اخبار > ارائه پیشنهادات تخصصی، اظهار نظر مسئولانه، نظارت بر حسن اجرای برنامه ها و احساس تعلق به فرایند های اصلاحی حوزه سلامت؛ انتظار هیئت رئیسه دانشگاه از جامعه پرستاری

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


خبـــر

ارائه پیشنهادات تخصصی، اظهار نظر مسئولانه، نظارت بر حسن اجرای برنامه ها و احساس تعلق به فرایند های اصلاحی حوزه سلامت؛ انتظار هیئت رئیسه دانشگاه از جامعه پرستاری


رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: انتطار هیئت رئیسه دانشگاه از جامعه پرستاری ارائه پیشنهادات تخصصی، اظهار نظر مسئولانه، نظارت بر حسن اجرای برنامه ها و احساس تعلق به فرایند های اصلاحی حوزه سلامت است.

به گزارش روابط عمومی- دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: نقش کلیدی جامعه پرستاری صرفا در اجرای برنامه های ابلاغی خلاصه نمی شود .

وی افزود: همکاران‌ ما به واسطه حضور مستمر در عرصه به طور کامل با واقعیت های اجرایی در ارتباطند و ارائه نظریه و مطرح نمودن کارشناسی درخواست ها به وزارت متبوع منجر به اصلاح برخی برنامه ها و اخذ مجوزهای لازم خواهد شد.

وی گفت: تمام تلاش خود را باید انجام دهیم تا مردم در بیمارستان ها در شرایط راحت تر و بهتری خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند و نقش مهمی که برای همکاران پرستار قائلیم شناسایی و معرفی  گلوگاه های خدمت رسانی و ارایه پیشنهاد برای رفع این مشکلات است.

وی همچنین تاکید کرد: تمام کسانی که در جایگاه های مدیریتی قرار دارند باید کمترین پی گیری را برای کسب امتیازات شخصی خود انجام دهند.

وی ادامه داد: دستیابی جامعه پرستاری به نهادهای صنفی نشان دهنده بلوغ حرفه ای پرستاری در کشور ماست و به همین دلیل است که همکاران پرستار ما قادر هستند تا قسمت اعظم مشکلات کاری خود را با رعایت اصول عدالت، انصاف و همدلی و با محوریت دفتر پرستاری دانشگاه پی گیری و مرتفع کنند.

وی با اشاره به اجرای دستورالعمل های جدید در ارائه خدمات درمانی افزود: همانگونه که بارها اعلام شده است کاهش هزینه های بخش سلامت نه تنها به معنی حذف خدمات نیست بلکه برنامه های جدید وزارت بهداشت با هدف ارتقاء کیفیّت، کمیّت  و هدفمند کردن خدمات ارائه شده به مردم صورت می گیرد.

دکتر هاشمی تصریح کرد: هیئت رئیسه و مجموعه مدیران دانشگاه به تنهایی قادر به این تحول مدیریتی و اجرای برنامه های نرم افزاری در حوزه سلامت نیستند و تک تک اعضاء جامعه پرستاری نقش ویژه ای در این تحول تاریخی بر عهده دارند.

وی اذعان داشت: خوشبختانه ما مردم قدرشناسی داریم و اگر با عطوفت، صداقت و احترام اطلاعات و انتظاراتمان را با آنها در میان بگذاریم آنها هم به خوبی مشکلات و محدودیت ها را درک می کنند و برای حفظ سلامت شان با ما همکاری خواهند کرد.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان همچنین در بخش دیگری از سخنانش گفت: با توجه به نیاز شدید بیمارستان رازی سراوان به کادر پرستاری، تا کامل شدن ظرفیت و بر اساس ردیف های پرستاری با استخدام تمام داوطلبان بومی شهرستان سراوان موافقیم و لازم است تا پی گیری های لازم جهت اخذ موافقت وزارت متبوع نیز انجام شود

مدیر دفتر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در حاشیه نشست صمیمی مدیران پرستاری بیمارستان های تابعه با رئیس دانشگاه گفت: درمان و مراقبت از بیماران فعالیتی تیمی و اقدامی مشارکتی میان پزشک، پرستار و سایر فعالان حوزه درمان است و هرگونه خلل و عدم پایبندی در اجزاء این تیم منجر به آسیب به سلامت مردم می شود. بر این اساس توسعه مهارت های حرفه ای و نهادینه سازی اصول اخلاق حرفه ایی در صدر بر نامه های آموزشی دفتر پرستاری قرار دارد.

