اخبار > ارائه پیشنهادات تخصصی، اظهار نظر مسئولانه، نظارت بر حسن اجرای برنامه ها و احساس تعلق به فرایند های اصلاحی حوزه سلامت؛ انتظار هیئت رئیسه دانشگاه از جامعه پرستاری

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


خبـــر

ارائه پیشنهادات تخصصی، اظهار نظر مسئولانه، نظارت بر حسن اجرای برنامه ها و احساس تعلق به فرایند های اصلاحی حوزه سلامت؛ انتظار هیئت رئیسه دانشگاه از جامعه پرستاری


رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: انتطار هیئت رئیسه دانشگاه از جامعه پرستاری ارائه پیشنهادات تخصصی، اظهار نظر مسئولانه، نظارت بر حسن اجرای برنامه ها و احساس تعلق به فرایند های اصلاحی حوزه سلامت است.

به گزارش روابط عمومی- دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: نقش کلیدی جامعه پرستاری صرفا در اجرای برنامه های ابلاغی خلاصه نمی شود .

وی افزود: همکاران‌ ما به واسطه حضور مستمر در عرصه به طور کامل با واقعیت های اجرایی در ارتباطند و ارائه نظریه و مطرح نمودن کارشناسی درخواست ها به وزارت متبوع منجر به اصلاح برخی برنامه ها و اخذ مجوزهای لازم خواهد شد.

وی گفت: تمام تلاش خود را باید انجام دهیم تا مردم در بیمارستان ها در شرایط راحت تر و بهتری خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند و نقش مهمی که برای همکاران پرستار قائلیم شناسایی و معرفی  گلوگاه های خدمت رسانی و ارایه پیشنهاد برای رفع این مشکلات است.

وی همچنین تاکید کرد: تمام کسانی که در جایگاه های مدیریتی قرار دارند باید کمترین پی گیری را برای کسب امتیازات شخصی خود انجام دهند.

وی ادامه داد: دستیابی جامعه پرستاری به نهادهای صنفی نشان دهنده بلوغ حرفه ای پرستاری در کشور ماست و به همین دلیل است که همکاران پرستار ما قادر هستند تا قسمت اعظم مشکلات کاری خود را با رعایت اصول عدالت، انصاف و همدلی و با محوریت دفتر پرستاری دانشگاه پی گیری و مرتفع کنند.

وی با اشاره به اجرای دستورالعمل های جدید در ارائه خدمات درمانی افزود: همانگونه که بارها اعلام شده است کاهش هزینه های بخش سلامت نه تنها به معنی حذف خدمات نیست بلکه برنامه های جدید وزارت بهداشت با هدف ارتقاء کیفیّت، کمیّت  و هدفمند کردن خدمات ارائه شده به مردم صورت می گیرد.

دکتر هاشمی تصریح کرد: هیئت رئیسه و مجموعه مدیران دانشگاه به تنهایی قادر به این تحول مدیریتی و اجرای برنامه های نرم افزاری در حوزه سلامت نیستند و تک تک اعضاء جامعه پرستاری نقش ویژه ای در این تحول تاریخی بر عهده دارند.

وی اذعان داشت: خوشبختانه ما مردم قدرشناسی داریم و اگر با عطوفت، صداقت و احترام اطلاعات و انتظاراتمان را با آنها در میان بگذاریم آنها هم به خوبی مشکلات و محدودیت ها را درک می کنند و برای حفظ سلامت شان با ما همکاری خواهند کرد.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان همچنین در بخش دیگری از سخنانش گفت: با توجه به نیاز شدید بیمارستان رازی سراوان به کادر پرستاری، تا کامل شدن ظرفیت و بر اساس ردیف های پرستاری با استخدام تمام داوطلبان بومی شهرستان سراوان موافقیم و لازم است تا پی گیری های لازم جهت اخذ موافقت وزارت متبوع نیز انجام شود

مدیر دفتر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در حاشیه نشست صمیمی مدیران پرستاری بیمارستان های تابعه با رئیس دانشگاه گفت: درمان و مراقبت از بیماران فعالیتی تیمی و اقدامی مشارکتی میان پزشک، پرستار و سایر فعالان حوزه درمان است و هرگونه خلل و عدم پایبندی در اجزاء این تیم منجر به آسیب به سلامت مردم می شود. بر این اساس توسعه مهارت های حرفه ای و نهادینه سازی اصول اخلاق حرفه ایی در صدر بر نامه های آموزشی دفتر پرستاری قرار دارد.

