اخبار > آیین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار شد

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمانآیین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان  برگزار شد

آئین تقدیر و تشکر از دکتر محمود رضا میری رئیس سابق و دکتر سید محمد هاشمی شهری سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار شد.


در این مراسم که صبح امروز پنجشنبه در محل تالار بوعلی دانشکده دندانپزشکی برگزار کردید، معاون کلّ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حکم انتصاب دکتر سید محمد هاشمی شهری را اهداء کرد. در بخشی از این حکم با امضاء وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمده است؛ از جناب عالی انتظار دارم با استفاده از توان تخصصي و كارشناسي اعضاي هيأت علمي و كاركنان محترم دانشگاه و استفاده از ظرفيت منابع بالقوه ساير بخش هاي حوزه مأموريت خود و در چهارچوب اسناد بالادستی به ویژه سیاست های کلی سلامت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، قانون برنامه ششم توسعه و برنامه های ارائه شده توسط اینجانب در صحن مجلس شورای اسلامی را انجام دهيد.

در این مراسم که با حضور نماینده محترم مردم شریف زاهدان در مجلس شورای اسلامی، آقای مهندس علیم یارمحمدی، تعدادی از روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان، جمعی از مدیران و روسای دستگاه های اجرائی،  اعضاء هیئت علمی، دانشجویان و کارکنان دانشگاه برگزار شد از خدمات و تلاش های آقای دکتر محمود رضا میری تقدیر و تشکر شد. اهداء لوح تقدیر با امضاء وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دکتر محمود رضا میری از دیگر قسمت های این مراسم بود. در بخشی از این تقدیرنامه آمده است؛ خدمتگزاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فرصتی مغتنم و نعمتی بزرگ است که خداوند متعال به بندگان برگزيده خویش عطا می فرماید. لذا بدينوسيله از خدمات ارزشمند و تلاش مستمر و شایسته شما در مدت تصدي مسئوليت ریاست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی زاهدان صمیمانه تشکر و قدردانی مي نمایم.

دکترایرج حریرچی در سخنان خود با تشکر از خدماتی که در مدت تصدی ریاست سابق دانشگاه انجام شده است گفت؛ شخص وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توجه ویژه ای به نقاط محروم داشته و این توجه به سایر ارکان وزارت متبوع نیز تسری پیدا کرده است به نحوی که میزان اعتبارات تخصیص یافته به حوزه بهداشت و درمان این استان معادل 3 و نیم برابر متوسط کشوری است. معاون کلّ وزارت بهداشت، با تشکر از آقای دکتر سید محمد هاشمی به دلیل پذیرش این مسئولیت گفت؛ وحدت و همدلی رمز پیشرفت است و بدون تردید با همراهی و همدلی تمام اقوام و مذاهب می توانیم شاهد تاثیر گذاری مثبت هزینه های اختصاص یافته از طرف دولت باشیم و روند توسعه شاخص های سلامت نیز بیش از پیش تسریع گردد.

وی از همه مدیران حوزه سلامت درخواست کرد تا فرصت خدمت را غنیمت بشمارند و با ارائه بهترین خدمات و استفاده از شایسته سالاری و بهره گیری از پتانسیل همه ی نیروها و عملکرد قوی در مسیر رضایتمندی مردم تلاش کنند.

معاون کل وزارت بهداشت اظهار داشت: در ابتدای دولت یازدهم حتی تصور هم نمی کردیم که بتوانیم به مرحله ای برسیم که در تمامی مراکز جامع خدمات سلامت در روستاهای استان سیستان و بلوچستان شاهد حضور پزشک باشیم امّا امروز این امر واقعیت پیدا کرده است که جای شکر گزاری دارد.

وی خاطرنشان کرد: دکتر هاشمی شهری از امروز به عنوان قائم مقام وزیر بهداشت در استان و مسئول سلامت کل مردم استان است که امیدوارم با بهره گیری از همه ظرفیت‌های بین بخشی و برون بخشی و استفاده از شایسته سالاری در مسیر ارتقاء سلامت مردم گام‌های موفقیت آمیزبردارند.

 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز با تأسی از فرمایش گهربار مولای متقیان حضرت علی (ع) در خصوص فرصت مغتنم خدمت به مردم گفت: اولین اولویت من در عرصه سلامت، نگاه ویژه به وضعیت بهداشت و درمان مردم استان و ارتقای شاخص‌های سلامت استان و حفظ دستاوردهای بزرگ نظام سلامت کشور خواهد بود.

دکتر هاشمی شهری با تشکر از وزیر محترم بهداشت به جهت اعتمادی که در واگذاری مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی به ایشان نمود پیدا کرده است،  شایسته سالاری را یکی از عوامل موفقیت در عرصه سلامت عنوان کرد و ابراز امیدواری نمود تا با نگاه شایسته‌سالاری و استفاده از بهترین ظرفیت های علمی مسیر توسعه شاخص های سلامت ادامه یابد.

