دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

اخبار > تفکیک زباله های عفونی از مبداء راهکاری کلیدی برای کاهش تبعات زباله های عفونی است

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


خبر

تفکیک زباله های عفونی از مبداء راهکاری کلیدی برای کاهش تبعات زباله های عفونی است

تولید زباله های عفونی می تواند تبعات متعددی برای محیط زیست و سلامت شهروندان داشته باشد و امحاء علمی و صحیح این زباله ها منجربه تضمین سلامت مردم و کارکنان مراکز درمانی خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان با اعلام این مطلب گفت: در حال حاضر تجهیزات امحاء زباله های عفونی در تمامی بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی نصب شده است و این گروه زباله ها طبق اصول علمی بی خطر و سپس امحاء می شود.

دکتر سید محمد هاشمی شهری در جلسه هیئت رئیسه دانشگاه با تاکید بر ضرورت بهینه سازی فرایندهای امحاء زباله های عفونی، تفکیک زباله از مبداء را مهمترین راهکار برای استمرار این فرایند عنوان کرد.

وی تفکیک زباله های عفونی و غیر عفونی از مبداء تولید را یک وظیفه اداری و اخلاقی برشمرد و گفت: مجموعه همکاران شاغل در واحدهای تابعه و کارکنان مراکز درمانی عموماً از انگیزه کافی برای مشارکت در امور مرتبط با کنترل عفونت برخوردار هستند و لازم است تا مسئولین مربوطه نیز امکانات و پیش نیازهای لازم جهت نهادینه ساختن دستورالعمل های کنترل عفونت های بیمارستان را در محیط های درمانی و بخش های بیمارستانی فراهم آورند.

دکتر هاشمی شهری که صبح امروز در جلسه هیئت رئیسه دانشگاه سخن می گفت، ارائه آموزش های کاربری در زمینه اهمیت و روش های تفکیک زباله های عفونی از بخش های بیمارستانی،  فراهم کردن تجهیزات سخت افزاری و چینش مناسب ظروف جمع آوری را از جمله پیش نیازهای موفقیت در کاهش حجم زباله های عفونی برشمرد. وی از روسای بیمارستان ها و معاونین آموزشی این مراکز خواست تا با هماهنگی حوزه های معاونت آموزشی، بهداشتی و درمان دانشگاه نسبت به ساماندهی این امور اقدام نمایند.

در این جلسه رئیس گروه تخصصی بهداشت محیط وحرفه ای مرکز بهداشت استان  نیز گزارشی از روند فعالیت های مرتبط با امحاء و بی خطر سازی زباله های عفونی را ارائه داد. به گفته مهندس عبدالرزاق پاکزاد شرکت های طرف قراردادی که مسئولیت امحاء زباله های عفونی را اخذ می کنند از طریق مناقصه عمومی و تحت شرایط پیمان انتخاب می شوند. وی افزود؛ طبق قانون تمامی شرکت های خصوصی داوطلب فعالیت در زمینه امحاء زباله های عفونی باید واجد صلاحیت های فنی لازم و از جمله برخورداری از نیروی کارشناس بهداشت محیط باشند.


روابط عمومی دانشگاه علم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان1397/03/01
١٨٢٨٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار جدید

ضرایب اختصاص کادر پرستاری به بیمارستان ها تعداد تخت فعال است
دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نماد واقعی افتخار به گذشته و امید به آینده است
روز رسانه ای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
بهره برداری اولیه از 2 بخش مراقبت های ویژه در زاهدان
معاون اجرایی مرکز بهداشت استان در مراسم معارفه سرپرست مرکز بهداشت میرجاوه؛ دسترسی آسانتر به خدمات سلامت محور اصلی فعالیت ها و برنامه های دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است.
حضور فعال تکنسین های اورژانس 115 در کنار نماز گزاران عید سعید فطر
پیام ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت "عید سعید فطر"
دانشگاه علوم پزشکی زاهدان حائز مقام اول مسابقات کیک بوکسینگ قهرمانی استان
قابل توجه پذیرفته شدگان آزمون استخدام پیمانی مورخ 96/10/1 دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
حضور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بعنوان نماینده وزارت بهداشت ایران در دومین همایش جهانی کشورهای حذف مالاریا در کاستاریکا ...تشریح دستاوردها،روشهای بیماریابی ونظام مراقبت وطبقه بندی اپیدمیولوژیک مالاریا در مناطق مختلف ایران
انتصاب جناب آقای دکتر غلامرضا کمیلی به عنوان رئیس آزمایشگاه جامع تحقیقات و مجتمع مراکز تحقیقاتی دانشگاه
بازدید رئیس دانشگاه از مرکز خدمات جامع سلامت حضرت فاطمه زهرا (س)...بررسی ابتدایی وضعیت بیماران در کلینیکهای سطح یک ودرصورت نیاز ارجاع آنان به کلینیکهای سطح 2 لازمه استقرار نظام ارجاع ودستیابی به عدالت در سلامت
اجرای طرح های مداخله ای و پژوهش های کاربردی، مهمترین معیار دانشگاه برای انتخاب اساتید ممتاز
مسابقه تیراندازی در رشته های کمان، اهداف ثابت، پروازی
تمرکز تهیه و طبخ غذای مورد نیاز بیمارستان ها ارتقاء کیفیت و کاهش قیمت را به دنبال دارد
پرستاران در دشوارترین شرایط روحی و جسمی در کنار بیماران هستند
استقبال گسترده کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از مسابقات ورزشی جام رمضان
قابل توجه کارکنان دیپلم به بالا (رسمی-پیمانی –قراردادی ) /شرکت در آزمونهای الکترونیکی
باز گشایی جکوزی و سونا بخار مجموعه ورزش های آبی شهید ویزش فرد
پیام تبریک ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت انتخاب نماینده محترم مردم شریف زاهدان در مجلس شورای اسلامی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به عنوان "رییس کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی"

محتوای مرتبط