اخبار > ارائه پیشنهادات تخصصی، اظهار نظر مسئولانه، نظارت بر حسن اجرای برنامه ها و احساس تعلق به فرایند های اصلاحی حوزه سلامت؛ انتظار هیئت رئیسه دانشگاه از جامعه پرستاری

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


خبـــر

ارائه پیشنهادات تخصصی، اظهار نظر مسئولانه، نظارت بر حسن اجرای برنامه ها و احساس تعلق به فرایند های اصلاحی حوزه سلامت؛ انتظار هیئت رئیسه دانشگاه از جامعه پرستاری


رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: انتطار هیئت رئیسه دانشگاه از جامعه پرستاری ارائه پیشنهادات تخصصی، اظهار نظر مسئولانه، نظارت بر حسن اجرای برنامه ها و احساس تعلق به فرایند های اصلاحی حوزه سلامت است.

به گزارش روابط عمومی- دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: نقش کلیدی جامعه پرستاری صرفا در اجرای برنامه های ابلاغی خلاصه نمی شود .

وی افزود: همکاران‌ ما به واسطه حضور مستمر در عرصه به طور کامل با واقعیت های اجرایی در ارتباطند و ارائه نظریه و مطرح نمودن کارشناسی درخواست ها به وزارت متبوع منجر به اصلاح برخی برنامه ها و اخذ مجوزهای لازم خواهد شد.

وی گفت: تمام تلاش خود را باید انجام دهیم تا مردم در بیمارستان ها در شرایط راحت تر و بهتری خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند و نقش مهمی که برای همکاران پرستار قائلیم شناسایی و معرفی  گلوگاه های خدمت رسانی و ارایه پیشنهاد برای رفع این مشکلات است.

وی همچنین تاکید کرد: تمام کسانی که در جایگاه های مدیریتی قرار دارند باید کمترین پی گیری را برای کسب امتیازات شخصی خود انجام دهند.

وی ادامه داد: دستیابی جامعه پرستاری به نهادهای صنفی نشان دهنده بلوغ حرفه ای پرستاری در کشور ماست و به همین دلیل است که همکاران پرستار ما قادر هستند تا قسمت اعظم مشکلات کاری خود را با رعایت اصول عدالت، انصاف و همدلی و با محوریت دفتر پرستاری دانشگاه پی گیری و مرتفع کنند.

وی با اشاره به اجرای دستورالعمل های جدید در ارائه خدمات درمانی افزود: همانگونه که بارها اعلام شده است کاهش هزینه های بخش سلامت نه تنها به معنی حذف خدمات نیست بلکه برنامه های جدید وزارت بهداشت با هدف ارتقاء کیفیّت، کمیّت  و هدفمند کردن خدمات ارائه شده به مردم صورت می گیرد.

دکتر هاشمی تصریح کرد: هیئت رئیسه و مجموعه مدیران دانشگاه به تنهایی قادر به این تحول مدیریتی و اجرای برنامه های نرم افزاری در حوزه سلامت نیستند و تک تک اعضاء جامعه پرستاری نقش ویژه ای در این تحول تاریخی بر عهده دارند.

وی اذعان داشت: خوشبختانه ما مردم قدرشناسی داریم و اگر با عطوفت، صداقت و احترام اطلاعات و انتظاراتمان را با آنها در میان بگذاریم آنها هم به خوبی مشکلات و محدودیت ها را درک می کنند و برای حفظ سلامت شان با ما همکاری خواهند کرد.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان همچنین در بخش دیگری از سخنانش گفت: با توجه به نیاز شدید بیمارستان رازی سراوان به کادر پرستاری، تا کامل شدن ظرفیت و بر اساس ردیف های پرستاری با استخدام تمام داوطلبان بومی شهرستان سراوان موافقیم و لازم است تا پی گیری های لازم جهت اخذ موافقت وزارت متبوع نیز انجام شود

مدیر دفتر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در حاشیه نشست صمیمی مدیران پرستاری بیمارستان های تابعه با رئیس دانشگاه گفت: درمان و مراقبت از بیماران فعالیتی تیمی و اقدامی مشارکتی میان پزشک، پرستار و سایر فعالان حوزه درمان است و هرگونه خلل و عدم پایبندی در اجزاء این تیم منجر به آسیب به سلامت مردم می شود. بر این اساس توسعه مهارت های حرفه ای و نهادینه سازی اصول اخلاق حرفه ایی در صدر بر نامه های آموزشی دفتر پرستاری قرار دارد.

