دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

اخبار > آیین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار شد

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمانآیین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان  برگزار شد

آئین تقدیر و تشکر از دکتر محمود رضا میری رئیس سابق و دکتر سید محمد هاشمی شهری سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار شد.


در این مراسم که صبح امروز پنجشنبه در محل تالار بوعلی دانشکده دندانپزشکی برگزار کردید، معاون کلّ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حکم انتصاب دکتر سید محمد هاشمی شهری را اهداء کرد. در بخشی از این حکم با امضاء وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمده است؛ از جناب عالی انتظار دارم با استفاده از توان تخصصي و كارشناسي اعضاي هيأت علمي و كاركنان محترم دانشگاه و استفاده از ظرفيت منابع بالقوه ساير بخش هاي حوزه مأموريت خود و در چهارچوب اسناد بالادستی به ویژه سیاست های کلی سلامت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، قانون برنامه ششم توسعه و برنامه های ارائه شده توسط اینجانب در صحن مجلس شورای اسلامی را انجام دهيد.

در این مراسم که با حضور نماینده محترم مردم شریف زاهدان در مجلس شورای اسلامی، آقای مهندس علیم یارمحمدی، تعدادی از روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان، جمعی از مدیران و روسای دستگاه های اجرائی،  اعضاء هیئت علمی، دانشجویان و کارکنان دانشگاه برگزار شد از خدمات و تلاش های آقای دکتر محمود رضا میری تقدیر و تشکر شد. اهداء لوح تقدیر با امضاء وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دکتر محمود رضا میری از دیگر قسمت های این مراسم بود. در بخشی از این تقدیرنامه آمده است؛ خدمتگزاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فرصتی مغتنم و نعمتی بزرگ است که خداوند متعال به بندگان برگزيده خویش عطا می فرماید. لذا بدينوسيله از خدمات ارزشمند و تلاش مستمر و شایسته شما در مدت تصدي مسئوليت ریاست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی زاهدان صمیمانه تشکر و قدردانی مي نمایم.

دکترایرج حریرچی در سخنان خود با تشکر از خدماتی که در مدت تصدی ریاست سابق دانشگاه انجام شده است گفت؛ شخص وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توجه ویژه ای به نقاط محروم داشته و این توجه به سایر ارکان وزارت متبوع نیز تسری پیدا کرده است به نحوی که میزان اعتبارات تخصیص یافته به حوزه بهداشت و درمان این استان معادل 3 و نیم برابر متوسط کشوری است. معاون کلّ وزارت بهداشت، با تشکر از آقای دکتر سید محمد هاشمی به دلیل پذیرش این مسئولیت گفت؛ وحدت و همدلی رمز پیشرفت است و بدون تردید با همراهی و همدلی تمام اقوام و مذاهب می توانیم شاهد تاثیر گذاری مثبت هزینه های اختصاص یافته از طرف دولت باشیم و روند توسعه شاخص های سلامت نیز بیش از پیش تسریع گردد.

وی از همه مدیران حوزه سلامت درخواست کرد تا فرصت خدمت را غنیمت بشمارند و با ارائه بهترین خدمات و استفاده از شایسته سالاری و بهره گیری از پتانسیل همه ی نیروها و عملکرد قوی در مسیر رضایتمندی مردم تلاش کنند.

معاون کل وزارت بهداشت اظهار داشت: در ابتدای دولت یازدهم حتی تصور هم نمی کردیم که بتوانیم به مرحله ای برسیم که در تمامی مراکز جامع خدمات سلامت در روستاهای استان سیستان و بلوچستان شاهد حضور پزشک باشیم امّا امروز این امر واقعیت پیدا کرده است که جای شکر گزاری دارد.

وی خاطرنشان کرد: دکتر هاشمی شهری از امروز به عنوان قائم مقام وزیر بهداشت در استان و مسئول سلامت کل مردم استان است که امیدوارم با بهره گیری از همه ظرفیت‌های بین بخشی و برون بخشی و استفاده از شایسته سالاری در مسیر ارتقاء سلامت مردم گام‌های موفقیت آمیزبردارند.

 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز با تأسی از فرمایش گهربار مولای متقیان حضرت علی (ع) در خصوص فرصت مغتنم خدمت به مردم گفت: اولین اولویت من در عرصه سلامت، نگاه ویژه به وضعیت بهداشت و درمان مردم استان و ارتقای شاخص‌های سلامت استان و حفظ دستاوردهای بزرگ نظام سلامت کشور خواهد بود.

دکتر هاشمی شهری با تشکر از وزیر محترم بهداشت به جهت اعتمادی که در واگذاری مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی به ایشان نمود پیدا کرده است،  شایسته سالاری را یکی از عوامل موفقیت در عرصه سلامت عنوان کرد و ابراز امیدواری نمود تا با نگاه شایسته‌سالاری و استفاده از بهترین ظرفیت های علمی مسیر توسعه شاخص های سلامت ادامه یابد.

