اخبار > آیین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار شد

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمانآیین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان  برگزار شد

آئین تقدیر و تشکر از دکتر محمود رضا میری رئیس سابق و دکتر سید محمد هاشمی شهری سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار شد.


در این مراسم که صبح امروز پنجشنبه در محل تالار بوعلی دانشکده دندانپزشکی برگزار کردید، معاون کلّ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حکم انتصاب دکتر سید محمد هاشمی شهری را اهداء کرد. در بخشی از این حکم با امضاء وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمده است؛ از جناب عالی انتظار دارم با استفاده از توان تخصصي و كارشناسي اعضاي هيأت علمي و كاركنان محترم دانشگاه و استفاده از ظرفيت منابع بالقوه ساير بخش هاي حوزه مأموريت خود و در چهارچوب اسناد بالادستی به ویژه سیاست های کلی سلامت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، قانون برنامه ششم توسعه و برنامه های ارائه شده توسط اینجانب در صحن مجلس شورای اسلامی را انجام دهيد.

در این مراسم که با حضور نماینده محترم مردم شریف زاهدان در مجلس شورای اسلامی، آقای مهندس علیم یارمحمدی، تعدادی از روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان، جمعی از مدیران و روسای دستگاه های اجرائی،  اعضاء هیئت علمی، دانشجویان و کارکنان دانشگاه برگزار شد از خدمات و تلاش های آقای دکتر محمود رضا میری تقدیر و تشکر شد. اهداء لوح تقدیر با امضاء وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دکتر محمود رضا میری از دیگر قسمت های این مراسم بود. در بخشی از این تقدیرنامه آمده است؛ خدمتگزاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فرصتی مغتنم و نعمتی بزرگ است که خداوند متعال به بندگان برگزيده خویش عطا می فرماید. لذا بدينوسيله از خدمات ارزشمند و تلاش مستمر و شایسته شما در مدت تصدي مسئوليت ریاست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی زاهدان صمیمانه تشکر و قدردانی مي نمایم.

دکترایرج حریرچی در سخنان خود با تشکر از خدماتی که در مدت تصدی ریاست سابق دانشگاه انجام شده است گفت؛ شخص وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توجه ویژه ای به نقاط محروم داشته و این توجه به سایر ارکان وزارت متبوع نیز تسری پیدا کرده است به نحوی که میزان اعتبارات تخصیص یافته به حوزه بهداشت و درمان این استان معادل 3 و نیم برابر متوسط کشوری است. معاون کلّ وزارت بهداشت، با تشکر از آقای دکتر سید محمد هاشمی به دلیل پذیرش این مسئولیت گفت؛ وحدت و همدلی رمز پیشرفت است و بدون تردید با همراهی و همدلی تمام اقوام و مذاهب می توانیم شاهد تاثیر گذاری مثبت هزینه های اختصاص یافته از طرف دولت باشیم و روند توسعه شاخص های سلامت نیز بیش از پیش تسریع گردد.

وی از همه مدیران حوزه سلامت درخواست کرد تا فرصت خدمت را غنیمت بشمارند و با ارائه بهترین خدمات و استفاده از شایسته سالاری و بهره گیری از پتانسیل همه ی نیروها و عملکرد قوی در مسیر رضایتمندی مردم تلاش کنند.

معاون کل وزارت بهداشت اظهار داشت: در ابتدای دولت یازدهم حتی تصور هم نمی کردیم که بتوانیم به مرحله ای برسیم که در تمامی مراکز جامع خدمات سلامت در روستاهای استان سیستان و بلوچستان شاهد حضور پزشک باشیم امّا امروز این امر واقعیت پیدا کرده است که جای شکر گزاری دارد.

وی خاطرنشان کرد: دکتر هاشمی شهری از امروز به عنوان قائم مقام وزیر بهداشت در استان و مسئول سلامت کل مردم استان است که امیدوارم با بهره گیری از همه ظرفیت‌های بین بخشی و برون بخشی و استفاده از شایسته سالاری در مسیر ارتقاء سلامت مردم گام‌های موفقیت آمیزبردارند.

 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز با تأسی از فرمایش گهربار مولای متقیان حضرت علی (ع) در خصوص فرصت مغتنم خدمت به مردم گفت: اولین اولویت من در عرصه سلامت، نگاه ویژه به وضعیت بهداشت و درمان مردم استان و ارتقای شاخص‌های سلامت استان و حفظ دستاوردهای بزرگ نظام سلامت کشور خواهد بود.

دکتر هاشمی شهری با تشکر از وزیر محترم بهداشت به جهت اعتمادی که در واگذاری مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی به ایشان نمود پیدا کرده است،  شایسته سالاری را یکی از عوامل موفقیت در عرصه سلامت عنوان کرد و ابراز امیدواری نمود تا با نگاه شایسته‌سالاری و استفاده از بهترین ظرفیت های علمی مسیر توسعه شاخص های سلامت ادامه یابد.