دکتر محمود رضا میری نیز در این جلسه گفت؛ دوران خدمت من با آغاز اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور همراه بود. رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اجرای طرح تحول نظام سلامت را برای همه نقاط کشور مایه خیر و برکت عنوان نمود و افزود؛ اجرای این طرح در استان ما به نوعی حیات بخش بود چرا که تا قبل از اجرای آن تعداد زیادی از هموطنانمان برای دریافت خدمات مجبور به تحمل هزینه های سنگین شده و یا بعضا به زیر خط فقر سقوط می کردند. وی راه اندازی کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی عدالت و سلامت در زاهدان و کوثر در خاش را از مهمترین نمادهای توسعه عدالت در سلامت بر شمرد و گفت؛ با عنایت و توجه ویژه وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیش از 10 درصد از کلّ پروژه های عمرانی حوزه بهداشت و درمان کشور در استان سیستان و بلوچستان به مرحله اجرا در آمد.

دکتر میری در ادامه به تشریح برخی از دستاوردهای حوزه بهداشت و درمان استان از ابتدای دولت تدبیر و امید پرداخت. توسعه خدمات بهداشت با تاکید بر حاشیه شهرها، آموزش و بکارگیری یک نفر مراقب سلامت به ازاء هر 2500 نفر جمعیت در مناطق شهری، ساخت، تجهیز و راه اندازی بیمارستان دارالشفاء میرجاوه، تکمیل ساختمان، تجهیز و راه اندازی  مرکز سوختگی کوثر،  بیمارستان چشم پزشکی الزهراء(س)، مرکز رادیوتراپی زاهدان، بلوک زایمانی در بیمارستان امام خمینی(ره) خاش،  افزایش 406 تخت مصوب و تامین بالغ بر  670 میلیارد ریال تجهیزات پزشکی، افزایش  199 دستگاه آمبولانس به مجموعه ناوگان اورژانس پیش بیمارستانی در استان، راه اندازی برنامه های دستیاری و اخذ مجوز آموزش دستیار تخصصی در رشته های قلب و عروق، طبّ اورژانس و ارولوژی و اتخاذ سیاست بومی گزینی با رویکرد شهرستانی در جذب نیرو از مهمترین نکات مطرح شده در گزارش رئیس سابق دانشگاه بود.

در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از طرف سرپرست محترم دانشگاه، جناب آقای دکتر هاشمی شهری و سایر مدیران، اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه از خدمات چند ساله جناب آقای دکتر محمود رضا میری تقدیر و تشکر شد.

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان


1396/12/24
١٧٦٨٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

اسامی پژوهشگران منتخب و برگزیده گان دانشگاه
معاون بهداشتی دانشگاه در میرجاوه عنوان کرد: ناب ترین فرصت اجتماعی شدن سلامت، بهره مندی از مشارکت 10 هزارداوطلب سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
قابل توجه کارکنان دانشگاه / تورهای گردشگری و تفریحی کیش و قشم
انتصاب سرپرست مدیریت منابع انسانی دانشگاه
پیام معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت هفته پژوهش،
به صدا در آمدن زنگ پژوهش در دبیرستان دخترانه نرجس زاهدان
پیام تسلیت و ابراز همدردی سرپرست روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و مدیر شبکه بهداشت ودرمان خاش، در پی درگذشت مرحوم دارایی خبرنگار واحد مرکزی خبر شهرستان خاش
تیم بدمینتون بانوان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان حائز مقام قهرمانی مسابقات بدمینتون منتخب کارکنان دولت
طرح عاری از پوسیدگی دندان برای 16 هزار دانش آموز پایه ششم ابتدائی در مراکز خدمات جامع سلامت ...والدین محترم در اجرای طرح همکاری نمایند.
حضور فرزندانم بعنوان داوطلبان سلامت، خود نمودی از اتحاد و همدلی مسلمانان در راستای اهداف مشترک و حفاظت از آرمان های انقلاب اسلامی ایران است.
عارضه نخاعی دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، حاصل بی احتیاطی در رانندگی
نقش موثر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در تولید علم کشور با تولید 400 مقاله در سال 97 ودرخشش 10 نفر از اساتید دانشگاه در ردیف پژوهشگران برترکشور
مرکز مطالعه سلامت(کوهورت) زاهدان سند توانمندی های پژوهشی و محققان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است.
گردهمایی برای پیشگیری از HIV ومشارکت داوطلبانه سلامت
بیانیه 9797
حضور پرشور و بی سابقه دانشجویان در برنامه های ورزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
فراخوان پذیرش فراگیر بهورزی
قابل توجه کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه /برنامه ورزشی آمادگی جسمانی, دفاع شخصی, حرکات اصلاحی
اجرایی شدن برنامه واکسیناسیون هپاتیت B در زندانهای زاهدان با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
قابل توجه کارکنان/آغاز فعالیت رسمی هیئت ورزش های پهلوانی و زورخانه ای دانشگاه

محتوای مرتبط