اخبار > آغاز دومین کنگره بین المللی و بیست و سومین کنگره فیزیولوژی و فارماکولوژی ایران با حضور محققان, اساتید, اعضای هیئت علمی و دانشجویان داخل و خارج از کشور

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان 

خبـــر

آغاز دومین کنگره بین المللی و بیست و سومین کنگره فیزیولوژی و فارماکولوژی ایران با حضور محققان, اساتید, اعضای هیئت علمی و دانشجویان داخل و خارج از کشور

دومین کنگره بین المللی فیزیولوژی و فارماکولوژی ایران صبح امروز با حضور اساتید, دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری, اعضای هیئت علمی و محققان داخل و خارج کشور آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی- دکتر نقدی رئیس انجمن فیزیولوژی و فارماکولوژی ایران در این کنگره با قدردانی از تلاش های صورت گرفته برای برگزاری هر چه بهتر این کنگره دو سالانه توسط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت : امسال چهار جایزه ویژه در این کنگره اعطا خواهد شد که 2 سکه از جانب مرحوم دکتر گیتی به محققین برتر دارای کمتر از 35 سال سن شرکت کننده در کنگره اعطا می شود.

وی ادامه داد: جایزه دکتر معتمدی استاد فیزیولوژی دانشگاه شهید بهشتی به 2 نفر از محققان برتر بالای 35 سال سن این کنگره، جایزه دکتر سندگل توسط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به دانشجویان شرکت کننده و برتر و جایزه دکتر محمودیان شامل 2 سکه بهار آزادی به محققان برتر تعلق می گیرد.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پیشرفت های انجمن فیزیولوژی و فارماکولوژی ایران گفت: خوشبختانه مجله تحقیقاتی این انجمن هم اکنون به دو زبان فارسی و انگلیسی چاپ می شود.

دکتر محمودرضا میری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و رئیس بیست و سومین کنگره فیزیولوژی و فارماکولوژی ایران در این مراسم گفت: بسیار خوشحالیم که در استان سیستان و بلوچستان میزبان حامیان سلامت هستیم.

وی ادامه داد: این استان پس از اجرای طرح تحول نظام سلامت در زمینه تامین زیر ساخت ها ارتقاء یافت و خوشبختانه در دولت تدبیر و امید شاهد اقداماتی مانند راه اندازی بخش رادیوتراپی و تکمیل چرخه درمان سرطان، راه اندازی مرکز درمان ناباروری، راه اندازی واحد های تشخیص و درمان سرطان، راه اندازی کلینیک های ویژه، راه اندازی بلوک های زایمانی، راه اندازی اورژانس های بیمارستانی بودیم که به جرات می توان گفت این اقدامات توانست دسترسی مردم را به خدمات نظام سلامت افزایش دهد.

وی همچنین به برخی از اقدامات نظام سلامت در کاهش بار ابتلاء به بیماری ها، ارتقاء شاخص های سلامت در استان اشاره کرد و گفت: به اعتقاد من مهمترین ظرفیت نیروی انسانی است و  خوشبختانه در  استان سیستان و بلوچستان در حال حاضر 105 هزار نفر دانشجو و 50 دانشگاه وجود دارد.

وی افزود: همچنین دانشجویان، اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در زمینه تولید علم خوش درخشیدند به گونه ای که این دانشگاه توانست بر اساس نظام رتبه بندی ESI رتبه دوازدهم دانشگاه های علوم پزشکی کشور را کسب کند.

دکتر غزنوی دبیر کنگره نیز در مراسم افتتاحیه با اشاره به پیشینه تاریخی استان و تولید اولین چشم مصنوعی دنیا و اولین جراحی چشم و اولین انیمیشن تاریخ بشر در شهر سوخته گفت: امکان زیادی برای بازدید از مکان های تاریخی و گردشگری در استان وجود دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: 800 مقاله در این کنگره پذیرفته شده که 130 مقاله به صورت سخنرانی و بقیه به صورت پوستر ارائه خواهد شد.

گفتنی است: این کنگره از 26-29 بهمن ماه در یک سالن اصلی و 3 سالن فرعی برگزار خواهد شد.

 1396/11/26
١٧٤٦٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

در حال حاضر وظیفه اصلی کادر درمان استمرار مراقبت های درمانی فعلی است
پیام تسلیت رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در پی درگذشت جانسوز مرحوم ندا خسروپرست، یکی ازمصدومین سانحه آتش سوزی در پیش دبستانی زاهدان
مصدومین به بخش مراقبتهای ویژه سوختگی منتقل شده اندو بالاترین استانداردهای درمانی با حضور پزشکان متخصص وفوق تخصص به این عزیزان ارائه می گردد.
۳نفر بر اثر استنشاق گاز مونواکسید کربن در سوران جان خود را از دست دادند
در سانحه آتش سوزی پیش دبستانی در زاهدان:
اسامی پژوهشگران منتخب و برگزیده گان دانشگاه
معاون بهداشتی دانشگاه در میرجاوه عنوان کرد: ناب ترین فرصت اجتماعی شدن سلامت، بهره مندی از مشارکت 10 هزارداوطلب سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
قابل توجه کارکنان دانشگاه / تورهای گردشگری و تفریحی کیش و قشم
انتصاب سرپرست مدیریت منابع انسانی دانشگاه
پیام معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت هفته پژوهش،
به صدا در آمدن زنگ پژوهش در دبیرستان دخترانه نرجس زاهدان
پیام تسلیت و ابراز همدردی سرپرست روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و مدیر شبکه بهداشت ودرمان خاش، در پی درگذشت مرحوم دارایی خبرنگار واحد مرکزی خبر شهرستان خاش
تیم بدمینتون بانوان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان حائز مقام قهرمانی مسابقات بدمینتون منتخب کارکنان دولت
طرح عاری از پوسیدگی دندان برای 16 هزار دانش آموز پایه ششم ابتدائی در مراکز خدمات جامع سلامت ...والدین محترم در اجرای طرح همکاری نمایند.
حضور فرزندانم بعنوان داوطلبان سلامت، خود نمودی از اتحاد و همدلی مسلمانان در راستای اهداف مشترک و حفاظت از آرمان های انقلاب اسلامی ایران است.
عارضه نخاعی دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، حاصل بی احتیاطی در رانندگی
نقش موثر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در تولید علم کشور با تولید 400 مقاله در سال 97 ودرخشش 10 نفر از اساتید دانشگاه در ردیف پژوهشگران برترکشور
مرکز مطالعه سلامت(کوهورت) زاهدان سند توانمندی های پژوهشی و محققان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است.
گردهمایی برای پیشگیری از HIV ومشارکت داوطلبانه سلامت
بیانیه 9797

محتوای مرتبط