دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

اخبار > آیین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار شد

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمانآیین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان  برگزار شد

آئین تقدیر و تشکر از دکتر محمود رضا میری رئیس سابق و دکتر سید محمد هاشمی شهری سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار شد.


در این مراسم که صبح امروز پنجشنبه در محل تالار بوعلی دانشکده دندانپزشکی برگزار کردید، معاون کلّ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حکم انتصاب دکتر سید محمد هاشمی شهری را اهداء کرد. در بخشی از این حکم با امضاء وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمده است؛ از جناب عالی انتظار دارم با استفاده از توان تخصصي و كارشناسي اعضاي هيأت علمي و كاركنان محترم دانشگاه و استفاده از ظرفيت منابع بالقوه ساير بخش هاي حوزه مأموريت خود و در چهارچوب اسناد بالادستی به ویژه سیاست های کلی سلامت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، قانون برنامه ششم توسعه و برنامه های ارائه شده توسط اینجانب در صحن مجلس شورای اسلامی را انجام دهيد.

در این مراسم که با حضور نماینده محترم مردم شریف زاهدان در مجلس شورای اسلامی، آقای مهندس علیم یارمحمدی، تعدادی از روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان، جمعی از مدیران و روسای دستگاه های اجرائی،  اعضاء هیئت علمی، دانشجویان و کارکنان دانشگاه برگزار شد از خدمات و تلاش های آقای دکتر محمود رضا میری تقدیر و تشکر شد. اهداء لوح تقدیر با امضاء وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دکتر محمود رضا میری از دیگر قسمت های این مراسم بود. در بخشی از این تقدیرنامه آمده است؛ خدمتگزاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فرصتی مغتنم و نعمتی بزرگ است که خداوند متعال به بندگان برگزيده خویش عطا می فرماید. لذا بدينوسيله از خدمات ارزشمند و تلاش مستمر و شایسته شما در مدت تصدي مسئوليت ریاست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی زاهدان صمیمانه تشکر و قدردانی مي نمایم.

دکترایرج حریرچی در سخنان خود با تشکر از خدماتی که در مدت تصدی ریاست سابق دانشگاه انجام شده است گفت؛ شخص وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توجه ویژه ای به نقاط محروم داشته و این توجه به سایر ارکان وزارت متبوع نیز تسری پیدا کرده است به نحوی که میزان اعتبارات تخصیص یافته به حوزه بهداشت و درمان این استان معادل 3 و نیم برابر متوسط کشوری است. معاون کلّ وزارت بهداشت، با تشکر از آقای دکتر سید محمد هاشمی به دلیل پذیرش این مسئولیت گفت؛ وحدت و همدلی رمز پیشرفت است و بدون تردید با همراهی و همدلی تمام اقوام و مذاهب می توانیم شاهد تاثیر گذاری مثبت هزینه های اختصاص یافته از طرف دولت باشیم و روند توسعه شاخص های سلامت نیز بیش از پیش تسریع گردد.

وی از همه مدیران حوزه سلامت درخواست کرد تا فرصت خدمت را غنیمت بشمارند و با ارائه بهترین خدمات و استفاده از شایسته سالاری و بهره گیری از پتانسیل همه ی نیروها و عملکرد قوی در مسیر رضایتمندی مردم تلاش کنند.

معاون کل وزارت بهداشت اظهار داشت: در ابتدای دولت یازدهم حتی تصور هم نمی کردیم که بتوانیم به مرحله ای برسیم که در تمامی مراکز جامع خدمات سلامت در روستاهای استان سیستان و بلوچستان شاهد حضور پزشک باشیم امّا امروز این امر واقعیت پیدا کرده است که جای شکر گزاری دارد.

وی خاطرنشان کرد: دکتر هاشمی شهری از امروز به عنوان قائم مقام وزیر بهداشت در استان و مسئول سلامت کل مردم استان است که امیدوارم با بهره گیری از همه ظرفیت‌های بین بخشی و برون بخشی و استفاده از شایسته سالاری در مسیر ارتقاء سلامت مردم گام‌های موفقیت آمیزبردارند.

 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز با تأسی از فرمایش گهربار مولای متقیان حضرت علی (ع) در خصوص فرصت مغتنم خدمت به مردم گفت: اولین اولویت من در عرصه سلامت، نگاه ویژه به وضعیت بهداشت و درمان مردم استان و ارتقای شاخص‌های سلامت استان و حفظ دستاوردهای بزرگ نظام سلامت کشور خواهد بود.

دکتر هاشمی شهری با تشکر از وزیر محترم بهداشت به جهت اعتمادی که در واگذاری مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی به ایشان نمود پیدا کرده است،  شایسته سالاری را یکی از عوامل موفقیت در عرصه سلامت عنوان کرد و ابراز امیدواری نمود تا با نگاه شایسته‌سالاری و استفاده از بهترین ظرفیت های علمی مسیر توسعه شاخص های سلامت ادامه یابد.