وی ادامه داد: بررسی فرآیندهای بیمارستانی به روش FPDCA و طراحی مداخلات برای رفع چالش های موجود یکی از مهمترین اقداماتی است که از ابتدای سال 1397 در دفتر پرستاری دانشگاه آغاز شده و تا کنون در هریک از بیمارستانها 3 الی 4 فرآیند با استفاده از این روش مورد بررسی قرار گرفته است.

خانم کیخا  افزود: از ابتدای مهر ماه 1397 نیز چالشهای اورژانس های بیمارستانی با این روش بررسی شده و مداخلات لازم طراحی، اجرا و نظارت خواهد شد.

وی تصریح کرد: تا کنون حمایت های خوبی در زمینه تامین کادر پرستاری و جذب نیروهای کمک پرستار از سوی ریاست محترم دانشگاه صورت گرفته است و بدون تردید با رفع این محدودیت ها و مشکلات، توفیقات بیشتری در زمینه جلب رضایتمندی مردم و ارتقاء بیش از پیش کیفیت مراقبت بیماران بدست خواهیم آورد.

گفتنی است: این نشست پنجشنبه شب مورخ 11 مرداد ماه در دفتر رئیس دانشگاه برگزار شد.


روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان
1397/05/13
١٨٩٠٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار جدید

مادر 37 ساله سراوانی پس از هشتمین زایمان خود به کما رفت
تشکیل دبیرخانه شورای اجتماعی سلامت با حضور مسئولان و کارشناسان معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شهرداری
آغاز برنامه آموزشی مدیریت استرس، برای دانش آموزان پایه دوازدهم و کنکوری های استان، حرکتی زیبا وماندگار از گروه سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
سخنرانی به زبان انگلیسی توسط آقای دکتر حسین باقری _ عضو هیئت علمی گروه زبان روز چهارشنبه 25 مهرماه، ساعت 13 تا 14 موضوع : Creativity مکان : سالن اجتماعات پردیس
انعقاد قرارداد همکاری با یک شرکت دانش بنیان جهت استفاده از دستاوردهای تحقیقاتی خاص خود در توسعه و نگهداشت فضای سبز
بازدید معاون بهداشتی دانشگاه ورئیس فوریتهای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از روند ارائه خدمات سلامت به زوار پاکستانی در مرز میرجاوه...بیش از 100 نفر از تیم های بهداشت ،درمان واورژانس 115 وداوطلبان سلامت به زوار پاکستانی خدمات سلامت ارائه می کنند.
برخورد ریشه ای با آسیب به جای آسیب دیده برنامه ای موفق در پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر و ترویج خود مراقبتی
مراسم پرفیض دعای کمیل
موفقیت نظام سلامت استان در کاهش شاخص های ابتلاء به بیماری ها و افزایش کمی و ارتقاء کیفی زیرساخت های ارائه خدمت ثمره ی گام های استوار فرزندان انقلاب در چهل سال گذشته
قابل توجه اعضای هیات علمی دانشگاه
برنامه بهبود تغذیه جامعه زنان روستایی استان با آموزش کاشت وایجاد باغچه های خانگی
موفقیتهای امروز عرصه سلامت استان ثمره همت دیروز شما فرهیختگان وبازنشستگان پرتلاش است
بازگشت دستگاه پرتو درمانی بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان به چرخه خدمت؛ دو شیفته شدن بخش رادیوتراپی این بیمارستان جهت ارائه خدمت فوری به بیماران
تاکنون 10 هزار نفر از زوار پاکستانی اربعین از طریق استان سیستان و بلوچستان راهی کربلای معلی شده اند
کسب چهار رتبه برتر توسط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه های علوم پزشکی کشور
توسعه همکاری های مشترک دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و دانشگاه سیستان و بلوچستان در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و ارتقاء سواد سلامت مردم
شروع رسمی دوران تحصیل 51 دستیار تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
معرفی رشته جدید ورزشی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
اطلاعیه 2 : قابل توجه معرفی شدگان مرحله اول رشته های نیمه متمرکز کنکور سراسری سال 1397
با اهداء اعضاء ۲۰ درصد از بیماران مرگ مغزی، مشکل تمام بیماران نیازمند به پیوند در کشور برطرف خواهد شد.

محتوای مرتبط