دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

اخبار > پیشنهاد رئیس دانشگاه برای تشکیل شورای صنفی اعضاء هیئت علمی

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درماندرنخستین نشست صمیمی و جلسه هم اندیشی با اعضاء هیئت علمی مطرح شد؛

                                                                          پیشنهاد رئیس دانشگاه برای تشکیل شورای صنفی اعضاء هیئت علمی


مهمترین درخواست ها و پیشنهادات اعضاء هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در نخستین نشست صمیمی و جلسه هم اندیشی با سرپرست دانشگاه مطرح شد.

به گزارش خبرنگار وبدا در زاهدان، ضرورت ایجاد تغییرات جدید در دانشگاه و در عین حال، عدم توجه به مسائل سیاسی در انتصابات و واگذاری مسئولیت های تخصصی بر اساس توانمندی، تخصص و تعهد افراد، بازبینی در مدیریت مالی بیمارستان ها و شناسائی منابع مالی جدید،  تسریع در راه اندازی دانشکده تغذیه و صنایع غذائی و تقویت ساختار کمیته رفاهی اعضاء هیئت علمی از مهمترین موارد و درخواست های مطرح شده از سوی اعضاء هیئت علمی دانشگاه بود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در این نشست صمیمی گفت: بسیاری از همکاران خواستار ایجاد تغییرات و حرکت به سمت پویایی و بالندگی علمی و اداری دانشگاه هستند؛ با این وجود باید به خاطر داشته باشیم که هر تغییری در شرایط اطرافمان باید توسط خودمان و با مشارکت جمعی حاصل شود. دکتر سید محمد هاشمی شهری با اشاره به زمان بر بودن انجام تغییرات مدیریتی در دانشگاه گفت: تلاش می شود تا هر تغییری که در پست های مدیریتی صورت می گیرد بر پایه تخصص و توانمندی افراد باشد و ایجاد فضای پرنشاط علمی، فرهنگی و افزایش انگیزه همکاران برای خدمت در تمام برنامه های دانشگاه مد نظر خواهد بود.

وی با اشاره به محدودیت های اعتباری کشور در سال جاری، اعمال مدیریت صحیح در منابع و از جمله هدفمند نمودن بسته های طرح تحول نظام سلامت را از جمله مهمترین برنامه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برشمرد و گفت: با توجه با محدودیت های موجود، از این پس اعتبارات مربوط به طرح تحول نظام سلامت با برنامه ریزی دقیق تر و مدیریت مالی مبتنی بر هزینه اثربخشی به دانشگاه ها اختصاص می یابد و به طبع آن احتمال حذف برخی از پرداخت های قبلی وجود خواهد شد.

دکتر هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود استفاده از ظرفیت و توان فکری اعضاء هیئت علمی در مدیریت دانشگاه را حائز اهمیت بر شمرد و افزود؛ تشکیل شورای صنفی اعضاء هیئت علمی می تواند به ساماندهی درخواست ها، توسعه ارتباط همکاران با بدنه مدیریتی دانشگاه و ارتقاء مشارکت های جمعی همکاران کمک کند.  

در این نشست صمیمی که بعد از ظهر امروز سه شنبه 4 اردیبهشت 97 برگزار شد، معاون آموزش دانشگاه نیز بر ضرورت مشارکت فعال اعضاء هیئت علمی در اجرای برنامه های نظام سلامت تاکید کرد. به گفته دکتر منصور شکیبا، با وجود اقدامات بزرگ و قابل توجهی که تا کنون صورت گرفته است، دانشگاه ما همچنان به افزایش منابع انسانی پایدار و ماندگار و توسعه زیرساخت های فیزیکی و پشتیبانی نیاز دارد و دستیابی به این مهم به همفکری و تحلیل واقع بینانه مسائل از سوی همکاران نیاز دارد.  وی افزود: هیئت رئیسه دانشگاه با هدف ارتقاء شرایط موجود از اظهار نظرهای کارشناسی، ارائه رهنمودهای کاربردی و انتقادات منصفانه ای که از سوی همکاران عضو هیئت علمی ارائه می شود استقبال می کند.

دکتر سید مهدی طباطبائی، معاون بهداشتی دانشگاه نیز در این نشست بر ضرورت آشنائی بیشتر دانشجویان با اجزاء و مبانی طرح تحول نظام سلامت و بازنگری در اولویت های پژوهشی تاکید کرد.


                                                                        روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان1397/02/04
١٧٩٨٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار جدید

اعزام کلینیک های سیار دندان پزشکی به مناطق محروم روستاهای شهرستان خاش وسراوان
معاون بهداشتی دانشگاه خبرداد : آغاز اجرای برنامه کنترل عفونت در سطح یک ارائه خدمات بهداشتی، دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
معاون اجرایی مرکز بهداشت استان در میرجاوه عنوان کرد : نظارتهای بهداشت محیطی بر کنترل کیفی آب ومواد غذایی عامل بازدارنده شیوع بیماریهاست.
بازگشت دستگاه MRI بيمارستان علي ابن ابيطالب(ع) به چرخه خدمت
ارائه خدمات تشخیصی به 2800 نفر از مراجعان در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان
آغاز به کار همایش کشوری پیوند اعضا با هدف ترویج فرهنگ اهدای عضو در استان سیستان وبلوچستان
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان همراه خیرین سلامت برای انجام اعمال جراحی شکاف کام و لب در بیمارستان امام علی (ع) بجنورد
برگزاری مرحله کشوری بخش کتبی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
معاون فنی مرکز بهداشت استان عنوان کرد: آموزشهای عملی بصورت ایفای نقش، لازمه ارتقای مهارت ارائه دهندگان خدمات سلامت سطح یک
پیشنهاد معاون امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به صدا و سیمای مرکز استان؛ نذر سلامت با هدف ارتقاء سواد و شاخص های سلامت در استان
موفقیت دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در کسب سه مدال، در دهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور
بازدید معاون غذا و دارو دانشگاه از داروخانه های شبانه روزی زاهدان
اختصاص دو درصد سود سالیانه یک مجموعه صنعتی با مدیریت یک هم استانی مقیم مشهد به مجمع خیرین سلامت استان سیستان و بلوچستان
کمک خیرین در افزایش سواد سلامت یکی از نیاز های بزرگ برای توسعه سلامت و پیشگیری از بیماری ها
همه باید برای کاهش آلام بیماران و ارتقاء سلامت در استان سیستان و بلوچستان دست در دست هم دهیم
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در همایش بزرگ هم استانی های مقیم خراسان رضوی:
..............................
اجرای راند دوم عملیات سمپاشی مالاریا در شهرهای سوران وسراوان ...سم پاشی 80 کانون پرخطرمالاریا
سیستان و بلوچستانی های مقیم مشهد هم پیمان با هم برای کاهش آلام بیماران نیازمند و ارتقاء زیرساختهای بهداشتی و درمانی
معاون بهداشتی دانشگاه درنشست مشترک با مدیر کل زندانهای استان: لازمه تحقق عدالت در سلامت ارائه خدمات سلامت برابر به همه افراد چه در زندان ،چه در نقاط دوردست وشهرها ومراکز استانهاست .

محتوای مرتبط