دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

اخبار > ارائه پیشنهادات تخصصی، اظهار نظر مسئولانه، نظارت بر حسن اجرای برنامه ها و احساس تعلق به فرایند های اصلاحی حوزه سلامت؛ انتظار هیئت رئیسه دانشگاه از جامعه پرستاری

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


خبـــر

ارائه پیشنهادات تخصصی، اظهار نظر مسئولانه، نظارت بر حسن اجرای برنامه ها و احساس تعلق به فرایند های اصلاحی حوزه سلامت؛ انتظار هیئت رئیسه دانشگاه از جامعه پرستاری


رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: انتطار هیئت رئیسه دانشگاه از جامعه پرستاری ارائه پیشنهادات تخصصی، اظهار نظر مسئولانه، نظارت بر حسن اجرای برنامه ها و احساس تعلق به فرایند های اصلاحی حوزه سلامت است.

به گزارش روابط عمومی- دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: نقش کلیدی جامعه پرستاری صرفا در اجرای برنامه های ابلاغی خلاصه نمی شود .

وی افزود: همکاران‌ ما به واسطه حضور مستمر در عرصه به طور کامل با واقعیت های اجرایی در ارتباطند و ارائه نظریه و مطرح نمودن کارشناسی درخواست ها به وزارت متبوع منجر به اصلاح برخی برنامه ها و اخذ مجوزهای لازم خواهد شد.

وی گفت: تمام تلاش خود را باید انجام دهیم تا مردم در بیمارستان ها در شرایط راحت تر و بهتری خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند و نقش مهمی که برای همکاران پرستار قائلیم شناسایی و معرفی  گلوگاه های خدمت رسانی و ارایه پیشنهاد برای رفع این مشکلات است.

وی همچنین تاکید کرد: تمام کسانی که در جایگاه های مدیریتی قرار دارند باید کمترین پی گیری را برای کسب امتیازات شخصی خود انجام دهند.

وی ادامه داد: دستیابی جامعه پرستاری به نهادهای صنفی نشان دهنده بلوغ حرفه ای پرستاری در کشور ماست و به همین دلیل است که همکاران پرستار ما قادر هستند تا قسمت اعظم مشکلات کاری خود را با رعایت اصول عدالت، انصاف و همدلی و با محوریت دفتر پرستاری دانشگاه پی گیری و مرتفع کنند.

وی با اشاره به اجرای دستورالعمل های جدید در ارائه خدمات درمانی افزود: همانگونه که بارها اعلام شده است کاهش هزینه های بخش سلامت نه تنها به معنی حذف خدمات نیست بلکه برنامه های جدید وزارت بهداشت با هدف ارتقاء کیفیّت، کمیّت  و هدفمند کردن خدمات ارائه شده به مردم صورت می گیرد.

دکتر هاشمی تصریح کرد: هیئت رئیسه و مجموعه مدیران دانشگاه به تنهایی قادر به این تحول مدیریتی و اجرای برنامه های نرم افزاری در حوزه سلامت نیستند و تک تک اعضاء جامعه پرستاری نقش ویژه ای در این تحول تاریخی بر عهده دارند.

وی اذعان داشت: خوشبختانه ما مردم قدرشناسی داریم و اگر با عطوفت، صداقت و احترام اطلاعات و انتظاراتمان را با آنها در میان بگذاریم آنها هم به خوبی مشکلات و محدودیت ها را درک می کنند و برای حفظ سلامت شان با ما همکاری خواهند کرد.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان همچنین در بخش دیگری از سخنانش گفت: با توجه به نیاز شدید بیمارستان رازی سراوان به کادر پرستاری، تا کامل شدن ظرفیت و بر اساس ردیف های پرستاری با استخدام تمام داوطلبان بومی شهرستان سراوان موافقیم و لازم است تا پی گیری های لازم جهت اخذ موافقت وزارت متبوع نیز انجام شود

مدیر دفتر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در حاشیه نشست صمیمی مدیران پرستاری بیمارستان های تابعه با رئیس دانشگاه گفت: درمان و مراقبت از بیماران فعالیتی تیمی و اقدامی مشارکتی میان پزشک، پرستار و سایر فعالان حوزه درمان است و هرگونه خلل و عدم پایبندی در اجزاء این تیم منجر به آسیب به سلامت مردم می شود. بر این اساس توسعه مهارت های حرفه ای و نهادینه سازی اصول اخلاق حرفه ایی در صدر بر نامه های آموزشی دفتر پرستاری قرار دارد.

