اخبار > بررسی و داوری 10 طرح و ایده فن آورانه در سومین جلسه شورای فن آوری دانشگاه علوم پزشکی ز اهدان

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


 

خبــــر

 

بعد از ظهر فن آورانه در دانشگاه ؛

بررسی و داوری 10 طرح و ایده فن آورانه در سومین جلسه شورای فن آوری دانشگاه علوم پزشکی ز اهدان

 

در سومین جلسه شورای فن آوری در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان 10 طرح و ایده فن آورانه مورد داوری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی- این طرح ها که از سوی فن آوران داخل و خارج دانشگاه پیشنهاد شده بود از لحاظ معیارهائی همچون توان ایده پرداز در معرفی ایده،  چالش، اهداف، استراتژی، ماموریت، راه حل و تجاری سازی توسط داوران مورد بررسی قرار گرفت.

دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حاشیه این جلسه به خبرنگار وبدا در زاهدان گفت: دانشگاه، خانه شرکت های دانش بنیان است و فن آوری و تجاری سازی باید از دل دانشگاه بیرون بیاید.

وی با تاکید بر نقش تجاری سازی و تولید محصولات نهائی در حرکت دانشگاه به سمت دانشگاه نسل سوم و پاسخگو گفت: لازم است در تمام مراحل بررسی و پرورش ایده ها و توزیع و اختصاص اعتبارات، اصل هزینه اثربخش و مدیریت صحیح منابع مورد نظر باشد.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی زاهدن با افتخار در مسیر توسعه و ارتقاء کمی و کیفی تحقیقات پزشکی حرکت کرده است و بدون تردید همین موفقیت ها را در مسیر توسعه فن آوری سلامت و تجاری سازی در این حوزه به دست خواهد آورد.

رئیس مرکز رشد فن آوری دانشگاه نیز در این جلسه گفت: از تمامی صاحبان ایده و فن آوران حوزه سلامت دعوت می کنیم تا از حمایت های قانونی، اعتباری و ارائه خدمات مشاوره ای این مرکز استفاده کنند.

دکتر حبیب غزنوی وظیفه مرکز رشد فن آوری دانشگاه را حمایت از نوآوران و فن آوران استان برشمرد و گفت: این مرکز امکان پوشش تمام مراحل تجاری سازی ایده های نو را دارد و به تعبیری " از ایده تا پدیده " را مورد حمایت قرار می دهد.

 وی افزود: در حال حاضر 10 شرکت فن آور در مرکز رشد فن آوری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مستقر شده اند و در حوزه تولید دارو، ساخت تجهیزات درمانی، بهداشتی و آموزشی و همچنین حوزه نانو فعالیت می کنند.

 وی گفت:  تا کنون چندین محصول نیز به مرحله تجاری سازی و فروش رسیده است.

در پایان این جلسه که بعدازظهر دیروز 29 اردیبهشت ماه 1397 برگزار شد اعضاء شورای فن آوری به اتفاق رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از بخش های مختلف مرکز رشد فن آوری دانشگاه بازدید کردند.

شایان ذکر است پرینتر سه بعدی از جمله تجهیزاتی است که اخیرا به امکانات فنی مرکز رشد فن آوری انشگاه اضافه شده است و امکان تولید و ساخت نمونه های اولیه و قطعات مورد نیاز را برای مخترعین و فن آوران فراهم می کند.

 

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان 


1397/02/30
١٨٢٥٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار جدید

مادر 37 ساله سراوانی پس از هشتمین زایمان خود به کما رفت
تشکیل دبیرخانه شورای اجتماعی سلامت با حضور مسئولان و کارشناسان معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شهرداری
آغاز برنامه آموزشی مدیریت استرس، برای دانش آموزان پایه دوازدهم و کنکوری های استان، حرکتی زیبا وماندگار از گروه سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
سخنرانی به زبان انگلیسی توسط آقای دکتر حسین باقری _ عضو هیئت علمی گروه زبان روز چهارشنبه 25 مهرماه، ساعت 13 تا 14 موضوع : Creativity مکان : سالن اجتماعات پردیس
انعقاد قرارداد همکاری با یک شرکت دانش بنیان جهت استفاده از دستاوردهای تحقیقاتی خاص خود در توسعه و نگهداشت فضای سبز
بازدید معاون بهداشتی دانشگاه ورئیس فوریتهای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از روند ارائه خدمات سلامت به زوار پاکستانی در مرز میرجاوه...بیش از 100 نفر از تیم های بهداشت ،درمان واورژانس 115 وداوطلبان سلامت به زوار پاکستانی خدمات سلامت ارائه می کنند.
برخورد ریشه ای با آسیب به جای آسیب دیده برنامه ای موفق در پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر و ترویج خود مراقبتی
مراسم پرفیض دعای کمیل
موفقیت نظام سلامت استان در کاهش شاخص های ابتلاء به بیماری ها و افزایش کمی و ارتقاء کیفی زیرساخت های ارائه خدمت ثمره ی گام های استوار فرزندان انقلاب در چهل سال گذشته
قابل توجه اعضای هیات علمی دانشگاه
برنامه بهبود تغذیه جامعه زنان روستایی استان با آموزش کاشت وایجاد باغچه های خانگی
موفقیتهای امروز عرصه سلامت استان ثمره همت دیروز شما فرهیختگان وبازنشستگان پرتلاش است
بازگشت دستگاه پرتو درمانی بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان به چرخه خدمت؛ دو شیفته شدن بخش رادیوتراپی این بیمارستان جهت ارائه خدمت فوری به بیماران
تاکنون 10 هزار نفر از زوار پاکستانی اربعین از طریق استان سیستان و بلوچستان راهی کربلای معلی شده اند
کسب چهار رتبه برتر توسط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه های علوم پزشکی کشور
توسعه همکاری های مشترک دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و دانشگاه سیستان و بلوچستان در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و ارتقاء سواد سلامت مردم
شروع رسمی دوران تحصیل 51 دستیار تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
معرفی رشته جدید ورزشی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
اطلاعیه 2 : قابل توجه معرفی شدگان مرحله اول رشته های نیمه متمرکز کنکور سراسری سال 1397
با اهداء اعضاء ۲۰ درصد از بیماران مرگ مغزی، مشکل تمام بیماران نیازمند به پیوند در کشور برطرف خواهد شد.

محتوای مرتبط