دکتر محمود رضا میری نیز در این جلسه گفت؛ دوران خدمت من با آغاز اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور همراه بود. رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اجرای طرح تحول نظام سلامت را برای همه نقاط کشور مایه خیر و برکت عنوان نمود و افزود؛ اجرای این طرح در استان ما به نوعی حیات بخش بود چرا که تا قبل از اجرای آن تعداد زیادی از هموطنانمان برای دریافت خدمات مجبور به تحمل هزینه های سنگین شده و یا بعضا به زیر خط فقر سقوط می کردند. وی راه اندازی کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی عدالت و سلامت در زاهدان و کوثر در خاش را از مهمترین نمادهای توسعه عدالت در سلامت بر شمرد و گفت؛ با عنایت و توجه ویژه وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیش از 10 درصد از کلّ پروژه های عمرانی حوزه بهداشت و درمان کشور در استان سیستان و بلوچستان به مرحله اجرا در آمد.

دکتر میری در ادامه به تشریح برخی از دستاوردهای حوزه بهداشت و درمان استان از ابتدای دولت تدبیر و امید پرداخت. توسعه خدمات بهداشت با تاکید بر حاشیه شهرها، آموزش و بکارگیری یک نفر مراقب سلامت به ازاء هر 2500 نفر جمعیت در مناطق شهری، ساخت، تجهیز و راه اندازی بیمارستان دارالشفاء میرجاوه، تکمیل ساختمان، تجهیز و راه اندازی  مرکز سوختگی کوثر،  بیمارستان چشم پزشکی الزهراء(س)، مرکز رادیوتراپی زاهدان، بلوک زایمانی در بیمارستان امام خمینی(ره) خاش،  افزایش 406 تخت مصوب و تامین بالغ بر  670 میلیارد ریال تجهیزات پزشکی، افزایش  199 دستگاه آمبولانس به مجموعه ناوگان اورژانس پیش بیمارستانی در استان، راه اندازی برنامه های دستیاری و اخذ مجوز آموزش دستیار تخصصی در رشته های قلب و عروق، طبّ اورژانس و ارولوژی و اتخاذ سیاست بومی گزینی با رویکرد شهرستانی در جذب نیرو از مهمترین نکات مطرح شده در گزارش رئیس سابق دانشگاه بود.

در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از طرف سرپرست محترم دانشگاه، جناب آقای دکتر هاشمی شهری و سایر مدیران، اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه از خدمات چند ساله جناب آقای دکتر محمود رضا میری تقدیر و تشکر شد.

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان


1396/12/24
١٧٦٨٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار جدید

اجرای طرح تحول نظام سلامت از جمله مهمترین افتخارات دولت است
زمان و مکان جهت ثبت نام از پذیرفته شدگان آزمون پذیرش دستیار تخصصی دندانپزشکی
بهسازی و خانه تکانی تابستانی خوابگاه های دانشجویی با صرف اعتباری بالغ بر 1 میلیارد تومان؛ اولویت اول، ایمن سازی محیط
ورود بیش از 11 هزار زائر اباعبدالله الحسین (ع) از مرز میرجاوه به کشور از ابتدای محرم تا کنون
تقدیر رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت از رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به سبب مجموعه اقدامات منجر به ارتقاء خدمات درمانی
تعطیلی مجموعه فرهنگی، تفریحی سلامت (میثاق ) در روزهای تاسوعا و عاشورا
هشدار فوری و جدّی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
بازدید رئیس هیات بورد تخصصی بیماریهای عفونی وگرمسیری از بیمارستان 320 تختخوابی در حال ساخت زاهدان
شناسایی و بین المللی سازی ظرفیتهای بهداشتی ، مستلزم پژوهش و حضور دانشجویان در کنار تیم های ارائه دهنده خدمات سلامت
اطلاعیه 2: زمان ،مکان و مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون سراسری و کارشناسی ناپیوسته سال تحصیلی 98 – 97
ترنم تحول در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان
تجهیز آزمایشگاه جامع تحقیقات زاهدان با دستگاه توالی یاب سلولی (Cell Sequencer )
نظارتهای بازرسان بهداشت محیط بر مراکز تهیه وتوزیع موادغذایی ویژه مراسم مذهبی وحضورهمیشه در صحنه تیم های اورژانس 115 در کنار عزاداران حسینی
ویزیت بیش از 69 هزار نفر در کلینیک فوق تخصصی بیمارستان علی اصغر (ع) زاهدان از ابتدای سال تا کنون
ارائه خدمات اورژانس دندانپزشکی در ایام تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی در زاهدان
گزارش تصویری از همایش شیرخواران حسینی با مشارکت اورژانس 115 و داوطلبان سلامت با آموزش ترویج تغذیه با شیرمادر
راه اندازی پایگاه سلامت همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه سیستان و بلوچستان با هدف بهره مندی 16 هزار دانشجو از خدمات سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
پیام تبریک رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در خصوص پذیرش 17 نفر از دانش آموزان دبیرستان شهید مطهری شهرستان سراوان در رشته های پزشکی و داروسازی
معاون بهداشت دانشگاه با حضور در مرکز خدمات جامع سلامت نصرت آباد: تکمیل مرکز تسهیلات زایمانی نصرت آباد گامی مهم درجهت استاندارد سازی خدمات سلامت
اطلاعیه 1: قابل توجه پذیرفته شدگان آزمون سراسری سال تحصیلی 98 – 97

محتوای مرتبط