وی ادامه داد: بررسی فرآیندهای بیمارستانی به روش FPDCA و طراحی مداخلات برای رفع چالش های موجود یکی از مهمترین اقداماتی است که از ابتدای سال 1397 در دفتر پرستاری دانشگاه آغاز شده و تا کنون در هریک از بیمارستانها 3 الی 4 فرآیند با استفاده از این روش مورد بررسی قرار گرفته است.

خانم کیخا  افزود: از ابتدای مهر ماه 1397 نیز چالشهای اورژانس های بیمارستانی با این روش بررسی شده و مداخلات لازم طراحی، اجرا و نظارت خواهد شد.

وی تصریح کرد: تا کنون حمایت های خوبی در زمینه تامین کادر پرستاری و جذب نیروهای کمک پرستار از سوی ریاست محترم دانشگاه صورت گرفته است و بدون تردید با رفع این محدودیت ها و مشکلات، توفیقات بیشتری در زمینه جلب رضایتمندی مردم و ارتقاء بیش از پیش کیفیت مراقبت بیماران بدست خواهیم آورد.

گفتنی است: این نشست پنجشنبه شب مورخ 11 مرداد ماه در دفتر رئیس دانشگاه برگزار شد.


روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان
1397/05/13
١٨٩٠٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

در حال حاضر وظیفه اصلی کادر درمان استمرار مراقبت های درمانی فعلی است
پیام تسلیت رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در پی درگذشت جانسوز مرحوم ندا خسروپرست، یکی ازمصدومین سانحه آتش سوزی در پیش دبستانی زاهدان
مصدومین به بخش مراقبتهای ویژه سوختگی منتقل شده اندو بالاترین استانداردهای درمانی با حضور پزشکان متخصص وفوق تخصص به این عزیزان ارائه می گردد.
۳نفر بر اثر استنشاق گاز مونواکسید کربن در سوران جان خود را از دست دادند
در سانحه آتش سوزی پیش دبستانی در زاهدان:
اسامی پژوهشگران منتخب و برگزیده گان دانشگاه
معاون بهداشتی دانشگاه در میرجاوه عنوان کرد: ناب ترین فرصت اجتماعی شدن سلامت، بهره مندی از مشارکت 10 هزارداوطلب سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
قابل توجه کارکنان دانشگاه / تورهای گردشگری و تفریحی کیش و قشم
انتصاب سرپرست مدیریت منابع انسانی دانشگاه
پیام معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت هفته پژوهش،
به صدا در آمدن زنگ پژوهش در دبیرستان دخترانه نرجس زاهدان
پیام تسلیت و ابراز همدردی سرپرست روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و مدیر شبکه بهداشت ودرمان خاش، در پی درگذشت مرحوم دارایی خبرنگار واحد مرکزی خبر شهرستان خاش
تیم بدمینتون بانوان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان حائز مقام قهرمانی مسابقات بدمینتون منتخب کارکنان دولت
طرح عاری از پوسیدگی دندان برای 16 هزار دانش آموز پایه ششم ابتدائی در مراکز خدمات جامع سلامت ...والدین محترم در اجرای طرح همکاری نمایند.
حضور فرزندانم بعنوان داوطلبان سلامت، خود نمودی از اتحاد و همدلی مسلمانان در راستای اهداف مشترک و حفاظت از آرمان های انقلاب اسلامی ایران است.
عارضه نخاعی دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، حاصل بی احتیاطی در رانندگی
نقش موثر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در تولید علم کشور با تولید 400 مقاله در سال 97 ودرخشش 10 نفر از اساتید دانشگاه در ردیف پژوهشگران برترکشور
مرکز مطالعه سلامت(کوهورت) زاهدان سند توانمندی های پژوهشی و محققان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است.
گردهمایی برای پیشگیری از HIV ومشارکت داوطلبانه سلامت
بیانیه 9797

محتوای مرتبط