت ارائه خدمات اشاره کرد و گفت: استقرار نظام سطح بندی خدمات بهداشت و درمان و اجرای کامل سیستم ارجاع از مهمترین عناصر مدیریتی و نرم افزاری حوزه سلامت محسوب می شود که به طور همزمان سلامت و رضایت خدمت گیرندگان و ارائه دهندگان خدمت را تضمین می نماید.

وی با بیان اینکه آغاز اولین سطح ارائه خدمت از ویزیت  توسط فوق تخصص، منجر به افزایش هزینه ارائه خدمت هم برای بیمار و هم برای دولت می شود افزود: یکی از مفاهیم علمی نظام سطح بندی این است که خدمات در گروه های عمومی، تخصصی و فوق تخصصی تقسیم بندی شده و افراد صاحب صلاحیت، محل ارائه و تجهیزات مورد نیاز برای هر یک از این خدمات دقیقا تعریف شود.

وی اذعان داشت: مجموعه ای از راهنماهای بالینی خدمات تشخیصی و درمانی با نظر اعضاء هیئت های بورد تخصصی تدوین و ابلاغ شده است و تدوین راهنمای بالین سایر خدمات نیز در حال انجام است که با رعایت این دستورالعمل ها، میزان اثر بخشی و کیفیت ارائه خدمت افزایش خواهد یافت.

وی گفت: راهنماهای بالینی به ما کمک می کند تا برای حفاظت از سلامت مردم و صیانت از جایگاه حرفه ای جامعه پزشکی روش های تشخیصی و درمانی تهاجمی، پرهزینه و پرعارضه را با استناد به معیارهای علمی به سمت روش های ساده تر سوق دهیم تا همه بیماران به خدمات واقعی که به آن نیاز دارند دست پیدا کنند.

دکتر جان بابایی همچنین اجرای پروژه بیمارستان 320 تختخوابی را در مجتمع آموزشی درمانی علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان بسیار مطلوب خواند و گفت: با راه اندازی و اتمام طرح های عمرانی در دست اجرا، حداقل 600 تخت بستری به ظرفیت تخت های بستری استان سیستان و بلوچستان اضافه خواهد شد..

دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در این جلسه گفت: خوشبختانه اجرای طرح تحول نظام سلامت شاخص های دسترسی مردم استان سیستان و بلوچستان به خدمات بهداشتی درمانی را در آستانه تحول قرار داده است.

وی ادامه داد:خوشبختانه درصد قابل توجهی از پروژه ها به بهره برداری رسیدند و تعدادی از پروژه های عمرانی طرح تحول نظام سلامت هم  که هنوز افتتاح نشده اند با رفع چالش هائی از قبیل کمبود منابع مالی، تجهیزات و نیروی انسانی به بهره برداری خواهند رسید.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش اجرای برنامه های جدید در خصوص استاندارد سازی خدمات و اجرای نظام ارجاع را بسیار مفید و سود بخش خواند و افزود: بر خلاف آنچه تصور می شود هدف اصلی ما از استاندارد سازی خدمات و استقرار نظام سطح بندی و نظام ارجاع فقط کاهش هزینه های تحمیل شده به بیت المال نیست بلکه مشاهدات علمی نشان می دهد که ارتقاء کیفیّت خدمات به مردم مهمترین نتیجه این تحول نرم افزاری در حوزه سلامت محسوب می شود.

وی بر نظارت دقیق معاونت بهداشتی دانشگاه در جهت اجرای صحیح دستورالعمل سطح یک نظام ارجاع تاکید کرد.

گفتنی است: دکتر قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، سه شنبه شب گذشته مورخ 9 مرداد ماه به زاهدان سفر کرد.

وی در بدو سفر با حضور در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان از طرح های عمرانی در حال ساخت این مجتمع بیمارستانی بازدید کرد.

وی صبح چهارشنبه با سفر به شهرستان های سراوان و خاش از بیمارستان ها و مراکز درمانی این دو شهرستان بازدید کرد و به بررسی امکانات موجود و نیازهای تجهیزاتی و زیر ساخت های مورد نیاز جهت بهبود دسترسی به خدمات پرداخت.

حضور در پایگاه اورژانس  دهپابید، در حاشیه جاده ترانزیت چابهار _ میلک و تقدیر از همکاران اورژانس، آخرین برنامه سفر معاون درمان وزارت بهداشت در حوزه شهرستان خاش بود.

وی پس از بازگشت به زاهدان در جلسه ای با حضور اعضای هیئت رئیسه و جمعی از مدیران دانشگاه حضور یافت.

بازدید از بیمارستان علی اصغر (ع) و همچنین بررسی روند تکمیل اتاق عمل بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) زاهدان از دیگر برنامه ها حضور معاون درمان وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در زاهدان بود.

وی چهارشتبه شب زاهدان را به مقصد تهران ترک کرد.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

 

 


1397/05/13
١٨٩٠٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار جدید

اعزام کلینیک های سیار دندان پزشکی به مناطق محروم روستاهای شهرستان خاش وسراوان
معاون بهداشتی دانشگاه خبرداد : آغاز اجرای برنامه کنترل عفونت در سطح یک ارائه خدمات بهداشتی، دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
معاون اجرایی مرکز بهداشت استان در میرجاوه عنوان کرد : نظارتهای بهداشت محیطی بر کنترل کیفی آب ومواد غذایی عامل بازدارنده شیوع بیماریهاست.
بازگشت دستگاه MRI بيمارستان علي ابن ابيطالب(ع) به چرخه خدمت
ارائه خدمات تشخیصی به 2800 نفر از مراجعان در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان
آغاز به کار همایش کشوری پیوند اعضا با هدف ترویج فرهنگ اهدای عضو در استان سیستان وبلوچستان
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان همراه خیرین سلامت برای انجام اعمال جراحی شکاف کام و لب در بیمارستان امام علی (ع) بجنورد
برگزاری مرحله کشوری بخش کتبی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
معاون فنی مرکز بهداشت استان عنوان کرد: آموزشهای عملی بصورت ایفای نقش، لازمه ارتقای مهارت ارائه دهندگان خدمات سلامت سطح یک
پیشنهاد معاون امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به صدا و سیمای مرکز استان؛ نذر سلامت با هدف ارتقاء سواد و شاخص های سلامت در استان
موفقیت دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در کسب سه مدال، در دهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور
بازدید معاون غذا و دارو دانشگاه از داروخانه های شبانه روزی زاهدان
اختصاص دو درصد سود سالیانه یک مجموعه صنعتی با مدیریت یک هم استانی مقیم مشهد به مجمع خیرین سلامت استان سیستان و بلوچستان
کمک خیرین در افزایش سواد سلامت یکی از نیاز های بزرگ برای توسعه سلامت و پیشگیری از بیماری ها
همه باید برای کاهش آلام بیماران و ارتقاء سلامت در استان سیستان و بلوچستان دست در دست هم دهیم
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در همایش بزرگ هم استانی های مقیم خراسان رضوی:
..............................
اجرای راند دوم عملیات سمپاشی مالاریا در شهرهای سوران وسراوان ...سم پاشی 80 کانون پرخطرمالاریا
سیستان و بلوچستانی های مقیم مشهد هم پیمان با هم برای کاهش آلام بیماران نیازمند و ارتقاء زیرساختهای بهداشتی و درمانی
معاون بهداشتی دانشگاه درنشست مشترک با مدیر کل زندانهای استان: لازمه تحقق عدالت در سلامت ارائه خدمات سلامت برابر به همه افراد چه در زندان ،چه در نقاط دوردست وشهرها ومراکز استانهاست .

محتوای مرتبط