وی ادامه داد: بررسی فرآیندهای بیمارستانی به روش FPDCA و طراحی مداخلات برای رفع چالش های موجود یکی از مهمترین اقداماتی است که از ابتدای سال 1397 در دفتر پرستاری دانشگاه آغاز شده و تا کنون در هریک از بیمارستانها 3 الی 4 فرآیند با استفاده از این روش مورد بررسی قرار گرفته است.

خانم کیخا  افزود: از ابتدای مهر ماه 1397 نیز چالشهای اورژانس های بیمارستانی با این روش بررسی شده و مداخلات لازم طراحی، اجرا و نظارت خواهد شد.

وی تصریح کرد: تا کنون حمایت های خوبی در زمینه تامین کادر پرستاری و جذب نیروهای کمک پرستار از سوی ریاست محترم دانشگاه صورت گرفته است و بدون تردید با رفع این محدودیت ها و مشکلات، توفیقات بیشتری در زمینه جلب رضایتمندی مردم و ارتقاء بیش از پیش کیفیت مراقبت بیماران بدست خواهیم آورد.

گفتنی است: این نشست پنجشنبه شب مورخ 11 مرداد ماه در دفتر رئیس دانشگاه برگزار شد.


روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان
1397/05/13
١٨٩٠٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

فعالیت تمام کلینیک های بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی در روزهای غیر تعطیل نوروزی
مدیریت زمان در درمان پیش بیمارستانی و آغاز درمان از بالین با افزوده شدن تجهیزات موقعیت یاب اتوماسیون عملیاتی اورژانس به تجهیزات اورژانس 115 دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
انجام نظارت های بهداشتی توسط مهندسین بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با استفاده از دستگاه های قابل حمل نمونه برداری از مواد خوراکی و آشامیدنی
خدمات دهی به 10 بیمار قلبی در ایستگاه های سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در یک هفته گذشته
ادامه بازسازی بخش اورژانس بیمارستان علی اصغر (ع) زاهدان در تعطیلات نوروز
بهره برداری از سامانه پایش مراقبت های درمانی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی زاهدان در هفته سلامت امسال
تجدید میثاق اعضای ستاد سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با مقام شامخ شهدا
پیام تسلیت رییس دانشگاه در پی حمله ناجوانمردانه افراد ناشناس به تکنسین خدوم اورژانس 115 خاش
بازرسی از 4 هزار و 295 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی توسط اکیپ های بازرسی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:
فعالیت بیش از 40 درصد داروخانه های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در ایام تعطیلات نوروزی
پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۸ هجری شمسی
رییس آزمایشگاه مرجع سلامت و امور آزمایشگاه های دانشگاه اعلام کرد؛
مراجعه 5 هزار و 110 نفر به اورژانس بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان طی روز گذشته
پیام معاون امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت روز مددکار اجتماعی
خبری خوش از ثمردهی مجموعه تلاش ها و برنامه ریزی های یکساله دانشگاه در حفظ سلامت مادران باردار:
نگذاریم تجربه تلخ بی احتیاطی چهارشنبه سوری های گذشته تکرار شود
تاکید معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر همراهی خانواده ها با فرزندان برای گذراندن چهارشنبه سوری سلامت
پیام رئیس دانشگاه و اعضاء هیئت رئیسه خطاب به همکاران محترم شاغل در بیمارستان ها، پایگاه های اورژانس، واحدهای نظارتی بهداشت محیط، مراکز خدمات جامع سلامت، مراکز تسهیلات زایمانی واحدهای تاسیساتی و پشتیبانی و سار همکارانی که در تعطیلات سال نو در خدمت هموطنان عزیز و مسافران نوروزی هستند:
در تعطیلات نوروزی امکان‌ ارتباط مستمر مردم با واحدهای ارایه دهنده خدمات سلامت وجود دارد

محتوای مرتبط