وی ادامه داد: بررسی فرآیندهای بیمارستانی به روش FPDCA و طراحی مداخلات برای رفع چالش های موجود یکی از مهمترین اقداماتی است که از ابتدای سال 1397 در دفتر پرستاری دانشگاه آغاز شده و تا کنون در هریک از بیمارستانها 3 الی 4 فرآیند با استفاده از این روش مورد بررسی قرار گرفته است.

خانم کیخا  افزود: از ابتدای مهر ماه 1397 نیز چالشهای اورژانس های بیمارستانی با این روش بررسی شده و مداخلات لازم طراحی، اجرا و نظارت خواهد شد.

وی تصریح کرد: تا کنون حمایت های خوبی در زمینه تامین کادر پرستاری و جذب نیروهای کمک پرستار از سوی ریاست محترم دانشگاه صورت گرفته است و بدون تردید با رفع این محدودیت ها و مشکلات، توفیقات بیشتری در زمینه جلب رضایتمندی مردم و ارتقاء بیش از پیش کیفیت مراقبت بیماران بدست خواهیم آورد.

گفتنی است: این نشست پنجشنبه شب مورخ 11 مرداد ماه در دفتر رئیس دانشگاه برگزار شد.


روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان
1397/05/13
١٨٩٠٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار جدید

اعزام کلینیک های سیار دندان پزشکی به مناطق محروم روستاهای شهرستان خاش وسراوان
معاون بهداشتی دانشگاه خبرداد : آغاز اجرای برنامه کنترل عفونت در سطح یک ارائه خدمات بهداشتی، دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
معاون اجرایی مرکز بهداشت استان در میرجاوه عنوان کرد : نظارتهای بهداشت محیطی بر کنترل کیفی آب ومواد غذایی عامل بازدارنده شیوع بیماریهاست.
بازگشت دستگاه MRI بيمارستان علي ابن ابيطالب(ع) به چرخه خدمت
ارائه خدمات تشخیصی به 2800 نفر از مراجعان در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان
آغاز به کار همایش کشوری پیوند اعضا با هدف ترویج فرهنگ اهدای عضو در استان سیستان وبلوچستان
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان همراه خیرین سلامت برای انجام اعمال جراحی شکاف کام و لب در بیمارستان امام علی (ع) بجنورد
برگزاری مرحله کشوری بخش کتبی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
معاون فنی مرکز بهداشت استان عنوان کرد: آموزشهای عملی بصورت ایفای نقش، لازمه ارتقای مهارت ارائه دهندگان خدمات سلامت سطح یک
پیشنهاد معاون امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به صدا و سیمای مرکز استان؛ نذر سلامت با هدف ارتقاء سواد و شاخص های سلامت در استان
موفقیت دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در کسب سه مدال، در دهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور
بازدید معاون غذا و دارو دانشگاه از داروخانه های شبانه روزی زاهدان
اختصاص دو درصد سود سالیانه یک مجموعه صنعتی با مدیریت یک هم استانی مقیم مشهد به مجمع خیرین سلامت استان سیستان و بلوچستان
کمک خیرین در افزایش سواد سلامت یکی از نیاز های بزرگ برای توسعه سلامت و پیشگیری از بیماری ها
همه باید برای کاهش آلام بیماران و ارتقاء سلامت در استان سیستان و بلوچستان دست در دست هم دهیم
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در همایش بزرگ هم استانی های مقیم خراسان رضوی:
..............................
اجرای راند دوم عملیات سمپاشی مالاریا در شهرهای سوران وسراوان ...سم پاشی 80 کانون پرخطرمالاریا
سیستان و بلوچستانی های مقیم مشهد هم پیمان با هم برای کاهش آلام بیماران نیازمند و ارتقاء زیرساختهای بهداشتی و درمانی
معاون بهداشتی دانشگاه درنشست مشترک با مدیر کل زندانهای استان: لازمه تحقق عدالت در سلامت ارائه خدمات سلامت برابر به همه افراد چه در زندان ،چه در نقاط دوردست وشهرها ومراکز استانهاست .

محتوای مرتبط