دکتر محمود رضا میری نیز در این جلسه گفت؛ دوران خدمت من با آغاز اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور همراه بود. رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اجرای طرح تحول نظام سلامت را برای همه نقاط کشور مایه خیر و برکت عنوان نمود و افزود؛ اجرای این طرح در استان ما به نوعی حیات بخش بود چرا که تا قبل از اجرای آن تعداد زیادی از هموطنانمان برای دریافت خدمات مجبور به تحمل هزینه های سنگین شده و یا بعضا به زیر خط فقر سقوط می کردند. وی راه اندازی کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی عدالت و سلامت در زاهدان و کوثر در خاش را از مهمترین نمادهای توسعه عدالت در سلامت بر شمرد و گفت؛ با عنایت و توجه ویژه وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیش از 10 درصد از کلّ پروژه های عمرانی حوزه بهداشت و درمان کشور در استان سیستان و بلوچستان به مرحله اجرا در آمد.

دکتر میری در ادامه به تشریح برخی از دستاوردهای حوزه بهداشت و درمان استان از ابتدای دولت تدبیر و امید پرداخت. توسعه خدمات بهداشت با تاکید بر حاشیه شهرها، آموزش و بکارگیری یک نفر مراقب سلامت به ازاء هر 2500 نفر جمعیت در مناطق شهری، ساخت، تجهیز و راه اندازی بیمارستان دارالشفاء میرجاوه، تکمیل ساختمان، تجهیز و راه اندازی  مرکز سوختگی کوثر،  بیمارستان چشم پزشکی الزهراء(س)، مرکز رادیوتراپی زاهدان، بلوک زایمانی در بیمارستان امام خمینی(ره) خاش،  افزایش 406 تخت مصوب و تامین بالغ بر  670 میلیارد ریال تجهیزات پزشکی، افزایش  199 دستگاه آمبولانس به مجموعه ناوگان اورژانس پیش بیمارستانی در استان، راه اندازی برنامه های دستیاری و اخذ مجوز آموزش دستیار تخصصی در رشته های قلب و عروق، طبّ اورژانس و ارولوژی و اتخاذ سیاست بومی گزینی با رویکرد شهرستانی در جذب نیرو از مهمترین نکات مطرح شده در گزارش رئیس سابق دانشگاه بود.

در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از طرف سرپرست محترم دانشگاه، جناب آقای دکتر هاشمی شهری و سایر مدیران، اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه از خدمات چند ساله جناب آقای دکتر محمود رضا میری تقدیر و تشکر شد.

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان


Slider, News
1396/12/24
١٧٦٨٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


آخرین عناوین خبری

اولویت بندی جهت تکمیل پروژه های دچار توقف شهرستان سراوان برنامه اصلی معاونت درمان دانشگاه
انتصاب جناب آقای دکتر هوشنگ رفیقدوست بعنوان سرپرست دانشکده پزشکی
پیشنهاد رئیس دانشگاه برای تشکیل شورای صنفی اعضاء هیئت علمی
انتصابات جدید در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
تجهیز آمبولانس های زاهدان به دستگاه نوار قلب و امکان ارسال مستقیم آن به متخصص قلب مقیم در مرکز اورژانس کشور در همان لحظه
تدوین شناسنامه سلامت زاهدان در طرح تحقیقاتی کوهورت
روابط عمومی/ راه اندازی کلینیک سیار خدمات سلامت رایگان ویژه خانوارهای افغانی واقشار آسیب پذیر درحاشیه شهر زاهدان
انتصاب جناب آقای دکتر محمد قره بگلو بعنوان سرپرست بیمارستان رازی سراوان
روابط عمومی /در سومین روز از هفته سلامت ،راه اندازی پایگاه سلامت امید در زندان زاهدان ...تاکید رئیس دانشگاه بر ارائه خدمات مطلوب سلامت به زندانیان
گزارش تصویری / عیادت رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و اعضاءهیئت رئیسه از بیماران و تبریک به همکاران به مناسبت هفته سلامت
به مناسبت سالگرد میلاد بزرگ سردار دشت کربلا و الگوی جانبازان انقلاب اسلامی، مراسم گرامیداشتی با دعوت از جانبازان مکرم و خانواده های بزرگوارشان برگزار شد.
روابط عمومی/ راه اندازی کتابرانه های سلامت در اتوبوسهای دانشگاههای زاهدان ابتکاری جدید در مسیر ارتقای سواد سلامت
در دومین روز هفته سلامت صورت گرفت :راه اندازی دانشگاه نسل سوم مجازی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای اولین بار در کشور
انجام مشاوره تغذیه رایگان در کلینیک های تغذیه بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
مصوبات شورای سیاستگزاری پژوهش و فناوری سال 97 اعلام شد.
سنجش سلامت 600 دانش آموز بی بضاعت و بی سرپرست، توسط کانون خیریه CPR مهرورزی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
پی نوشت خدمت
روابط عمومی/ آغاز برنامه های هفته سلامت از امروز در استان سیستان و بلوچستان... بهره مندی بیش از 400 هزار دانش آموز استان از خدمات رایگان سلامت دهان ودندان در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
روابط عمومی/تقدیر ریاست دانشگاه از فعالان بسیج سلامت نوروزی در اولین روز هفته سلامت
توسعه شاخص های درمانی در شهرستان های تابعه به خصوص حوزه شهرستان سراوان

محتوای مرتبط