دکتر محمود رضا میری نیز در این جلسه گفت؛ دوران خدمت من با آغاز اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور همراه بود. رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اجرای طرح تحول نظام سلامت را برای همه نقاط کشور مایه خیر و برکت عنوان نمود و افزود؛ اجرای این طرح در استان ما به نوعی حیات بخش بود چرا که تا قبل از اجرای آن تعداد زیادی از هموطنانمان برای دریافت خدمات مجبور به تحمل هزینه های سنگین شده و یا بعضا به زیر خط فقر سقوط می کردند. وی راه اندازی کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی عدالت و سلامت در زاهدان و کوثر در خاش را از مهمترین نمادهای توسعه عدالت در سلامت بر شمرد و گفت؛ با عنایت و توجه ویژه وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیش از 10 درصد از کلّ پروژه های عمرانی حوزه بهداشت و درمان کشور در استان سیستان و بلوچستان به مرحله اجرا در آمد.

دکتر میری در ادامه به تشریح برخی از دستاوردهای حوزه بهداشت و درمان استان از ابتدای دولت تدبیر و امید پرداخت. توسعه خدمات بهداشت با تاکید بر حاشیه شهرها، آموزش و بکارگیری یک نفر مراقب سلامت به ازاء هر 2500 نفر جمعیت در مناطق شهری، ساخت، تجهیز و راه اندازی بیمارستان دارالشفاء میرجاوه، تکمیل ساختمان، تجهیز و راه اندازی  مرکز سوختگی کوثر،  بیمارستان چشم پزشکی الزهراء(س)، مرکز رادیوتراپی زاهدان، بلوک زایمانی در بیمارستان امام خمینی(ره) خاش،  افزایش 406 تخت مصوب و تامین بالغ بر  670 میلیارد ریال تجهیزات پزشکی، افزایش  199 دستگاه آمبولانس به مجموعه ناوگان اورژانس پیش بیمارستانی در استان، راه اندازی برنامه های دستیاری و اخذ مجوز آموزش دستیار تخصصی در رشته های قلب و عروق، طبّ اورژانس و ارولوژی و اتخاذ سیاست بومی گزینی با رویکرد شهرستانی در جذب نیرو از مهمترین نکات مطرح شده در گزارش رئیس سابق دانشگاه بود.

در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از طرف سرپرست محترم دانشگاه، جناب آقای دکتر هاشمی شهری و سایر مدیران، اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه از خدمات چند ساله جناب آقای دکتر محمود رضا میری تقدیر و تشکر شد.

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان


1396/12/24
١٧٦٨٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

برپایی نمایشگاه دستاوردهای سازمان های مردم نهاد و کانون های خیریه فعال در عرصه سلامت به همت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
دعوت از سهامداران تعاونی مسکن کارکنان دانشگاه جهت حضور در نخستین مجمع عمومی این تعاونی با هدف انتخاب اعضای هیئت مدیره و بازرسی
آغاز پویش ملی "نه به مواد مخدر با نه به مواد دخانی" استان سيستان و بلوچستان با همراهی داوطلبانه فروشندگان مواد غذایی
آغاز ثبت نام انتخابات اعضای شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
آغاز برنامه سلامت شغلی کارکنان در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در چهارمین روز از هفته سلامت
افزوده شدن 110 هزار متر مربع به مجموع فضاهای بهداشتی، درمانی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تکمیل پروژه های در دست اجرا
افتتاح همزمان 19 کانون سلامت محله در شهرستان خاش در سومین روز از هفته سلامت
رقابت 203 دانشجو در سه شهر زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در قالب المپیاد سلامت دانشجوئی
اتمام عملیات ساختمانی پایگاه اورژانس کوله سنگی زاهدان
راه اندازی کلینیک های سیار مشاوره و اطلاع رسانی HIV در دانشگاه سیستان و بلوچستان
جامعه و آینده سالم، مستلزم سرمایه گذاری سلامت دانش آموزان
استفاده 20هزار نفر از خدمات کلینیک دیابت بیمارستان بوعلی زاهدان در سالی که گذشت
قابل توجه متقاضیان آزمون المپیاد سلامت
عیادت از بیماران بستری در بیمارستان
آغاز طرح مداخله ای بهداشت حرفه ای و سلامت محیط کار اولین برنامه رسمی هفته سلامت سال 1398 در زاهدان
آموزش، زیربنای همه تحولات اجتماعی است
شرکت های تعاونی مسکن و مصرف کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ساماندهی می شود
تشریح جزئیات بیشتری از انجام عمل جراحی آندوسکوپیک سینوس در بیمارستان رازی سراوان
کاهش زایمانهای غیر بهداشتی، با انجام بیش از 1700 مورد زایمان طبیعی در تسهیلات زایمانی حضرت فاطمه زهرا(س)زاهدان
تا کنون هیچ بیمار مبتلا به تب دانگ در بیمارستان بوعلی زاهدان پذیرش نشده است

محتوای مرتبط